Поки що умовно, в рамках тренувань
Внаслідок весняного паводка поблизу обласного центру Дніпро сильно вийшов з берегів. Протягом кількох годин частину Херсона в районі Карантинного острова затопило. Лише за попередніми підрахунками — близько 15 тисяч постраждалих громадян. У місті оголошено надзвичайну ситуацію — такі умови змоделювало керівництво ГУ МНС в області для проведення тренувального тактичного навчання особового складу гарнізону цивільного захисту.
ПОПРИ те, що ситуація вигадана, 67 осіб особового складу обласного гарнізону, 15 одиниць спецтехніки та мінімум часу для рятування тих, хто імітує постраждалих — цілком реальні.
— Сьогодні у верхів'ї Дніпра дійсно накопичилося забагато води. Очікується, що паводкові води з Росії, Білорусії та України днями реально можуть вийти з берегів головної водної артерії країни саме поблизу Херсона. Тому ми повинні не просто бути готовими, а й на практиці відшліфувати чіткі механізми миттєвої реакції, — звернувся до особового складу керівник навчань, начальник відділу організації реагування на надзвичайні ситуації та координації дій полковник служби цивільного захисту Ігор Шишкін.
На березі Дніпра в районі Гідропарку розташувалося 8 навчальних місць. Рятувальники чекають на сигнал виклику, аби в умовах сильного підтоплення миттєво надати необхідну допомогу населенню. Польовий пункт обігріву (здатен розмістити, нагодувати та зігріти близько 50 постраждалих), пересувні пункти обігріву (на базі машин підвищеної прохідності), польовий медичний пункт, рятувальний вузол та чимало іншої спецтехніки та обладнання встановлені на березі спеціально задля порятунку людей.
Гудок — і два гумових човна та катер з рятувальниками на бортах мчать по Дніпру, рятуючи умовних постраждалих. А на суші спеціалісти зі «швидкої», пункту обігріву та психологічної допомоги уже чекають на потерпілих. Кілька хвилин — і людей врятовано. Когось відвезли до лікарні, інших медики та психологи оглядають на місцях. З польового вузла зв'язку спеціалісти уже встигли доповісти про ситуацію в ГУ МНС в області, облдержадміністрацію та інші необхідні установи.
Надійшов сигнал про зниклих на воді людей — кілька водолазів миттєво одягнули спеціальне підводне спорядження і занурилися у воду. За кільканадцять хвилин прозвітували: інформація не підтвердилася, нікого не знайшли.
— Сьогодні ми провели навчання аварійно-рятувальних підрозділів при проведенні пошуково-рятувальних робіт в умовах паводкової ситуації, вдосконалили практичні навички особового складу, на практиці відпрацювали не лише евакуацію, а и прийом та розміщення постраждалих, надали їх необхідну першу медичну та психологічну допомогу, — підсумував результати керівник навчання Ігор Шишкін. — Сподіваюся, що додатково одержані сьогодні знання і навички нашим бійцям знадобляться лише для проведення'подібних навчальних тренувань.
Під час змодельованого підтоплення обласного центру наші рятувальники швидко, організовано та професійно виконали усі поставлені завдання з надання необхідної допомоги населенню. Ні в кого з присутніх журналістів до особового складу гарнізону запитань чи зауважень не було. А от спецтехніка... підвела. Цікаво, як 15 тисяч прогнозованих потерпілих можна врятувати, використовуючи 15 одиниць техніки, у складі якої лише два гумові човни та катер?
— Якщо для врегулювання надзвичайної ситуації не вистачатиме власних сил, ми обов'язково залучимо особовий склад та спецтехніку гарнізонів з сусідніх областей. Але дійсно, зайва техніка нам не завадила б, — прокоментував запитання перший заступник начальника ГУ МНС в області полковник служби цивільного захисту Всеволод Тарнавський.
Сподіваємося, що наявну спецтехніку та особовий склад херсонського гарнізону в повній бойовій готовності доведеться побачити лише під час тренувань.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |