Інтерв’ю з директором ДП «Херсонстандартметролоогія» Іриною ШУДРІК
- Ірино Володимирівно, нам відомо, що Держспоживстандарт України вживає невідкладні додаткові заходи стосовно здійснення державного контролю якості та безпеки дитячого харчування. Чи стосується це нашої області?
- Треба відзначити, що питанню якості та безпечності дитячого харчування в Херсонській області приділяється постійна увага. Наші виробники знаходяться під прискіпливим контролем, регулярно здійснюються відповідні перевірки виробництва. У межах компетенції наше підприємство має забезпечити додержання вимог закону України «Про дитяче харчування» з боку виробників, тому ми звертаємо увагу і на здійснення належного контролю сировини, і на відповідність виробничого процесу вимогам діючих нормативних документів, і питанню відповідності кінцевої продукції затвердженим стандартам та технічним умовам. Серйозна увага також приділяється належному маркуванню продукції, зокрема дитячого харчування.
- Що Ви можете сказати про якість дитячого харчування, що його виробляють підприємства Херсонської області?
- Завдяки тому, що наше підприємство здійснює постійний та планомірний контроль, на сьогодні ми не маємо будь-яких суттєвих зауважень до херсонських виробників. Можу упевнено сказати, що їх продукція одна з найкращих не тільки в Україні, а й за її межами.
- Ваше підприємство одним з перших в області розпочало висвітлювати тему генетично модифікованих організмів (ГМО) у засобах масової інформації, залучати херсонців до її обговорення, розповідати про ризики, що пов’язані з вживанням генетично модифікованої продукції. А нещодавно голова обласної державної адміністрації Анатолій Гриценко підписав розпорядження №426 «Про організацію в області контролю за виробництвом та поширенням генетично модифікованих продуктів харчування». Як Ви оцінюєте такий крок?
- Так, ми вважаємо, що обласною адміністрацією здійснено великий та важливий крок щодо захисту населення від впливу негативних ризиків, пов’язаних з ГМО. Слід відзначити, що акцент у розпорядженні зроблено на забезпечення безпеки, в першу чергу, наших дітей. Це його головна мета. Цим розпорядженням, наприклад, органам виконавчої влади заборонено здійснювати закупівлю для дитячих дошкільних, загальноосвітніх навчальних, оздоровчих закладів та закладів для відпочинку дітей продуктів харчування без наявності документів про їх якість та безпеку, а також відсутність у складі генетично модифікованих організмів. Це змінює підхід до цінності життя людини.
Раніше ми неодноразово звертали увагу чиновників на те, що продукти харчування для дітей треба закуповувати, спираючись не на їх дешевизну, а на гарантію якості і безпечності. Але до рішучіх дій це не доходило, і хороші наміри залишалися лише на папері. Однак після того, як з’явилося згадане розпорядження, батьки можуть бути впевненими, що їх дітей у дитячих садках та школах не нагодують котлетами з генетично модифікованої сої, або не зварять кашу з ГМО-кукурудзи.
У свою чергу, ми докладаємо необхідних зусиль для того, щоб надати виробникам можливість здійснювати ГМО-аналіз сільськогосподарської сировині та продуктів харчування, не виїзджаючи за межі області. З цією метою ми уклали відповідні договори зі своїми кримськими та запорізькими колегами, розширюємо власну лабораторно-дослідницьку базу.
Ми також и надалі будемо інформувати населення щодо проблеми використання ГМО, надавати інформацію про результати проведених досліджень стосовно кількісного та якісного вмісту ГМО у продуктах харчування та продовольчій сировині.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |