ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
«Ми всі здригаємося від хвилювання»
29.04.2010 / Газета: Новий день / № 18 / Тираж: 36600

Наближаються одні з найважливіших днів у житті цьогорічних випускників — час проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Діти зізнаються: коли згадується-абревіатура ЗНО — вони відразу здригаються від хвилювання. Воно й не дивно, адже результати тестування — не просто перепустка в доросле життя, а запорука щасливого майбутнього. Як готуються до ЗНО випускники, чого вони бояться найбільше і чи знають якісь секрети успішного складання тестів, кореспондент поцікавився в учениці 11 -го класу Херсонської ЗОШ № 55 Марини Плахової.

— Основна порада, яку нам дають у школі: повторюйте вивчений матеріал. Але що саме повторювати, на які теми звертати більше уваги — ніхто конкретно не знає, — зізнається Марина. — Дуже боїмося цієї невизначеності. Не хотілося б напередодні тестування забивати голову численними щоденниками та томами художньої літератури, яка, попри те, що і є програмною, навряд чи згадуватиметься у запитаннях зовнішнього оцінювання. Звісно, у школі постійно звертають увагу на тести, просять серйозно до них ставитися, вчити матеріал. Але індивідуально роз'яснити незрозумілі мені теми вчителю важкувато: у нього десятки таких випускників.

Загалом ніякого секрету немає. Звісно, є відмінники, для яких тестування не проблема, а є двієчники, яким, за великим рахунком, теж все одно. Для більшості інших учнів тестування — ніби лотерея. Аби мати більше шансів виграти у ній, я ходжу на додаткові курси та всі шкільні факультативи. Вивчаючи мову, більше уваги слід звертати на правопис. Це важливо при написанні творчого завдання. Активно вивчаю біографії та творчість письменників — з цих тем традиційно багато запитань.

Коли власна пам'ять підводить, можна вигадати свою систему асоціацій. Частина моїх друзів, аби запам'ятати якісь дати, назви чи навіть конкретні правила, намагаються провести паралелі між ними та днями народження близьких і рідних, номерами мобільних телефонів, прізвищами зірок шоу-бізнесу тощо. Дуже часто це спрацьовує. Якщо ж не допомагає, можна спробувати завчити напам'ять, як вірш.Убудь-якому випадку, розраховувати під час тестувань потрібно тільки «а себе.

Автор: Ніна ПОЛІЩУК, учениця Академічного ліцею при ХДУ


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту