Не воювати, а працювати на Україну закликає опозицію глава Представництва Європейської комісії в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра. Звичайно, заява під час прес-конференції в Києві, підсумки якої поширено через ЗМІ, зроблена дипломатичною мовою: „В європейській комісії сподіваються, що влада і опозиція в Україні діятимуть консолідовано у питаннях європейської інтеграції держави». Більше того, як стверджує глава Представництва, „...ми одержали запевнення на вищому рівні від нинішньої опозиції, що вона підтримуватиме процес європейської інтеграції у відповідності із зобов'язаннями України».
Питання для нас, „маленьких українців», таким чином, тепер в іншому: заява опозиції перед Європою — це свідомий, виважений і щирий державний крок чи це політика „на винос»? Як це не прикро визнавати, але складається враження на користь другої тези — „на винос». А для домашнього вжитку у нас на постійній основі протести, мітинги майдани. Можна, звичайно, на них уваги й не звертати, що нова влада успішно й робить. Але не можна закривати очі на те, що навіть локальна дестабілізація користі не принесе. І не лише новій владі, а й державі в цілому. Тобто, будь-які кроки, спрямовані не на будову, а на Кравчукову „розбудову», обов'язково негативно позначаться на житті кожного з нас.
Чи ж для цього ми обирали владу? Однозначно — ні. Ми її обирали задля того, про що говорить той же Ж..Тейшейра: „Процес повинен реалізовуватись не лише Президентом і урядом, але також всіма політичними силами, незалежно від того, перебувають вони при владі чи в опозиції.
Але для цього тій частині опозиції, яка такою себе проголосила і яка кличе народ для участі в акціях протесту, створює якийсь „комітет захисту України», треба іще політично рости й рости над собою. Або, як якось зауважив Йосип Вінський, „треба вивчати матчасть» — іншими словами: політичну азбуку. А в цій азбуці противна сторона — це не ворог, а лише суперник. У нас же, з погляду самопроголошеного лідера „об'єднаної опозиції, якщо ти не під'юльник, то ти ворог.
Не випадково у цьому зв'язку помірковане крило опозиції, у якому перебувають тверезо мислячі політики (Яценюк, Гриценко та ін.), відмовилось майданувати.
Борис ПРИЩЕПА.
До речі
Німецька сторона здивована характером повідомлення, розповсюдженого прес-службою лідера ВО «Батьківщина» Юлії Тимошенко про зустріч Ю.Тимошенко з федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель, повідомили агентству Інтерфакс-Україна» у департаменті інформаційної політики МЗС України в минулий четвер.
«Графіком канцлера подібна зустріч не була передбачена, хоча відповідний запит з боку Ю.Тимошенко дійсно направлявся. Спілкування між А.Меркёль і пані Тимошенко в рамках церемонії вручення премії Карла Великого обмежилося потиском рук й обміном короткими вітаннями в кулуарах заходу», — повідомили агентству Інтерфакс-Україна» у департаменті МЗС України.
Раніше на сайті Ю.Тимошенко було розміщене повідомлення, у якому говорилося проте, що під час зустрічі в Аахені (Німеччина), де пройшла церемонія вручення прем'єр-міністрові Польщі Дональду Туску міжнародної премії ім.Карла Великого, канцлер ФРН Ангела Меркель підтримала Ю.Тимошенко на шляху боротьби за демократію в Україні.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |