ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Триматися на воді, чи подалі від неї?
06.05.2010 / Газета: Булава / № 19 / Тираж: 16000

Ще недавно вода підтоплювала ділянки та будинки, загрожувала паводками й затопленнями, й ми уникали її. Та буквально за кілька тижнів з першими спекотними днями люди самі потяглися до синіх обширів. Цьому сприяють весняні свята, вихідні, пора відпусток та канікул що от-от розпочнеться. Та чи можна забувати про небезпеку?

Згадайте, минулого року доволі спокійна статистика подій на воді раптом увірвалася на Зелені свята. Трійця стала фатальною датою для десятків місцевих та приїжджих відпочиваючих, що втратили життя у глибинах водоймищ області. Вода не дивиться на вік і соціальний статус — вона не пробачає необережності й зухвальства. Цього року за даними статистики ГУМНС на 5 травня на воді загинуло 8 осіб, двоє з яких неповнолітні. Три випадки тільки за 4 дня травневих свят.

Першого травня пішов рибалити на канал та не повернувся хлопець 1994 р.н., мешканець с. Костянтинівка Горностаївського району. Не дочекавшись дитини додому й втративши надію знайти його самостійно, третього числа о 6:00 про подію повідомили до райвідділу МНС, і батьки зниклого надали заявку про залучення водолазної групи аварійно-рятувального загону спецпризначення ГУМНС. Саме водолазами АРЗСП о 13:40 4-го травня й було вилучене з води тіло юної людини, яка могла б іще жити й жити.

Другого травня мешканець с. Тарасівка Скадовського району, чоловік 1963 р.н., пішов купатися на канал та не повернувся. Лише наступного дня об 11:00 було виявлене тіло загиблого, вилучене з води. Третього травня о 14:00 до Горностаївського райвідділу ГУМНС повідомили про виявлення тіла жінки 1960 р.н. у Каховському водосховищі. Обох потопельників направили на судово-медичну експертизу.

Деталі й обставини цих трьох трагедій наразі засовуються. Але за досвідом минулих літ можна сказати з упевненістю: головними факторами загибелі на воді частіше за все є переоцінка власних сил та здоров'я, необережна поведінка на плавзасобах та під час купання, стан алкогольного сп'яніння. Кожен повинен тверезо оцінювати, наскільки добре він тримається на водній гладі, як реагує його організм на ту чи іншу температуру води, наскільки добре знає він дно, течію та берег водоймища, щоб не потрапити у неприємності чи не втратити життя. Та навіть будучи певним у своїх силах у сутінках чи у стані навіть легкого сп'яніння не виходьте на узбережжя поодинці, уникайте прогулянок мостами й водорізами, ні в якому разі не пересувайтеся на плавзасобах ні на малі, ні на далекі відстані. Вміння плавати й віра у себе тут відіграють далеко не головну роль. А від фатального випадку не застрахований ніхто.

За поточний період року бійцями МНС та місцевими мешканцями було врятовано 7 людей, двоє з яких діти. Та попри те, що рятувальники завжди готові прийти на допомогу тим, хто опинився у небезпеці, все ж таки краще зробити усе від вас залежне, щоб у біду не потрапляти. Не забувайте про правила безпеки й зберігайте здоровий глузд та здатність тверезо оцінювати обстановку навіть під час свят і відпочинку.

Автор: Олена Маляренко


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту