ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
З «сірими» зарплатами боротимуться
06.05.2010 / Газета: Новий день / № 19 / Тираж: 36600

Держкомпідприємництва оприлюднив проект поправок до Кримінального кодексу України. Посадовці пропонують посилити відповідальність роботодавців за виплату зарплат у конвертах та порушення правил найму. Штрафні санкції планують застосовувати і до самих працівників, якщо ті приховуватимуть інформацію про характер трудових відносин з працедавцем.

Прийняття поправок перекриє кисень недобросовісним підприємцям. Виплачуючи тіньові зарплати, бізнесмени позбуватимуться права обіймати керівні посади або вести підприємницьку діяльність терміном до 10 років. До-адміністративної відповідальності притягатимуть і тих, хто працює без оформлення, — дешева робоча сила поповнюватиме бюджет 100—300 неоподатковуваними мінімумами (1,7—5,1 тис. грн.). Звісно, якщо вчасно не звернеться до правоохоронних органів з відповідною заявою.

Варто нагадати, що стаття 175 Кримінального кодексу України передбачає за невиплату зарплат, стипендій і пенсій штрафну розмірі від 8,5 до 17тис. грн., виправні роботи і обмеження волі терміном до двох років. За навмисне ухиляння від сплати податків (ст. 212) керівник фірми ризикує сісти на п'ять років, співпрацюючи з раніше судимим за цією ж статтею — на десять.

— Найбільша тіньова зайнятість на Херсонщині спостерігається в торгівлі, громадському харчуванні, легкій промисловості, будівництві, сільському господарстві, на транспорті, у сфері надання різних видів послуг, — зазначила начальник управління оподаткування фізичних осіб ДПА в області Олена Кравченко-Скалозуб. — Виплата зарплати «у конвертах» стала звичною справою для деяких суб'єктів господарської діяльності. Тому податкова служба активно протидіє такому вкрай загрозливому явищу для економіки держави. Наразі виявлено 765 фізичних осіб, праця яких використовувалася без належного оформлення трудових відносин та сплати податків, з них у сфері торгівлі—345, громадського харчування — 37, здавання в оренду житла — 87, інших видах діяльності — 296. Як результат, сума сплачених працедавцями податків до бюджету склала майже 100 тисяч гривень.

З початку року в Херсонській області, аби попередити порушення чинного законодавства під час виплати доходів громадянам, перевірено 27 юридичних осіб та 4 підприємці. Порушення виявлені в усіх випадках! Тим, хто їх допустив, донараховано близько 2 млн. грн.

За словами податківців, 98% підприємців платять зарплати в обхід їхньої служби. Причому представники великого бізнесу від сплати податків не ухиляються. Тіньовий сектор — малий бізнес, здебільшого торгівля.

Як стверджують фахівці, репресії подіють, якщо механізм буде чітким і прозорим. Але, знаючи наших підприємців до цього не дійде. Формально вони дотримуватимуться закону. Держава повинна змусити їх підняти і легалізувати «сірі» зарплати, а не платити «мінімалку», доплачуючи решту заробітку в конверті. Не може бути одна мінімальна зарплата для всіх галузей, для кожної слід визначити окрему середню заробітну плату. І зменшити податковий тиск.

Автор: Анатолій ЯЇЦЬКИЙ


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту