Традиційно перші підсумки роботи влади підбиваються після 100 днів. Однак Президент, зауваживши, що влада нині працює у режимі «день за два», вирішив дати свою першу велику прес-конференцію раніше.
- Після президентських виборів ми отримали країну у жахливому стані, — зазначив глава держави. — Більше двох років в країні триває політична криза. Парламентської коаліції, по суті, не було ні фактично, ні юридично.
Уряд не підпорядковувався ні Главі держави, ні Верховній Раді. Кабінет Міністрів обслуговував політичні амбіції однієї фракції та лідерки.
Не лише українські громадяни, а й світ був втомлений від перманентних конфліктів української влади, від чвар між Президентом та прем'єр-міністром, від неузгодженості їх дій.
Падіння ВВП в Україні за 2009 рік склало 15%. Це значно гірше, ніж в інших країнах пострадянського простору, в тому числі Росії та Білорусії. Не кажучи вже про сусідку — Польщу, де спаду взагалі не було.
Промислове виробництво скоротилося на 22%. Практично зупинилося будівництво, його обсяги впали у два рази. Серйозно впав рівень життя громадян. Купівельна спроможність відносно прожиткового мінімуму скоротилася майже вдвічі. Середньомісячна заробітна плата українців знизилася до 240 доларів в місяць і є втричі меншою, ніж у Росії. Під загрозою зриву опинилось будівництво об'єктів до Євро-2012. 50% економіки пішло в тінь.
До катастрофічного стану було доведено державні фінанси. Дефіцит бюджету сягав сотні мільярдів гривень. Бюджетна база зруйнована, податкове навантаження зросло найбільше за останні 10 років.
Державний борг виріс в три рази. Такого ще не було в історії України. Єдиний казначейський рахунок уряду був практично порожній.
Золотовалютні резерви країни без врахування кредитів МВФ зменшилися в три рази. Гривня за рік знецінилася в півтора рази.
Бюджетні кошти цинічно розкрадалися під постійними гаслами соціального захисту населення. Який орган виконавчої влади не візьми, скрізь виявлені страшні розкрадання і зловживання. За даними Головного контрольно-ревізійного управління — це десятки мільярдів гривень.
Попередній уряд обіцяв зменшити залежність України від імпортних енергоносіїв. Хотів, як краще, а вийшло так, як у них завжди — Тимошенко уклала з Росією найгіршу газову угоду. В результаті Україна отримала найдорожчий газ. А це фактично вбило нашу економіку.
Хочу сказати всій країні про те, що ціна на газ — це ціна, яку сплачують наші громадяни за комунальні послуги, це питання виживання нашої промисловості, це наповнення бюджету, своєчасна виплата пенсій, робочі місця і заробітна платня. Врешті-решт, це питання виживання країни.
Маючи найдорожчий газ у Європі з вини уряду Тимошенко, українські товари не мали шансів на світових ринках. Таким чином, заводи не працюють, безробіття'зростає, бюджет не наповнюється, пенси і зарплати не збільшуються. Але зростають ціни на все, що потрібно для життя людей.
Саме тому ключовим завданням виводу країни з кризи я вважав пошук можливостей зменшення ціни на газ. Логіка тут абсолютно проста: зменшуються ціни на енергоносії -збільшується конкурентоспроможність українських товарів на світових ринках, на повну потужність запрацює промисловість, створюються нові робочі місця, підприємства плати-тимуть податки в бюджет, і нарешті, можемо починати виконувати наші соціальні проекти, підвищувати пенсії та зарплати.
Ми не могли піти на те, щоб віддати нашу газотранспортну систему. Треба було шукати інших шляхів. І знайшли таку формулу. Ми пішли на продовження оренди нашої бази в Криму для Чорноморського флоту Росії в обмін на зниження ціни на газ.
Таким чином, протягом 10 років Україна отримає 40 млрд. дол. США. Гроші почнуть надходити вже з квітня цього року. І щороку протягом десяти років ми матимемо 4 млрд. доларів. Ще раз наголошую, Україна зберегла 4 мільярди доларів на кожен рік, які тепер стануть інвестиціями в нашу економіку. Це також основа для відновлення нашої хімічної, металургійної, машинобудівної промисловості. Головний соціальний ефект — не будуть збільшуватися ціни на житлово-комунальні послуги.
Сьогодні я впевнено дивлюся у майбутнє. Україна буде сильною, незалежною і заможною. В економіці ми заклали надійне підґрунтя для виходу з кризи та сталого зростання. В політиці вже подолали кризу, створили ефективну, дієздатну владу.
Для забезпечення ефективного впровадження нового курсу я створив Комітет з економічних реформ, що завершує роботу над відповідною програмою реформ. Робоча група з питань судової реформи практично завершила роботу над базовими документами. Почав свою роботу Національний антикорупційний комітет, результати діяльності якого невдовзі відчує кожний громадянин, підприємець, інвестор. Створена Громадська гуманітарна рада.
Ми пропонуємо країні новий курс, в основі якого політичний діалог, соціальний мир, нова гуманітарна політика, економічні реформи та позаблокова політика.
Я зроблю все, щоб зміни відбулися без потрясінь і втрат, зазначив наприкінці виступу глава держави.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |