Як ми вже повідомляли, ЗО квітня 2010 р. Президент України Віктор Янукович підписав Указ про призначення Сторчака Володимира Петровича головою Каховської районної державної адміністрації.
Враховуючи той факт, що з 1998-го і до лютого 2005 року В.Сторчаквже працював в Каховській райдержадміністрацн на посадах першого заступника голови, а потім й голови РДА, кореспонденти «Каховськоїзорі не стали чекати, доки минуть традиційні сто днів роботи Володимира Петровича на цій відповідальній посаді...
-Знаємо, Ви зараз багато їздите по району, грунтовно вивчаєте стан поточних справ... Які враження?
-Зрозуміло, я не можу забути все те позитивне, що було зроблено в районі моєю командою у попередні роки. Але всі мої думки і плани — про завтрашній день Каховщини, тому вважаю, що починаю працювати з чистого листа. Особливої уваги потребує докорінне поліпшення якості життя мешканців наших так званих бригадних сіл, де лишається ще чимало проблем.
Є зауваження щодо незадовільного рівня культури землеробства на територіях деяких сільських рад. Прикро, що й досі в районі є сільськогосподарські угіддя, які не використовуються за призначенням. Вимушений був поставити відповідні завдання перед управлінням агропромислового розвитку РДА, а також звернути увагу на таке неподобство карантинної інспекції та районного відділу земельних ресурсів. Щодо наповнення місцевих бюджетів, то особливих нарікань нема. Однак є нарікання стосовно рівня'середньої заробітної плати на селі — в нашому районі-він нижчий за обласний показник. Погано, що у нас в районі останнім часом з'явилися такі собі удільні князьки, які мало думають про селян, а більше — про власні статки. Я хочу цих князьків попередити: не дозволю їм дивитися на простих людей зверхньо і забувати про їх кровні інтереси. Пристойна зарплата, надійний соціальний захист, якісні комунальні послуги — всіма цими визначальними складовими цивілізованого життя ми зоббв'язані забезпечити наших сільських жителів вже до кінця поточного року. Таке завдання перед органами місцевої влади поставив Президент України, і саме в цьому суть нашої внутрішньої політики.
Ви знаєте, у свій час разом з головою районної ради Миколою Крупіним і депутатами райради ми чимало зробили для того, аби в Каховському районі не зруйнували, не розтягнули на металобрухт системи зрошення. Я і в подальшому приділятиму цій галузі виключну увагу. Адже енергійне зміцнення економіки Каховщини неможливо уявити без зрошення. Є зрошення — є врожай, є прибутки, є бюджетні відрахування, є стабільні робочі місця... Найближчим часом на базі нашого району пройдуть обласна і всеукраїнська наради з питань подальшого розвитку зрошення, тож, сподіваюсь, що отримаємо від того певну користь. Бо ж треба вже кардинально вирішувати питання, пов'язані із недбалим ставленням до систем штучного дощування, необхідністю капітального ремонту польових трубопроводів та насосних станцій, великою потребою у підготовці висококваліфікованих кадрів молодих зрошенців тощо.
Всюди, де останніми днями побував, обов'язково цікавився, наскільки оперативно і якісно, місцева влада задовольняє запити ветеранів війни та праці, наскільки дбайливо захищає їх інтереси, особливо стосовно охорони здоров'я. Як відомо, Президент України Віктор Янукович оголосив 2010 -й Роком ветеранів, тож в кожній дільничній лікарні, в кожній лікарській амбулаторії мають бути спеціальні палати для ветеранів війни та праці, обладнані всім необіідним і з повним комплектом належних медикаментів. Відрадно відзначити, що в цьому плані в нашому районі вже чимало зроблено.
-Губернатор Херсонщини Анатолій Гриценко, коли представляв Вас господарському активу району, наголошував на необхідності поліпшити підготовку кадрів в усіх життєвих сферах...
-Дійсно, коли ми думаємо про успішне своє майбутнє, то мусимо потурбуватися про надійну зміну. Я вже поставив перед апаратом райдержадміністрацн завдання підготувати найближчим часом кадровий резерв,, на посади голови РДА, його заступниківТа начальників відділів... Потребує поліпшення й кадрова підготовка керівників районних служб, головних спеціалістів, керівників середньої ланки, просто висококваліфікованих трудівників. Занедбали цю справу вкрай. Сьогодні в районі нема кому, окрім пенсіонерів, працювати на тракторах. На «Фрегатах» теж працюють люди у віці 62-65 років. Хто прийде ветеранам праці на зміну? Проблема. Треба активізувати профорієнтаційну роботу серед сільської молоді і одночасно суттєво поліпшити якість професійного навчання. Червоноперекопський аграрний ліцей має готувати механізаторів не на застарілий ДТ-75, а на сучасні трактори з комп'ютерами та супутниковим зв'язком. Тоді молодим хлопцям буде цікаво та престижно і навчатися, і працювати. А в Каховському державному агротехнічному коледжі вже давно час розпочати підготовку різноманітних спеціалістів для крапельного зрошення, а також садоводів та виноградарів.
-Які перспективи відродження в районі потужного тваринництва?
-Тваринництво у нас обов'язково буде відроджуватись, відроджуватись на базі таких господарств, як ДПДГ «Аска-нійське», ЗАТ «Фрідом Фарм» та ДПДГ «Каховське», на базі наших систем зрошення, які дозволяють створити надійну кормову базу. Ми просто зобов'язані вже в поточному році сповна використовувати свої потужності для успішного кормовиробництва, бо це дозволить господарствам отримати додаткові відчутні прибутки, продаючи соковиті корми тваринникам Верхньорогачицького, Ниж-ньосірогозького та Іванівського районів, де подібних можливостей нема. Ну і, зрозуміло, відродження тваринницької галузі багато в чому напряму залежить від адресних державних інвестицій. Створювати і відновлювати завжди складніше, ніж руйнувати.
-Каховка буде овочівницькою столицею України?
-Каховка вже є такою. Я був свідком, як на початку 90-х років молодий фермер Віктор Помазнюк облаштовував перші 10 гектарів крапельного зрошення в районі. А сьогодні .маємо його близько 6 тисяч гектарів, вирощуємо чудові врожаї різноманітної городини — і це не межа.
На жаль, зменшилися площі під зерновими, що пояснюється певною мірою невдалою ціновою політикою попереднього уряду щодо закупівель пшениці та ячменю. Втім, Каховщина неодмінно залишиться провідним хлібним ^районом. В поточному році цьому активно сприятиме й чітка державна політика, спрямована на підвищення ролі Державного резерву, державних закупівель зерна, визначення твердої та вигідної для товаровиробників ціни на пшеницю та ячмінь.
-Володимире Петровичу, в нашу редакцію надходять скарги, що не в усіх селах є вода. Чи активізується районна програма «Питна вода Каховщини»?
-В усіх районах Херсонщини належне водозабезпечення — то головна проблема, в тому числі й на Каховщині. Зрозуміло, успішність здійснення згаданої програми напряму залежать від обсягів фінансування. Вишукуємо постійно нові джерела поповнення бюджетних надходжень, а паралельно будемо впроваджувати пілотні водопостачальні проекти. Передовсім мовиться про буріння нових якісних артезіанських свердловин і облаштування поруч з ними сучасних бюветів. В деяких наших селах застосовують й такий підхід до справи: окремо діє водо-мережа для поливу городів та технічних потреб, і окремо здійснюється подача питної води.
-Знову навесні-початку літа загострилися стосунки між власниками корів, що здають молоко переробним підприємствам, і представниками цих підприємств через низьку закупівельну ціну на молоко. Чи є вихід із ситуації?
-Вихід є з будь-якої ситуації. Зрозуміло, ми могли б зробити так, що хитромудрі представники молокопереробних підприємств не заїхали б в населений пункт жодної сільради — на знак селянського протесту. Та чи доречна подібна жорсткість у даній ситуації? Гадаю, треба сідати за стіл переговорів і знаходити взаємовигідне рішення. У найближчі дні ми проведемо (Відповідну зустріч із керівниками молокопереробних підприємств Нової Каховки, Чаплинки, Ново-троїцького та Любимівки. Сподіваюсь, спільну мову знайдемо. Втім, сьогодні треба констатувати і той прикрий факт, що в сільських радах Каховщини практично загальмовано роботу по створенню місцевих спілок власників корів, спілок, які в якості юридичних осіб були б в спромозі захистити інтереси людей, що здають молоко переробникам. Не зрозуміло мені, чому й досі на території району практично нема жодного приймального пункту молока від населення, який би чітко відповідав сучасним санітарно-виробничим вимогам. А створити такі сучасні приймальні пункти з міні-лабораторіями та холодильним устаткуванням повинні, до речі, переробні підприємства. Але вони не створюють, бо їм вигідніше робити аналізи на жирність молока «на око», а люди, сільські депутати, керівники сільрад мовчать... Словом, якщо ми хочемо навести в цій справі належний порядок, то ініціатива, активність та конкретні практичні дії мають йти від нас.
Взагалі хочу зазначити: навіть побіжний аналіз стану справ в райрні приводить до висновку, що 90 відсотків поточних проблем в сільських населених пунктах можна і треба розв'язувати на місцях. Потрібні тільки бажання і знання «механізму» вирішення того чи іншого гострого питання. І те, і інше більшості керівників Каховщини властиво. Значить — діло за системною і напруженою роботою. На недавньому зібранні голів обласних та районних держадміністрацій Президент України Віктор Янукович підкреслив, що коли ми поставили за мету вже до кінця поточного року помітно поліпшити якість життя українського народу, то мусимо «пахати» і вдень, і вночі, забувши про вихідні та відпустки.
-Дякуємо, Володимире Петровичу, за відверту розмову.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |