Відновлення дошкільних закладів у деяких населених пунктах доведеться чекати роками
Жителі Чорнянки Каховського району вже багато разів пожалкували, що свого часу дозволили знищити колишній колгоспний дитсадок. Сьогодні ж у селі понад 150 дітей дошкільного віку і жодних перспектив на відкриття для них бодай однієї групи. «Я пам'ятаю, як колись самі місцеві жителі розбирали будівлю дитсадка і казали, що життя у селі більше не буде. З останнім помилилися, а тепер, коли постала проблема з дошкільним навчальним закладом (ДНЗ), вирішити її дуже проблематично», — зазначив голова Каховської райдержадміністрації Володимир Сторчак.
За словами чорнянського сільського голови Сергія Мася, у селі відсутні вільні приміщення. Всі надії лише на частину місцевої школи, яку можна переобладнати під дитсадок. Але проти цього виступає керівництво відділу освіти РДА, пояснюючи тим, що школу треба зберегти, а для ясел потрібне інше приміщення, більш пристосоване для малечі. Єдиний вихід тут бачать у будівництві з нуля, бажано одразу двох дитсадків у різних частинах великого села. «Колись колгоспу знадобилося десять років на його будівництво, а нам, мабуть, потрібно ще більше часу, адже коштів на це немає, — додав Сергій Мась. — І керівництву району не треба звинувачувати у знищенні старого дитсадка селян: таке рішення прийняла ліквідаційна комісія КСП, а людям залишилися лише побиті цеглини».
А ось у Заозерному інша проблема: кілька років тут не можуть ліквідувати два місцеві дитсадки. «Аварійний заозерненський дошкільний заклад не працював багато років, був збудований методом народної будівлі і ніде не стояв на обліку. Принаймні у Каховці ми не можемо знайти на нього жодних документів. Рішення про його списання сільрада прийняла вже давно. Але довести це до кінця не можемо», — розповіла заозерненський сільський голова Ольга Василенко.
За її словами, під дитсадок планується відвести одне крило Заозерненської ЗОШ. Остання розрахована на 450 учнів, а навчаються лише 70.
— Ми не проти цього, після погодження усіх відповідних служб, — констатує начальник відділу освіти РДА Віталій Грушко. — Але спочатку треба зняти з обліку старий дитсадок, а разом з ним і Ольгівський ДНЗ.
Утім, у Каховському районі за останні роки вдалося відновити роботу дошкільних закладів у багатьох селах. Відповідну програму тут було прийнято ще у 2008 році, яку фінансують як з районного, так і місцевих бюджетів. Лише в поточному році буде виділено понад 300 тис. грн. для реконструкції даху Чорноморівського ДНЗ і газифікації Роздольненського ДНЗ. Зокрема, вже проведені капремонти у дитсадках Червоного Перекопа, Василівки, Малокаховки, Мар'янівки, Архангельської Слободи.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |