На громадських слуханнях 25 травня п.р. мешканці Скадовська «пройшлися» по міському бюджету й обговорили програму соціально-економічного розвитку міста та цільові програми Скадовської міської ради. У залі знаходились заступники міського голови, депутати міської ради, члени міськвиконкому, працівники ради, які готували документи. Провів слухання очільник Скадовська Олександр Гавриш
Він повідомив про те, що дані слухання ініційовані планово-бюджетною комісією міської ради. І що такий порядок затвердження бюджету виписаний у прийнятому два роки тому Статуті міста. На жаль, формування бюджетних кошиків проходить «зверху», тому бюджет не відображадреальних потреб скадовської громади.
«Усіх цікавить, як витратити кошти. Ми ж думаємо про те, як їх заробити, — сказав міський голова, коментуючи дохідну частину бюджету. І продовжив: — Ми робимо напружений бюджет». 7 мільйонів 894 тисячі 430 гривень до міської скарбниці надійде з податкових надходжену. Ще мільйон 370 тисяч 270 гривень — плата за оренду землі, торгівельні патенти тощо. Ринкового збору планується зібрати 600 тисяч гривень і 25 тисяч — курортного збору. Всього дохідна частина бюджету міста Скадовськ на 2010 рік обраховується у розмірі 11 мільйонів 410 тисяч 445 гривень. Загальний обсяг видатків запланували у розмірі 12 мільйонів 318 тисяч 937 гривень 28 копійок. І найбільше бюджетних коштів піде на дошкільні заклади освіти — 4 мільйони 562 тисячі 565 гривень. Інші видатки — заробітна плата працівникам місцевого самоврядування, соціальне забезпечення міського населення, благоустрій міста тощо. Цифри озвучила начальник фінансово-господарського відділу міськради Євгенія Пастерчук.
Оскільки у залі зібрались звичайні громадяни, прокоментували кожну міську програму, яку збирались прийняти на сесії. Зокрема міський голова розповів, як просувається робота по коригуванню Генерального плану Скадовська. Востаннє план міста зазнавав коригування у 1986 році. Але ж за цей час відбулося стільки змін, які потрібно враховувати під час індивідуального будівництва, розвитку міста-курорту. Ця робота проводиться у кілька етапів, бо відразу всю суму бюджет міста не зможе осилити. Минулого року було проведено тендер між проектними установами. Наступний етап — виготовлення власне проекту. За міськими програмами передбачено продовження освітлення вулиць, ямковий ремонт доріг та облаштування твердого покриття, ліквідація стихійних звалищ, ремонт дахів, поповнення автопарку,- «МКП «Очисні споруди», безплатне перевезення дачників пенсійного віку. Коли почався розгляд програм, посипались запитання. На жаль, виступаючі не представлялися, тому їхні імена не будуть названі. Людей цікавило, коли відремонтують дах у багатоповерхівці по вулиці І.Франка, 17. «Цей будинок тільки минулого року було прийнято у господарство міста. Тому, його і не включено до переліку будинків, у яких планується нинішнього року замінити покрівлю», — пояснив Олександр Гавриш.
Однак він запевнив, що коли у бюджет надійдуть додаткові кошти, їх спрямують на цей дах. Інакше доведеться чекати до наступного року. Жителів висоток цікавило, коли у їхніх будинках відновлять роботу ліфтів. Міський голова пояснив, що відновлення ліфту — не така уже й затратна стаття. Однак перш ніж його ввести в експлуатацію, потрібно вирішити питання з оплатою за користування ліфтом. Це, власне, найголовніше адже за існуючими в Україні нормами за користування ліфтом у будинку повинні платити всі мешканці, у тому числі й ті, які живуть на першому поверсі. А вони та власники квартир на другому і навіть третьому поверхах відмовляються від сплати, бо квартплата тим самим зростає на 50-60 гривень. А це — суттєво. Інший вихід — введення спеціальних карток обліку під час користування ліфтом. Міський голова повідомив, що вже дав доручення своїм заступникам провести переговори із каховським підприємством, яке спеціалізується на випуску ліфтів. Так що ліфти в Скадовську — питання часу.
Просили скадовчани передбачити кошти на відновлення асфальтової доріжки біля школи-інтернату, на благодійність Товариству Червоного Хреста. Хвилювало присутніх питання продажу земельних ділянок біля моря. Міський голова повідомив, що асфальтову доріжку відновлять, Товариству Червоного Хреста продовжуватимуть допомагати, а на продаж земельних ділянок на набережній накладено мораторій. їх надають тільки в оренду. І навіть не довгострокову.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.009Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |