Події минулого тижня у Верховній Раді, знов змусили говорити про наших народних депутатів та Україну цілий світ. Ставлення до них неоднозначне, здебільшого, звичайно ж, негативне. Адже як можна оцінювати ще бійки, димові шашки та лайки у Парламенті країни. Хтось сміється над нами, хтось обурюється «дикунською» поведінкою нардепів, хтось вражений повною відсутністю уяви про нормальну поведінку...
З проханням розповісти про драматичне сесійне засідання ми звернулися до народного депутата України Катерини Самойлик, щоб з перших вуст почути враження від усього, що сталося, коментарі щодо прийнятих рішень, що стосуються Бюджету країни та ратифікації домовленостей між президентами Януковичем та Медведєвим у Харкові.
КОР. Катерино Семенівно, розкажіть про Ваші особисті враження від подій у парламенті 27 квітня, та про свою позицію щодо прийнятих у той день рішень, зокрема щодо Російського флоту в Криму.
К. САМОЙЛИК Якщо б не було ратифікації харківських угод, то Юлія Володимирівна знайшла б інший привід, щоб тільки не дати владі працювати краще, ніж вона. І тому вона й надалі буде шукати причини, щоб дестабілізувати обстановку в державі. Але людям вже набридло все це.
Що стосується характеру харківських домовленостей, то я хочу пояснити свою позицію. Мені якось один військовий сказав: нащо нам макарони, якщо флоту немає. По-перше, у нас сьогодні дійсно немає потужного, надійного флоту, Є «Гетьман Сагайдачний», Р який вічно ремонтують. По-друге, ми що не розуміємо, в якій пастці опинилися завдяки політиці Ющенка? Подивіться, вже урочисто відкрито, в обхід України, будівництво Південного і Північного потоків, які дуже швидко збудують. А з чим ми залишимося? Я вважаю, що від харківських домовленостей ми більше будемо мати вигоди. Чому ніхто не питає, навіщо в багатій і цивілізованій Германії знаходиться найпотужніша в Європі військова база США, американська база є на Кубі, в Афганістані будуються такі бази. А чому ми повинні оголити південні кордони нашої держави? Му немає у нас військово-морських сил. За 20 років окрім тріскотні та заяв про НАТО, так нічого не було зроблено для збройних сил України, щоб зробити їх обороноздатними і потужними.
Я до того ж вважаю, що проблеми перебування флоту Росії в Україні значно глибші. Ну заберемо ми його, а де будуть працювати люди? Хто про це думав? Росіяни будують в Севастополі дитячі садочки, об'єкти культури, житло. До речі, місто має відповідний відсоток від флоту і розподіляє це житло між громадянами України. Багато людей мають роботу, обслуговуючи побудовані об'єкти, підприємства.
А головне, що на 30% для України буде знижено ціну на газ. Це ж у свою чергу означає, що на ЗО відсотків будуть дешевші товари, що виробляються в країні, на підприємствах, де використовують газ. Я вважаю, що нічого страшного у цій угоді про флот немає.
Кор.: Але ж у опозиції є питання з приводу харківських домовленостей...
К.С.: Свою позицію я пояснила. Натомість у мене інше питання: чому на 49 років багато херсонської землі відійшло американським та іншим закордонним компаніям. На 49 років! Якось тихо й непомітно ми лишилися кращих поливних земель... Що ж про це ніхто не говорить, чому мовчать?
Те що відбувається, це дуже гарний привід заявити: жив ще «курилка» під іменем Юлія Володимирівна. Ось вона й заявила про це, і гроші знайшли, адже тільки з Херсона шість великих автобусів пішло на Київ з «обуреними» громадянами. А взагалі подія минулого тижня — це страхіття, і дуже небезпечне. Я знаю що народних депутатів ненавидять: чи ти з народом, чи ти олігарх. Нас всіх під одну гребінку гребуть. Але окрім нас там, у залі, знаходилося багато інших людей: обслуговуючий персонал, люди, які з технікою працюють, забезпечують озвучення, роботу комп'ютерних систем, врешті-решт, представники засобів масової інформації. А якщо б вони постраждали, адже трагедії у тій обстановці просто чудом не сталося. Та й яке святотатство: під державний прапор заховати димові шашки, газові балончики, і не малі, а такі... солідненькі, я ж бачила все7 на свої очі. Вони розраховували, що дим піде на правлячу коаліцію і ми задихнемося, і не проголосуємо. А так сталося, що вони задимили свій сектор. У зв'язку із загазованістю, задимленістю не можна було ніякі заходи проводити в сесійній залі, тому на 2 дні раніше сесія припинила свою роботу.
Що я хочу сказати, шановні БЮТівці в Києві, та й тут, на місцях, дайте людям і країні нормально працювати і жити. Дайте працювати підприємствам, щоб люди нормально та вчасно отримували зарплати і пенсії. Ви вже провели одні дотермінові вибори, і до чого довели нашу державу? 380 мільярдів — тільки зовнішній борг держави, а це 30% від валового продукту України. А тільки одна домовленість щодо російського флоту дає країні 40 мільярдів доларів. Та на ці гроші можна побудувати кілька таких баз, як у Криму, і все ж росіяни пішли на діалог.
Та й де та правда, адже Путін заявив, що сама Тимошенко мала з ним розмову щодо подовження терміну перебування флоту в державі. Так чого ж ти тоді бунтуєш, якщо сама пропонувала вирішити це питання, не думаю, що Путін буде брехати...
Та й взагалі, люди, Україна — це наша з вами держава, нам жити на цій землі, у нас в Англії немає зятів, немає десь мільйонних статків, заводів і фабрик. Нам потрібна стабільність, повага в світі до нашої держави. А якщо в нас будуть і далі процвітати такі горе-політики, як Луценко, який організовував як польовий командир це неподобство у парламенті, адже це ж його план, то сором нам усім.
Краще б цей екс-міністр МВС пригадав, як за його керівництва начальники міліції грабували нашу землю, розоряли зрошувальну систему...
КОР. Не вперше у Верховній Раді депутати псують народне майно. Хто відшкодує збитки, завдані державі, хтось відповість за хуліганство? Не може ж держава за свій кошт постійно відшкодовувати зламані народними обранцями меблі, апаратуру, обладнання?
К.С. Звичайно. Генеральна прокуратура дала доручення київській міській прокуратурі і були проведені вже відповідні слідчі дії.
Опозицією були залиті клеєм «вічка» для голосування. Не всім же подобався сценарій «а-ля-Луценко». Тож, щоб ніхто не міг голосувати, їх і зіпсували, напічкали яйця чим попало, кидались ними, пошкодили табло, що дуже дорого коштує, і його треба міняти. Я вже мовчу і про ті яйця, що летіли в голови депутатів, у голову Верховної Ради. Один якийсь момент і могла б спалахнути вся зала ВРУ, а там у цей день зібралася сила-силенна людей. Хто б ніс відповідальність за їх ? Можна когось повати чи не поважати, але, о ж живі люди і не варто життям нехтувати. Тож, думаю, фракції, які все це організовували і повинні нести відповідальність, відшкодовувати збитки
КОР. Чи може у такій ситуації в Україні взагалі бути конструктивна опозиція? Ваша особиста оцінка діям опозиційних депутатів.
К.С. Це просто якась група бандитів з депутатськими мандатами. Вони заради того, щоб зайняти керівні крісла в державі підуть абсолютно на все, ми вже у цьому впевнилися, Навіть якщо б були людські жертви, їх би і це не зупинило. Натомість вони б і під це підвели політичне підґрунтя і виправдали б себе.
Ми ж на тому сесійному засіданні й прийняли Закон про Бюджет на 2010 рік. А планували ж попрацювати над цим документом ще два дні, внести свої пропозиції, доопрацювати. Адже це право нам, народним депутатам, дають відповідні нормативно-правові акти. Але, на превеликий жаль, ми бачили що неможливо було працювати, що Раду зібрати до закінчення свят вже буде неможливо, бо .просто ніде працювати. Тому і прийняли бюджет в цілому, адже не може країна жити півроку без головного економічного документа та ще й з боргом у 30% від валового доходу України!
КОР. В Україні ще не було бюджету, який би всім подобався. Яким документ буде у цьому році, які негативні і позитивні сторони Ви особисто б виділили в цьому Законі?
К.С. По-перше, про позитив. Я звертаюся до працівників наших підприємств: кондитерської фабрики, суднобудівної галузі, інших. З метою активізації цих підприємств, що працюють, буде відшкодований податок на додану вартість. Наприклад, невеличка, у порівнянні, кондитерська фабрика, не дуже великий колектив, а не відшкодовані ПДВ мільйони гривень. Борги треба віддавати, переважно вони залишилися від старої влади. Тож це вважаю позитивною тенденцією. Поки що нова коаліція і влада ще набагато ефективніше, ніж стара. Мені приємно, що наші пропозиції, які ми давали перед другим туром виборів Януковичу, потроху виконуються. До честі нової влади соціальна складова набагато потужніша і вагоміша ніж була раніше.
Обіцяли ми передивитися мінімальну зарплату і пенсію, у новому бюджеті це заплановано і виділено на підвищення мільярди гривень. Ми обіцяли освітянам і науковцям надбавки — вони заплановані.
Зазвичай культурою в нас керували «рухівці», до чого вони довели цю галузь, всі бачать. Нами ж заплановані виплати працівникам культури, бібліотек і працівникам клубів, про які, до речі, вже всі позабували. А це ж єдиний осередок культури в селі. Сюди можна на дискотеку прийти книжку почитати займатися творчістю. На щорічне оздоровлення виділяються гроші, на поліпшення соціально-побутових питань. Це, звісно, радує.
Надбавки стосуються і працівників бібліотек. При щорічних відпустках їм виплачуватимуть допомогу у розмірі посадового окладу.
Працівники музеїв .про фінансову допомогу вже й забули. Забули все, а музеї перетворилися у окремі стенди присвячені «героям України — шухевичам». Це все жахливо, а за це повинні відповідати, зокрема в нашій області, поки ще, начальник управління культури і по сумісництву кума екс-губернатора.
Звичайно не забули ми й питання, пов'язані з державною допомогою малозабезпеченим сім'ям та багатодітним родинам. Буде передбачена і індексація стипендій для студентів. Юлія Володимирівна багато говорила про великі стипендії та так про них і забула.
Ми передбачили і виплату за звання матері-героїні, гроші на підтримку військовослужбовців: рядового і керівного складу. Мільярди грошей підуть на допомогу та соціальні виплати. Тож, бюджет, розглянутий 27 квітня, має антикризовий характер, адже кризу ми так і не пережили. Бюджет 2010 року спрямований на забезпечення стабілізації системи державних фінансів, створення умов для розвитку економіки країни та гарантує виконання державою функцій з соціального захисту громадян. Саме тому фракція КПУ одностайно цей бюджет підтримала.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |