Сім лісових пожеж сталося на території Херсонщини тільки в перші чотири травневі дні. «На щастя, за своїми масштабами вони були досить незначні. Проте робити все можливе для їх запобігання в літній час треба вже зараз», — констатує начальник СДПЧ-11 Бериславського районного управління МНС Геннадій Недовізій.
За його словами, місцева пожежна частина забезпечена інвентарем, технікою, проте ще багато чого не вистачає.
— Допомогти з виділенням палива на літній період райуправління МНС попросило у керівництва райдержадміністрації. А ось у селах головна проблема — з наявністю води для пожежогасіння. Навіть біля Дніпра і Каховського водосховища практично немає місць для забору води, тож доводиться долати чималу відстань, щоб її накачати, — додав він.
— Як завжди, ми про це поговорили, і все. А як приходить літо — все горить, — зазначила голова Томаринської сільради Любов Хома. — Справа в тому, що влітку наші землекористувачі починають палити стерню, і скільки ми від них не вимагаємо перед тим оборати свої поля від сусідніх лісосмуг — все марно. Відколи колгоспів не стало, така вакханалія твориться щороку. Невже не можна змусити їх дотримуватися цих елементарних правил? Або штрафувати, щоб за кожне знищене дерево, за всі завдані збитки вони сплачували компенсацію повною мірою?
До цього ж пожежників закликав і голова Бериславської райдержадміністрації Володимир Стеценко: «Коли починається збирання врожаю, треба, щоб ваша інспекція не сиділа в райцентрі, а виїжджала на місця». Геннадій Недовізій пообіцяв найближчим часом розпочати виїзну роботу і перевірити стан протипожежних смуг на полях.
У свою чергу голова райради Микола Дешко нагадав про прийняту ще два роки тому районну програму зі створення на місцях кущових протипожежних команд. «З того часу райдержадміністрація не виділила на це жодної копійки. Навіщо ж вона лежить мертвим вантажем?» — запитав він.
— Дійсно, через відсутність фінансування вона не діє, — визнав Геннадій Недовізій. — І через це страждають усі. Адже коли наш транспорт виїжджає гасити пожежу в якесь одне село, всі інші села району залишаються беззахисними. Щоб цього не було, треба мати резервну техніку. А коштів на неї поки що немає.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |