КОНСТИТУЦІЯ ВИМАГАЄ ПРОВЕСТИ ВИБОРИ ЦЬОГО РОКУ
Президент України Віктор Янукович відповів на запитання кореспондентів телеканалів «Інтер», ІСТУта «1 + 1».
— Україні необхідні реформи в різних напрямках. Коли можна очікувати реальних результатів від Ваших програмних обіцянок, з якими Ви йшли на вибори?
— Найголовніше, що було зроблено за минулий період часу, — і я думаю, ви зі мною погодитеся — це створення вертикалі влади та реального механізму виконання прийнятих рішень. Початок реформ буде в 2011 році. Я сказав би так: концепцію реформування України я запропоную вже в червні. Робота йде. Ми залучили до неї найкращих світових фахівців, найвідоміші світові консалтингові компанії, які брали участь у реформуванні в різних країнах. І ці реформи вже оцінено як позитивні.
— Реформи неможливо здійснити без допомоги місцевої влади. Місцеві вибори призначені на ЗО травня було відмінено. Ваша позиція — коли мали б відбутися в країні місцеві вибори?
— Конституція вимагає провести вибори цього року. Відкладати їх далі — означає порушувати Основний Закон, а це неприпустимо, і я на це ніколи не піду. Це — перше. Друге — практично всі політичні сили висловилися за те, що нам виборче законодавство треба змінювати. Моя особиста точка зору — я вважаю, що на рівні селищному треба проводити мажоритарні вибори, щоб люди своїх депутатів знали, щоб вони були закріплені за територією. На рівні районів, міст, області обов'язково треба створювати систему, при якій би знову-таки депутати були закріплені за територією. Тобто політичні сили обов'язково повинні брати участь і нести за це відповідальність. Але представники цих окремих політичних сил, які братимуть участь у виборах, повинні балотуватися і люди повинні їх обирати. Безумовно, є така можливість уже в першому півріччі прийняти ці закони, тобто є більше місяця роботи парламенту. Це означає, якщо винести ці законопроекти найближчим часом, їх можна прийняти і готуватися до виборів восени.
КРОК ДО ДЕМОКРАТИЧНОГО УПРАВЛІННЯ
20 травня в приміщенні УНІА «Укрінформ» відбулась прес-конференція керівництва Головдержслужби на тему «Модернізація державного управління та державної служби: крок до демократичного управління».
Відповідаючи на запитання журналістів про основні напрями адміністративної реформи, начальник Головдержслужби Тимофій Мотренко зазначив: «Наші пропозиції розроблені в тісній співпраці з європейськими партнерами та зосереджені на шести головних напрямах або блоках, чотири з яких стосуються кадрової політики: модернізація системи центральних органів виконавчої влади; модернізація системи державної служби;'професійний розвиток державної служби та служби в органах місцевого самоврядування; розвиток вищого корпусу державної служби; врегулювання конфлікту інтересів та запобігання корупції; впровадження електронного урядування.
По кожному із зазначених напрямів нами не тільки обґрунтовано необхідність змін і запропоновано алгоритм дій Уряду, а й, що найбільш важливо, підготовлено проекти (інколи цілі комплекти) нормативно-правових актів, які забезпечать швидкий і ефективний рух по шляху модернізації урядової машини». Шлях модернізації «урядової машини» Тимофій Мотренко умовно поділяє на чотири блоки, які чітко окреслює в статті «Порядок денний адміністративної реформи» («Урядовий кур'єр» № 57 від 27 березня 2010 року).
Завершуючи прес-конференцію, Тимофій Мотренко зазначив: «На думку Головдержслужби, все готове до старту масштабних реформ. Ми бачимо політичну волю Президента України і Уряду, наявна політична коаліція у Верховній Раді, є підтримка наших партнерів за кордоном, розроблено детальний план нашого поступу до європейських стандартів державного управління».
Також у ході прес-конференції відбулась презентація видання «План модернізації державного управління», розробленого Головним управлінням державної служби України в результаті виконання Програми розвитку державної служби на 2005-2010 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 8 червня 2004 року, що містить комплекс пропозицій, спрямованих на реалізацію першочергових пріоритетів адміністративної реформи, зокрема: модернізація системи і структури органів виконавчої влади; реформування системи державної служби; впровадження електронного урядування.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |