Подальша доля підприємств-боржників залишається під великим сумнівом
Одним зі злісних боржників по заробітній платі у Бериславському районі є місцеве ремонтно-транспортне підприємство. За словами начальника управління праці та соцзахисту населення Юрія Сидоренка, воно має величезні площі і не менш як на 10 млн. гривень основних засобів, які потрібно охороняти. Тож з працівників тут залишилися самі охоронці, проте навіть їм виплачувати гроші нема з чого.
— Ми спеціалізуємося на ремонті тракторів і сільгосптехніки, парк якої в останні роки зменшився в десятки разів. Тому перейшли на сезонну роботу — працюємо зазвичай з травня до липня та з вересня до жовтня, — розповів голова правління ВАТ «Бориславське РТП» Володимир Якушенко. — На жаль, є труднощі зі збереженням підприємства. Ми змушені утримувати охорону, нараховувати їм зарплату, як потрібно,
проте через відсутність обігових коштів існує заборгованість. Утім, ми плануємо її ліквідувати одразу, тільки-но розпочнеться новий робочий, сезон — у травні-червні.
Як додав Володимир Григорович, 23 квітня відбулися загальні збори акціонерів, котрі мали вирішити подальшу долю підприємства. Обговорювалися декілька варіантів: продаж всього або частини майна або ж передача його в оренду. Проте, жодного рішення з цього приводу так і не ухвалили. Тож наступні збори вирішено скликати через два місяці.
Залишаються проблеми і з ВАТ «Бериславський сирзавод». «Сьогодні він втратив довіру людей: майже 96 тисяч гривень заборгував за здане селянами молоко, збільшує борг по зарплаті та страхових внесках до Пенсійного фонду. В той же час саме підприємство переходить із рук у руки, там постійно змінюється керівництво, і кожне обіцяє розрахуватися з усіма боргами, — констатує голова Бериславської райдержадміністрації Володимир Стеценко. — Нарощує також борги комунальне підприємство «Одрадокам'янське». Місцевий сільський голова більше «працює» в прокуратурі, міліції та суді, звідки не вилазить. Проте вихід з ситуації треба знаходити».
Ще як один негативний приклад він назвав Червономаяцьку сільраду. Через великі борги населення ледве виживає місцевий комунгосп. Виходом могло б стати збільшення тарифів на водопостачання, які не змінювалися багато років. Проте депутати сільради, які звикли не сплачувати за надані послуги, а попросту красти ці гроші у власної громади, виступають проти таких намірів.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |