ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Про наркотики: вся правда?
03.06.2010 / Газета: Новий день / № 23 / Тираж: 36600

її лекції розраховані на профілактику найжахливішої залежності, тому і форму та методи впливу на аудиторію президент Громадської організації «Нарконон» Марина Грибанова добирає свою. Вона стала відомою завдяки відеоролику, який часто демонструють по різних телеканалах, де Марина в цікавій формі розповідає учням всю правду про наркотики. її почали впізнавати на вулиці саме через неординарність лекцій, особливу їх тональність і переконливість. Вона відпрацювала сотні годин, спілкуючись з молоддю в столиці і рідному Харкові, в багатьох інших містах України та за кордоном, куди Марину Грибанову дедалі частіше почали запрошувати читати лекції. «Зрозуміло, коли прагнуть попередити нещастя батьки учнів здебільшого елітних шкіл, котрі самі замовляють лекції в класах, де вчаться їхні чада, —' розповіла Марина Грибанова під час прес-конференції у прес-клубі «Новий день». — І зовсім рідкість, коли лекційні сесії замовляють сторонні люди для чужих дітей. Так трапилося і в Херсоні. Мене запросив лідер Громадської ініціативи «Херсонський Форум» Андрій Ревтов поспілкуватися з учнями шкіл, гімназій та ліцеїв обласного центру. Сподіваюся, що стану корисною для дітей, які ніколи не стануть на хибний шлях».

Так, 17—21 травня за підтримки «Херсонського Форуму» кілька міських шкіл стали учасниками програми «Нарконон», схваленої Міносвіти, «Майбутнє дітей України, вільне від наркотиків». Близько 800 учнів прослухали лекції «Правда про наркотики» Марини Грибанової. За статистикою, після цього 80% підлітків вирішують ніколи не зв'язуватися з наркотиками, а поширення наркоманії серед школярів знижується наполовину.

За даними ВООЗ, якщо в країні 6,7% населення є наркозалежним, то це призводить до безповоротної генетичної деградації. Згідно з дослідженнями, сьогодні понад 60% школярів в Україні вже пробували наркотики!

— Наркотики вбивають, руйнують життя і суспільство, однак з ними можна боротися, — стверджує біолог та психолог за освітою Марина Грибанова, яка віддала цій діяльності свідомих 14 років наполегливої праці. — Спочатку я сподівалася, що мені в боротьбі зі злом допомагатиме влада, втім, пересвідчилася, що марно. Прагматизм прослідковується навіть у такій справі. Але ж не можна допустити, аби нові види наркотичних речовин проникали на ринок під приводом боротьби з наркоманією чи як «цілком безпечні». Під будь-яким «соусом» — це отрута. Скориставшись психологічними розладами, апатією та невдачами в настроях молоді їй можна підсунути що завгодно. Але ж потім піддаються ефективній реабілітації далеко не всі. Дехто пожиттєво відвідує наркологів і втрачає останню надію позбутися нав'язливої залежності від дози.

Зі шкільної лави учні бавляться зазвичай елементарними амфітамінами. І підлітків, які цим грішать, Марина помічає під час лекцій, адже вони» нерідко в розпачі виходять з аудиторії, не дослухавши до кінця, розуміючи, що вже «підсіли»... Але ж ще не пізно озирнутися і врятувати себе.

Автор: Олена НЕЧИПУРЕНКО


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту