ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Скорочення з власної волі
27.05.2010 / Газета: Новий день / № 22 / Тираж: 36600

Минулої суботи стартував чемпіонат області з футболу. У першій лізі у ньому зголосилися взяти участь лише вісім команд: «Колос» (Хлібодарівка), «Таврія» (Новотроїцьке), новокаховські «Таврія» та «Енергія», «Динамо» (Цюрупинськ), СК «Каховка», «Кристал» (Херсон), «Мир» (Горностаївка). Як бачимо, немає тепер серед них футбольних клубів Голої Пристані та Скадовська, а також херсонської «Сигми». Про причини такої кількості команд у першості, про роботу Херсонської обласної федерації футболу та багато іншого кореспонденту «НД» розповів її голова В'ячеслав БОГУН.

— На мій погляд, причин, що у першій лізі гратимуть. значно менше команд, ніж хотілося б, дві, — сказав В'ячеслав Васильович. — По-перше, в багатьох районах досі не призначені голови адміністрацій. По-друге, фінансова криза не оминула і футбол в області. У підсумку маємо у першій лізі лише вісім команд, у другій на даний час планують взяти участь 14.

— Який грошовий внесок команд для участі у чемпіонаті?

— Три тисячі гривень для першої ліги і півтори — для другої. Ці суми найнижчі в Україні. Часто нас запитують, куди йдуть гроші. Окрім чемпіонату та кубка з футболу серед дорослих, ми проводимо різноманітні дитячі турніри, такі, як усім відомий «Шкіряний м'яч», купуємо призи для переможців тощо. Тому розмови про нецільове використання коштів є абсолютно необгрунтованими і безглуздими. Тим паче, що нас регулярно перевіряє ревізійна комісія.

— Чи готова федерація футболу до. проведення чемпіонату?

— Думаю, так. Ми провели навчання з інспекторами, котрі обслуговуватимуть матчі турніру, на якому обговорили останні зміни у правилах футболу. Перед стартом розіграшу кубка області організували семі-нар-тренінг з суддями. Залишається проблема лише в кадрах обласної федерації — досі не знайшли кандидатури на посаду її виконавчого директора.

— Чи вистачає суддівського корпусу, аби обслуговувати всі матчі чемпіонату області?

— Під орудою голови асоціації футбольних арбітрів Херсонщини Анатолія Жосана постійно поповнюються лави суддів. Вони навчаються, складають тести, екзамени і потім допускаються до обслуговування обласних турнірів. Звичайно, в матчах першої ліги перевага віддається досвідченим арбітрам. До речі, хочу зазначити, що херсонські арбітри обслуговують ігри премьєр-ліги, а також першої та другої ліг чемпіонату України з футболу. Тобто жодних проблем з кваліфікованими арбітрами і підготовкою .молоді у нас немає.

— В яких умовах тренуються і грають футболісти Херсонщини? В якому стані футбольні школи, стадіони?

— Згідно зі статистикою, футболом у нас займаються близько 45 тисяч чоловіків та жінок. Стадіонів в області — 37, футбольних шкіл — ЗО. Якщо порівнювати наші умови для тренувань із умовами у сусідніх областях, то в нас начебто все виглядає непогано. Існують хороші арени у Каховці, Новій Каховці, Голій Пристані, Цюрупинську, у Горностаївці Ново-троїцького району. А ось в обласному центрі справи значно гірші — залишився тільки стадіон «Кристал». З огляду на його нинішній стан досить ймовірно, що незабаром постане питання, де в Херсоні проходитимуть змагання з футболу, тим паче, що вже правоохоронні органи заборонили на «Кристалі» проводити змагання за участі вболівальників через відсутність елементарних норм безпеки.

— За рахунок чого забезпечується робота обласної федерації футболу? Чи допомагають вам органи місцевої влади?

— Основні прибутки — від внесків команд, допомоги облдержадміністрації за підтримки депутатів обласної ради, федерації футболу України. Окрім того, ми уклали договір про співробітництво з управлінням сім'ї, молоді і спорту ОДА. Воно допомагає утримувати суддівство, проведення дитячих змагань. Варто сказати, що маємо неабияку підтримку з боку національної федерації, яка придбала для нас легковий автомобіль, виділяє спеціалізовану методичну літературу, запрошує наших найкращих тренерів до Києва — задля навчання та ліцензування.

— Які проблеми найактуальніші сьогодні для обласної федерацій?

— Насамперед засмучує невелика кількість колективів, які беруть участь в обласних змаганнях. У нас є низка районів, які взагалі не представлені в чемпіонаті і кубку Херсонщини: Бериславський, Верхньорогачицький, Голопристанський, Скадовський. Аналогічна проблема стосується дитячо-юнацької футбольної ліги. І це при тому, що в кожному районі працюють ДЮСШ. Ще одне: федерацію чомусь звинувачують у незадовільній матеріально-технічній базі з футболу у Херсоні. Вважаю це безпідставним. Обласна федерація футболу — громадська організація, яка не може вирішувати такі питання. Це прерогатива місцевої влади.

— Чи існує програма розвитку футболу в області?

— Так, діє чотирирічна програма. Вона передбачає проведення різних турнірів, перспективу залучення до змагань команд з усіх районів області, поліпшення матеріальної бази, розвиток дитячого футболу тощо.-На жаль, більшість розділів програми, термін дії якої вже збігає, так і залишилися на папері, оскільки не були підкріплені фінансово. Це насамперед стосується запровадження відділення футболу у Херсонському вищому училищі фізичної культури. Сподіваюся, з наближенням Євро-2012 будуть розроблені інші проекти, і ми зможемо бодай частково вирішити найболючіші питання.

— Що може запропонувати обласна федерація в рамках підготовки України до Євро-2012 шанувальникам футболу Херсонщини?

— Оскільки на території нашої області не будуть проходити матчі Чемпіонату Європи, ми будемо лише популяризувати футбол, залучаючи до цієї гри мільйонів якомога більше прихильників, насамперед дітей. Серед уболівальників розповсюджуватимемо квитки на ЧЄ-2012, які виділяються федерацією футболу України на регіони.

Автор: Максим ЛОЗОВИЙ


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту