ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
ЗРОШУВАЛЬНІЙ СИСТЕМІ ЖИТИ!
06.05.2010 / Газета: Акценти / № 18 / Тираж: 5000

Протягом останніх років сільгоспвиробників Херсонщини турбує питання знищення зрошувальної системи, аграрії попереджають: «Якщо знищення зрошення продовжуватиметься такими темпами й надалі, то Херсонщина дуже скоро знову стане пустелею».

Питання зрошення детально обговорювалося під час Колегії ОДА, що відбулася минулого тижня. За даними Херсонської ОДА, протягом минулого місяця, не було виявлено жодного факту демонтажу старих систем. За незаконне «збирання» та «реалізацію» чорного металу відкрито карні справи; конфісковано більше 5,5 тон металобрухту; звільнено ряд керівників райвідділів обласної міліції.

В ОДА підрахували, що за останні кілька років було знищено 40 тис. га зрошуваних земель. Так нещодавно було зафіксовано факт несанкціонованого демонтажу зрошувальної системи вздовж траси поблизу с. Львове Слідчі встановили, що сільський голова підписав «рішення» сесії сільради, якого насправді не було, чим і дозволив комерційній структурі демонтаж труб. Слідство щодо справи триває.

Сьогодні площа зрошуваних земель на Херсонщині складає -426 тис га, з яких — 384 тис га державного, в тому числі 18,4 тис га крапельного зрошення.

Під час підготовки меліоративної системи до поливного сезону в таких масштабах турбот вистачає. Як повідомив під час Колегії Віталій Ярмак, начальник Головного управління агропромислового розвитку ОДА: «Станом на 12 квітня поточного року в цілому по області готовність зрошуваних земель до поливного сезону становить 100,2% до запланованих показників. Підготовлено й відремонтовано 2357 одиниць дощувальної техніки, трубопроводів 2 250 км, гідротехнічних споруджень 1 203 одиниці і насосно-силових агрегатів 115 шт, очищено 89 тис.м3 каналів на внутрішньогосподарській мережі».

За результатами засідання Колегії, було вирішено, що для ефективного використання зрошуваних земель області й наступного розширення використання меліоруємих сільгоспугідь, збільшення обсягів і ефективності сільгоспвиробництва необхідно розширювати застосування новітніх енерго- та водозберігаючих технологій, водорозподілення та водовідводу; поліпшувати екологічний стан сільськогосподарських територій і здійснювати захист від підтоплення ґрунтовими й затоплення поверхневими водами сільських населених пунктів; провести роботи з реконструкції й технічного переустаткування зрошувальних систем; створювати привабливі умови для інвестування в зрошувальне землеробство та передати внутрішньогосподарські меліоративні системи з комунальної

власності сільських, селищних рад у власність районних і обласних рад.

Автор: Ольга ВОРОБЙОВА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту