ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
РЯТУЙМО «ДУБКИ»
20.05.2010 / Газета: Акценти / № 20 / Тираж: 5000

Херсонський дубовий гай, що за будівлею Автовокзалу, насаджений руками фронтовиків та дітей війни 60 років тому, хочуть знищити. У цьому впевнені представники цілого ряду громадських організацій міста, що об'єдналися, аби врятувати «зелені легені» столиці Таврійського краю. Відповідна заява пролунала цими днями під час прес-конференції.

«В октябре 2009 года решением сессии, 41 голосом депутатов, продали землю под реликтовой дубовой рощей фирме «Амстор» под застройку. Для того чтобы началось строительство, необходимо всего одно решение 39-ти депутатов на июньской сессии. У нас еще есть небольшой зазор времени, для борьбы нужно объединиться всем херсонцам», — заявила заступник голови Херсонської обласної організації Комітету виборців України Галина Бахматова.

Організатори прес-конференції-заклику до боротьби з загарбниками стверджують: «Допустити знищення «Дубків» — означає знищити єдиний зелений захист між величезною промисловою зоною та найбільшим спальним мікрорайоном міста, а отже і значно погіршити екологічну ситуацію в місті.

За словами учасників прес-конференції, можновладці запевняють: «Пляма забудови буде пролягати між Дубками і жодне дерево не постраждає». Змушує громадські організації замислитися у правдивості стверджень сильних світу цього приклад міста Кременчуга, де З роки тому, «Амстор» вже побудував гіпермаркет, кафетерій та парковку для 400 автомобілів. Кременчужани стверджують: «На місці нинішнього гіганта ще кілька років тому була зелена зона, так званий «зелений коридор».

Херсонські депутати, прихильники продажу, у відповідь на цей аргумент пояснили: «За необхідності, дерева будуть пересаджені».

За словами Галини Бахматової «Амстору» це не по кишені, адже пересадка та приживання одного 60-річного дуба, за оцінкою російських спеціалістів, обходиться в 117 тис доларів, а фірма, що поклала око на херсонські «Дубки», має 50 млн грн. боргу.

Аби зупинити знищення джерела кисню для херсонців, громадські організації надіслали звернення до Президента та Прем'єр-міністра України, збирають підписи херсонців проти забудови та чекають на приїзд європейських послів, аби і їм повідомити про проблему.

Автор: Ольга ВОРОБЙОВА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту