На минулому тижні відбулося засідання колегії райдержадміністрації, на якому розглядалися ряд актуальних питань, що виникли із настанням літньої пори. Зокрема йшлося про роботу у галузі сільського господарства, про оздоровлення дітей у таборах відпочинку, про зайнятість населення і легалізацію робочих місць тощо.
З першого питання — «Про завершення проведення комплексу весняно-польових робіт і підготовку зрошуваних земель до поливного сезону» — доповів начальник управління агропромислового розвитку РДА В.П. Лисенко. Так, відповідно до програми економічного, соціального та культурного розвитку району на 2010 рік сільгосптоваровиробникам району у поточному році необхідно виробити 95,5 тис. тонн зерна, 29,6 тис. тонн олійних культур, в тому числі 18,9 тис. тонн товарного насіння соняшника, 195,3 тис. тонн овочів, 85,9 тис. тонн баштанних культур, 1,4 тис. тонн плодів і ягід, 2,5 тис. тонн винограду, 70,5 тис. кормових одиниць для тваринництва. На 2010 рік в районі прогнозується збільшення проти 2009 року обсягів виробництва зернових культур на 4%, соняшнику на 7%, баштанних на 15%. На рівні 2009 року планується виробництво картоплі.
Для досягнення запланованих показників сільгосптоваровиробниками району посіяно 29 тис. га озимих на зерно при плані 24,1 тис. га, що складає 120%, крім того посіяно озимого ріпаку на площі 9683 га при плані 8332 га, що складає 116%.
Стан посіву озимих культур, після проведення детального обстеження спеціалістами господарств у травні місяці, оцінюється наступними показниками. Із посіяних озимих зернових культур на площі 29046 га у доброму стані 8252 га, або 28%; у задовільному — 11837 га, або 41%; слабкі та зріджені -8957 га, або 31%. Крім того, із площі посіву озимого ріпаку 9683 га в доброму стані 1937 га (20%), в задовільному 4841 га (50%), слабкі та зріджені 2560 га (26%), загинуло 345 га (4%) — площі пересіяні ярими культурами: 50 га соняшником та 295 га ярим ячменем.
З метою отримання максимального врожаю господарствами району проведено підживлення на площі 25420 га, що становить 100% до плану. На високому рівні підживлення озимих провели у СГК ім. Горького, СГК ім. Шевченка, ВАТ ім. Покришева, СТОВ «Росія», ФГ «Аделаїда» і «Тюльпан».
Станом на 17 травня 2010 року при плані посіву ярих культур 52356 га фактично посіяно 53836 га, або 103%, в тому числі ранніх зернових і зернобобових при плані 12443 га фактично посіяно 13177 га, або 106%.
Проведено посів соняшнику на площі 17550 га, або 100%, баштанних на площі 9550 га або 100%, овочів 6680 га, або 100%, а також кормових культур для забезпечення потреб тваринництва при плані 2933 га посіяно 3008 га, або 102%, крім того посіяно 170 га коріандру та 70 га льону.
Виконується наказ Головного управління агропромислового розвитку обласної державної адміністрації від 09 лютого 2010 року № 9/26 «Про проведення в області поливів сільгоспкультур у 2010 році». Зрошувальна система району повністю готова до проведення поливу сільськогосподарських культур. Обсяги поливу по господарствах становлять 13,8 тис. га. Укладені договори на полив з державної мережі на площі 9650 га. В ході проведення інвентаризації поливної техніки по господарствах району є в наявності 99 дощувальних машин, які готові до поливу на 100%. Щодня на поливі працює 12 дощувальних машин. Полито 3456 га, з них: 425 га -овочі, 700 га — озима пшениця, 2331 га — озимий ріпак. На високому рівні організовано агротехнічні заходи по поливу сільгоспкультур у ВАТ ім. Покришева, ФГ «Аделаїда», ПП «А. Синенко», а також у одноосібників.
Разом з тим, в районі спостерігається тенденція по розширенню площ під краплинним зрошенням. За рахунок власних коштів господарств площі під краплинним зрошенням в 2010 році становлять 1557 га, що на 149 га більше порівняно з 2009 роком.
Враховуючи усі показники, колегія районної державної адміністрації вирішила визнати роботу управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації, Приморського управління водного господарства по організації комплексу весняно-польових робіт та підготовці зрошуваних земель до поливного сезону задовільною; управлінню агропромислового розвитку районної державної адміністрації забезпечити безумовне виконання наказу Головного управління агропромислового розвитку обласної державної адміністрації від 09 лютого 2010 року № 9/26 «Про проведення в області поливів сільгоспкультур у 2010 році»; рекомендувати керівникам сільськогосподарських підприємств всіх форм власності активізувати роботу по підготовці зернозбиральної техніки, придбанню та накопиченню необхідної кількості пально-мастильних матеріалів, що забезпечить в повному обсязі проведення комплексу збиральних робіт.
З наступного питання — «Про стан виконання програми зайнятості населення Голопристанського району на 2010 рік в частині легалізації робочих місць» — доповідала начальник управління праці та соціального захисту населення РДА Л.М. Мартинова. Вона зазначила, що у зв'язку з відсутністю матеріальної стабільності переважна більшість найманих працівників погоджується працювати на будь-яких умовах і тому питання легалізації робочих місць в районі на даний час стає актуальним. І багатьма приватними роботодавцями це стало сприйматися як правило, але про соціальні гарантії нелегально працюючих роботодавці не турбуються. Якщо у державних установах соціальні гарантії внормовані та виконуються, то у приватних вони часто або відсутні, або їх потрібно виборювати. Навіть коли відпустка терміном у 30 днів визначена законодавчо, господар наполягає на 24 днях, мотивуючи тим, що він і так відпускає працівників у лікарню чи з інших потреб. При тимчасовій непрацездатності для відвідування лікувальних закладів соціальні гарантії до уваги не беруться. Часто, працівникові доводиться вести боротьбу за відстоювання елементарних нормативно-законодавчих дій та гарантій.
Обласною та районною програмами зайнятості на 2010-2011 роки передбачено створення в Голо-пристанському районі у 2010 році 560 робочих місць. Станом на 1 квітня 2010 року створено 273 робочих місця — із врахуванням ' осіб, які зайняті в особистому селянському господарстві.
За роз'ясненням Головного управління праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації особи, зайняті в особистому селянському господарстві, не сплачують внески до Пенсійного фонду, страховий стаж за цей період роботи їм не зараховується, тому вважати дані робочі місця новоствореними та легалізованими не можна. Водночас, одноосібники вважаються зайнятими особами і на обліку в центрі зайнятості перебувати не можуть. Це питання обговорювалось на засіданні робочої групи з питань легалізації оплати праці та зайнятості населення, повноти сплати страхових внесків до Пенсійного фонду України та соціальних фондів.
Таким чином, станом на 1 травня 2010 року створено 207 робочих місць (без врахування одноосібників), або 37% від річного плану. У зв'язку з відсутністю в районі великих промислових підприємств, транспортної системи вагома частина створених нових робочих місць припадає на «малі» підприємства та суб'єкти господарювання — фізичні особи.
За останні роки відмічено тенденцію зростання кількості приватних підприємців. Так, у 2009 році зареєстровано як фізичних суб'єктів підприємницької діяльності 266 осіб, або 45,2% від загальної кількості створених робочих місць.
Для проведення роботи по легалізації, виявленню та створенню робочих місць в Голопристанському районі розпорядженням голови районної державної адміністрації від 17 серпня 2009 року № 482 «Про робочу групу з питань легалізації оплати праці та зайнятості населення, повноти сплати страхових внесків до бюджету Пенсійного фонду України та соціальних фондів» утворено робочу групу щодо легалізації оплати праці. До складу групи ввійшли керівники структурних підрозділів райдержадміністрації: управління праці та соціального захисту населення, агропромислового розвитку, управління економіки, фахівці податкової інспекції, центру зайнятості, інспекції праці, управління Пенсійного фонду. Було визначено основні напрямки роботи по створенню та легалізації робочих місць: легалізація сезонної зайнятості в сільському господарстві; легалізація праці найманих працівників у підприємців-фізичних осіб; створення нових робочих місць на основних ринкоутворюючих підприємствах району; стимулювання розвитку малих підприємств і самостійної зайнятості населення. З початку 2010 року робочою групою перевірено 17 суб'єктів господарювання, виявлено 12 порушень щодо легалізації трудових відносин, легалізовано 12 робочих місць. Останнє засідання робочої групи відбулося 13 травня. На ньому затверджено графік проведення перевірок на підприємствах, установах, організаціях усіх форм власності щодо легалізації робочих місць.
Заслухавши питання, з метою зниження впливу негативних тенденцій на розвиток економіки, розв'язання найбільш гострих соціально-економічних проблем колегія районної державної адміністрації вирішила визнати роботу управлінь районної державної адміністрації, районного центру зайнятості, державної податкової інспекції в Голопристанському районі задовільною; управлінню праці та соціального захисту населення РДА продовжити здійснення моніторингу новостворених робочих місць; управлінням РДА та відповідним установам сприяти недопущенню використання робочої сили без оформлення трудових відносин, особливо в сільгоспвиробництві та у сфері малого бізнесу; посилити контроль за додержанням законодавства про працю.
З третього питання — «Про хід підготовки до відпочинку дітей влітку 2010 року» — доповіла начальник відділу освіти РДА Л.М. Качан. За її словами, з метою організації відпочинку дітей влітку 2010 року відділом освіти районної державної адміністрації 12 травня 2010 року проведено семінар для директорів пришкільних таборів відпочинку, заступників директорів з виховної роботи з питань вчасної підготовки та планування виховної роботи з дітьми, підготовки статистичної звітності, отримання актів про відкриття таборів, створення безпечних умов для перебування дітей, організації змістовного їх відпочинку влітку. При проведенні семінару зверталася увага на недоліки, виявлені під час перевірки влітку 2009. року.
На харчування дітей у пришкільних таборах відпочинку з денним перебуванням у 2010 році з районного бюджету виділено 567,0 тис. грн, що на 50,2 % більше, ніж у 2009-му. Планується додатково залучити спонсорські кошти, благодійні внески.
Заплановано охопити відпочинком 2264 дітей та підлітків віком від 7 до 16 років, ще становитиме 90% дітей, які потребують особливої соціальної уваги і підтримки та навчаються у загальноосвітніх навчальних закладах району. У першу чергу оздоровленням будуть охоплені діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, діти-інваліди, діти, які постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи, діти з багатодітних та малозабезпечених сімей, діти, які перебувають на диспансерному обліку, талановиті, обдаровані «діти (переможці міських, районних, обласних, Всеукраїнських, Міжнародних олімпіад, фестивалів, змагань, конкурсів), відмінники навчання, дитячі творчі колективи, спортивні команди, лідери дитячих громадських організацій.
При виконанні плану по відпочинку дітей протягом 14 днів вартість харчування дітей складатиме 17,87 грн у день. Порівняно з 2009 роком кількість дітей всіх категорій, охоплених відпочинком у 2010 році, збільшується на 14,5%.
Велика увага буде приділена організації виховної роботи з дітьми: протягом літнього періоду на базі позашкільних та загальноосвітніх навчальних закладів працюватимуть гуртки за інтересами різних профілів: художньо-естетичного, туристичного, спортивного, технічного, еколого-натуралістського, краєзнавчого та ін.
Спільно з відділами культури і туризму, у справах сім'ї, молоді та спорту та районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді складається план заходів на відпочинковий період, які будуть запропоновані для дітей. Серед цих заходів значна частина це походи та екскурсії по рідному краю, по визначних місцях району, області та до міст України.
Згідно з розпорядженнями міського та сільських голів всі дошкільні заклади з 1 червня 2010 року будуть переведені на літній оздоровчий період. Норми харчування планується збільшити на 10%, середня вартість харчування на один день буде складати по району 8 гривень. Проведено необхідну організаційну роботу щодо своєчасної і якісної підготовки приміщень, ігрових і спортивних майданчиків дошкільних навчальних закладів, технологічного обладнання.
В дошкільних навчальних закладах «Берізка» с. Зеленотропинське, «Калинка» с. Нововолодимирівка, «Веселка» с. Олексіївка, «Мальва» с. Збур'ївка, «Квіточка» с. Петрівка, «Ластівка» с. Пам'ятне, «Барвінок» с. Краснознам'янка, «Джерельце» с. Геройське неможливо проводити систематичний медичний контроль за станом здоров'я, загартуванням, якісним харчуванням дошкільників тому, що до цього часу не введено посади медичних сестер. Не відбудовано ігрові павільйони в дошкільних закладах сіл Олексіївка, Чорноморське, Новософіївка, вихователі не можуть проводити заняття з дітьми на свіжому повітрі.
З настанням літа виникає ще одна проблема: щороку на території Краснознам'янської, Олексіївської, Садівської, Новофедорівської, Чорноморської, Добропільської, Збур'ївської сільських рад„ відбуваються перебої у водопостачанні закладів. Відсутність проточної води не дасть змоги працювати пришкільним таборам без збою. На даний момент несправна одна з башт у с. Новофедорівка, яка подає воду до школи та дошкільного навчального закладу, в незадовільному санітарному стані башта у с. Збур'ївка.
Необхідно також звернути увагу міському та сільським головам, на території рад яких є місця для купання, що до початку оздоровчого сезону необхідно забезпечити відповідний стан цих місць, провести їх паспортизацію та надати копії паспортів шкільним таборам відпочинку.
Враховуючи вищезазначене, колегія районної державної адміністрації вирішила доручити відділу освіти районної державної адміністрації забезпечити готовність пришкільних таборів відпочинку, спортивних споруд району до початку літнього періоду — 1 червня-2010 року; забезпечити охоплення в першу чергу відпочинком дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, дітей, які постраждали внаслідок катастрофи на ЧАЄС, дітей з багатодітних, малозабезпечених сімей, дітей, що перебувають на диспансерному обліку, талановитих, обдарованих дітей (переможців міських, районних, обласних, Всеукраїнських, Міжнародних олімпіад, фестивалів, змагань, конкурсів), відмінників навчання, дитячі творчі колективи, спортивні команди, лідерів дитячих громадських організацій; забезпечити пришкільні заклади відпочинку кваліфікованими педагогічними кадрами, обслуговуючим персоналом, поклавши на педагогів відповідальність за охорону життя та здоров'я дітей; вжити заходів щодо оновлення змісту та підвищення рівня виховної роботи з дітьми в закладах; провести районний конкурс на кращу організацію виховної роботи в таборі відпочинку та взяти участь у обласному етапі конкурсу. Відділам культури і туризму, у справах сім'ї, молоді та спорту, районному центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді — забезпечити проведення масових та фізкультурно-спортивних заходів для дітей, які будуть відпочивати у пришкільних таборах. Рекомендувати Голопристанській центральній районній лікарні провести своєчасне обстеження дітей, які направляються на відпочинок, та безоплатний медичний огляд працівників закладів відпочинку; Голопристанській районній санітарно-епідеміологічній станції — посилити санітарно-гігієнічний та протиепідемічний нагляд за станом об'єктів дитячого відпочинку; КП «Комунальник», сільським головам визначити місця для купання дітей та підготувати їх до початку літнього сезону; вирішити питання водопостачання таборів відпочинку та забезпечення безперебійної подачі проточної води; забезпечити завершення будівництва ігрових павільйонів на майданчиках; забезпечити, навчальні заклади медичними працівниками.
Під час засідання колегії розглядалися також питання «Про стан виконання програми поліпшення екологічного стану та зменшення техногенного навантаження в Голопристанському районі Херсонської області «Екологія-2010», «Про стан роботи із зверненнями громадян в районній державній адміністрації та виконавчих комітетах місцевих рад за підсумками І кварталу 2010 року», з яких теж було прийнято відповідні рішення.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |