з Надзвичайним і Повноважним Послом Литовської Республіки в Україні Пятрасом Вайтєкунасом
Місто також представляли перший заступник міського голови В'ячеслав Яременко та начальник Управління економічного розвитку міської ради Наталія Крайнюк.
Пан Посол повідомив, що Херсон відвідує вперше, але впевнений у подальшій тісній співпраці з міською владою.
«Впевнений, що будь-яке співробітництво є взаємовигідним для обох сторін. Литва -невелика держава, але маючи членство у великому клубі Євросоюзу, має великі можливості для економічного співробітництва», — зазначив він. Пан Вайтєкунас також розповів, що приступив до виконання обов'язків Посла лише 4 місяці тому, але навіть за цей короткий термін намагається налагодити саме економічне співробітництво з українськими містами, а також — українськими портами. «Під час численних виїздів на місця ми знаходимо багато можливостей для співпраці», — наголосив Пятрас Вайтєкунас.
Дипломат розповів про можливі напрямки співпраці з Херсоном: вантажоперевезення, харчопереробна промисловість, сфера стандартизації та сертифікації, долучення до проекту комбінованих поїздів «Вікінг» тощо.
До речі, Проект потягу комбінованого транспорту «Вікінг», створений у 2003 р. залізничниками Литви, Білорусі й України, дозволив з'єднати регіони Чорного та Балтійського морів і здійснювати перевезення за маршрутом Одеса (Іллічівськ)-Київ-Мінськ-Клайпеда та у зворотному напрямку. Проходження поїзду «Вікінг» територією трьох держав з урахуванням митного контролю на кордонах здійснюється за 2,4 доби. Довжина маршруту від Іллічівська до Драугисте складає 1753 км, вартість перевезення 20-футового контейнера цим маршрутом — 470 $ США, одного контрейлера -766$ США.
Комісія Європейського Союзу по транспорту визнала потяг комбінованого транспорту «Вікінг» кращим європейським проектом 2009 р. з перевезення вантажів. Зараз в Європі дуже багато контейнерних і контрейлерних маршрутів, однак єврокомісари звернули увагу саме на східно-європейський «Вікінг», зважаючи на результативність і регулярність його рейсів.
За інформацією Пятраса Вайтєкунаса, останнім часом велику зацікавленість проектом виказує четверта сторона — Туреччина. Також, він звернув увагу на те, що серед трьох вищезазначених країн саме Україна задіяна в проекті найменше, тому для Херсона участь у проекті має бути дуже цікавою і перспективною.
В свою чергу, Володимир Сальдо наголосив, що херсонські підприємці, морський торговельний порт будуть поінформовані стосовно такої пропозиції, і, у разі їх зацікавленості, сподівається на створення сприятливих умов щодо співпраці.
Міський голова запропонував розглянути питання щодо можливого експорту плодово овочевої продукції зернових та бахчевих культур.
Учасники зустрічі торкнулись і напрямків співпраці в системі колективної безпеки Північно-Атлантичного альянсу. Зокрема, на цьому питанні увагу зосередив Херсонський міський голова, який нещодавно повернувся з відрядження, під час якого у складі української делегації відвідав штаб-квартиру НАТО в Брюсселі. «Останнім часом у світі з'явились спільні загрози, як-то піратство, тероризм, наркотики, так звана кіберзагроза. Україна входить до 22 країн-партнерів Альянсу. Разом з військовими кораблями країн-членів НАТОми беремо участь у патрулюванні Середземного моря. Впевнений, що співпраця матиме ефект і для громадян України, і для громадян Литви, адже маємо порти, зокрема, херсонські моряки є членами численних міжнародних екіпажів», — зазначив В. Сальдо.
Наприкінці зустрічі Надзвичайний і Повноважний Посол зробив запис у книзі почесних гостей, після чого гості обмінялись сувенірами. Також В.Сальдо запросив поважного гостя до участі у заходах в рамках Дня Європи в Херсоні, які відбудуться 22 травня.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |