ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Здорові діти — щасливі діти!
07.06.2010 / Газета: Голопристанський вісник / № 23 / Тираж: 2200

Початок літа завжди асоціюється у нас із щасливою порою — дитинством. Діти — це наші інвестиції в майбутнє. їхнє здоров'я та те, як ми піклуємося про них, виховуємо і готуємо до дорослого життя, буде визначати процвітання країни в майбутньому. Тому обслуговування дитячого населення є пріоритетним в діяльності медичних закладів району.

Медичну допомогу дитячому населенню Голопристанського району, кількість якого складає 11809 чоловік від 0 до 18 років, надають 5 лікарів-педіатрів, 10 сімейних лікарів та 23 патронажні медичні сестри. Весь медичний персонал району проатестований та має відповідні атестаційні категорії. На селі функціонують 11 амбулаторій загальної практики сімейної медицини, 2 дільничні лікарні, ЗО ФАПів і ФП. Матеріально-технічна база закладів задовільна, в них проведені капітальні та поточні ремонти. Добре налагоджена робота в Новозбур'ївській лікарській амбулаторії (сімейний лікар Бритвіна Олександра Олексіївна), Чулаківській лікарській амбулаторії (сімейний лікар Ремез Ольга Петрівна), Бехтерській дільничній лікарні (головний лікар, дільничний педіатр Чумак Микола Миколайович).

На рівні Голопристанської центральної районної лікарні медичну допомогу дітям міста та району надають дитяча та доросла поліклініки, стаціонарні відділення: пологове, дитяче, інфекційне, у разі потреби — хірургічне, травматологічне, реанімаційне, приймальне та швидкої меддопомоги.

У 2007 році центральна районна лікарня отримала статус «Лікарня, доброзичлива до дитини», який впроваджується організаціями ВООЗ та ЮНІСЕФ у всьому світі з 1991 року, що докорінно змінює рутинну практику родопоміжних та дитячих закладів, впроваджує нові перинатальні технології, зокрема, сучасну практику грудного вигодовування, що значно підвищує частоту та тривалість природного вигодовування. Цей статус передбачає, в першу чергу, виконання закладом 11 принципів успішного грудного вигодовування, рекомендованих ВООЗ/ЮНІСЕФ, відмову від поставок безкоштовних або дешевих молочних сумішей, а також заборону їх використання без належних медичних показань. Реалізація цієї програми починається з жіночої консультації, де проводяться заняття у «Школі відповідального батьківства», продовжується у пологовому відділенні, а потім — у дитячій поліклініці.

Пологове відділення розгорнуте на 20 ліжок, з них 16 — сумісного перебування матері та дитини, має 2 індивідуальні пологові зали. Відділення забезпечене новітнім медичним обладнанням та достатньою кількістю медикаментів, необхідних для надання медичної допомоги породіллям та новонародженим. У відділенні здійснюється раннє прикладання новонароджених до грудей, шкіряний контакт, спільне перебування матері і дитини. Породіллі охоплені відповідною увагою та професійною допомогою з боку медичного персоналу.

У дитячій поліклініці функціонує кабінет здорової дитини, де матерям надається допомога з підтримки лактації протягом основного тривалого періоду грудного вигодовування дитини. Особлива перевага надається вільному режиму грудного вигодовування — за потребою дитини, особливостям організації харчування і режиму матері-годувальниці, правильній тактиці медичних працівників при виникненні лактаційних ускладнень, термінам введення коригуючих добавок та прикормів.

Дитячий стаціонар розрахований на 25 ліжок, 5 з них — соціальні. У відділенні передбачені боксовані палати, є достатня кількість медичного обладнання, медикаментів для надання медичної допомоги. Діти до року лікуються за бюджетні кошти. Завдяки професійним діям медичного персоналу відділення, зберігається грудне вигодовування в разі захворювання дитини до року. Діти на штучному та змішаному харчуванні безкоштовно отримують адаптовані молочні суміші з молочної кухні. Дитяче відділення у 2005 році посіло перше місце в обласному огляді дитячих відділень міських та центральних районних лікарень, відзначено Почесною грамотою. Це високе звання й надалі зберігається за дитячим відділенням ЦРЛ.

Цілодобово чергує швидка медична допомога, яка повністю забезпечена медикаментами для надання невідкладної медичної допомоги дітям на дошпитальному етапі. На базі-приймального відділення медичну допомогу надають чергові лікарі, які в разі потреби викликають лікаря-педіатра, котрий у вечірній та нічний час здійснює чергування на дому.

В реанімаційному відділенні медичну допомогу надають лікарі, котрі пройшли курси стажування для надання невідкладної допомоги та проведення інтенсивної терапії дітям.

Медичні працівники району приділяють велику увагу умовам перебування дітей у сім'ях, особливо багатодітних, малозабезпечених та дезадаптованих. В районі зареєстровано 413 багатодітних сімей, в яких виховується 1417 дітей, з них до 1 року — 59 дітей; функціонально неспроможних -410, до року 14 дітей. Протягом останнього року разом зі службою у справах дітей РДА вилучалися діти з небезпечних умов перебування, коли батьки не приділяли їм достатньої уваги по догляду і вихованню в сім'ї.

В районі щорічно бригадою лікарів проводяться профілактичні огляди дітей в дошкільних навчальних закладах та загальноосвітніх школах, спрямовані на своєчасне виявлення та попередження станів, які призводять до хронічних захворювань. Діти, які перебувають на диопансерному обліку, діти-інваліди, діти-чорно-бильці, діти з малозабезпечених та багатодітних сімей отримують санаторно-курортне лікування. За 2009 рік та 5 місяців 2010 року оздоровлено 338 дітей до 18 років в санаторіях місцевого, обласного значення та Республіки Крим.

Педіатрична служба району приділяє значну увагу профілактиці інфекційних захворювань серед дитячого населення шляхом проведення профілактичних щеплень за календарем згідно із наказом МОЗ України №48. Проводиться санітарно-просвітницька робота з батьками, які відмовляються від імунної профілактики, ризикуючи здоров'ям своїх дітей.

Голопристанський район має досить високий рівень захворюваності на туберкульоз як серед дорослого, так і дитячого населення. За 2009 рік на туберкульоз захворіло 3 дітей та 1 підліток. Відмова батьків від профілактичних щеплень та туберкулінодіагностики не покращує епідеміологічну ситуацію серед населення району. Завдяки проведенню масової туберкулінодіагностики своєчасно формуються групи ризику по захворюванню на туберкульоз, діти вчасно отримують профілактичне лікування, чим попереджують таку тяжку, але виліковну хворобу.

Ми всі прагнемо, щоб наші діти росли здоровими. Сподіваємось, в сумісній праці та взаєморозумінні ми виростимо та виховаємо здорове покоління!

Автор: Ніна ВЛАСОВА, завідуюча дитячою поліклінікою Голопристанської ЦРЛ


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту