Більшість людей старшого віку пам'ятають, яким був парк ім. Ленінського комсомолу у часи, що минули... Своєрідною візиткою не лише парку, а й усього міста було так зване «Лебедине озеро», розташоване у центрі парку, і навколо якого завжди було безліч відпочиваючих.
Що ми бачимо зараз? За останні вісім років «лебедине озеро» перетворилось на сміттєзвалище. Прикро, але про реальне відтворення озера мова не ведеться. Більше того, вже кілька разів деякі підприємці (і навіть ті, хто активно збирається стати наступним міським головою), вже неодноразово намагалися «протягнути» рішення про глобальне знищення озера: пропонувалося його засипати, заасфальтувати і побудувати або майданчик для парковки, або черговий розважальний комплекс.
На «озері» вже неодноразово намагалися заробити політичні дивіденди різні ділки від місцевої політики.
І ось знову... одна з громадських організацій проявила ініціативу з відновлення озера. Вже зібрано 11 тисяч підписів від жителів, які підтримують ідею реставрації, упродовж 7 останніх місяців нею зібрано 29 тисяч 971 грн., які планується витратити на відновлення озера.
«Сегодня реально есть современные материалы для восстановления этого озера небольшими средствами. По предварительным оценкам необходимо около 2,5 млн. гривень. Для города это незначительные средства. И при желании эти средства давно могли быть найдены и озеро восстановлено»,
- окреслив ситуацію член міськвиконкому Артур Херувімов.
Цікаво а чи знає пан Херувімов, скільки сьогодні грошей потрібно місту для того, аби нормально функціонувала система ЖКГ, транспорт? Скільки потрібно грошей на відновлення ліфтового господарства, на... на... на...
Як розповіли представники громадського об'єднання, сьогодні вже розроблений дизайнерський проект відновлення озера, кошти збираються... але виникла нова проблема — виявилося, що озеро не має хазяїна, Об'єкт не стоїть на балансі у жодного управління міста.
«При постройке парка и озера, именно город занимался их содержанием, существовал комунхоз, который отвечал за все парковые зоны города- Сегодня озеро оказалось бесхозным», — прокоментувала ситуацію голова Херсонської обласної організації Національної спілки архітекторів України Галина Авраменко.
У громадській організації вважають, що за бажанням, міськвиконком може легко визначити балансоутримувача... та питання залишається невирішеним.
Так, ідеї — це добре. Та чомусь деякі «громадські» організації забувають про те, що озеро це не лише краса, а ще й відповідальність, це й витрати на енерго- та водопостачання, на утримання тощо.
Часто-густо саме від так званих «громадських організацій» доводиться чути пропозиції: «відновити», «реставрувати», «побудувати», а відбуватися все це, на їхню думку, повинно за рахунок бюджету. «Ми — придумали, ви — виконуйте», — це їх гасло. А може треба підходити інакше: «Ми — придумали, ми — втілимо!». Тоді в місті точно з'являтимуться і нові місця відпочинку, і нові його прикраси.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |