ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
26 травня відбулася 67 сесія міської ради V скликання, яку проводив міський голова Олександр Карасевич
07.06.2010 / Газета: Каховська зоря / № 45-46 / Тираж: 8000

На порядку денному — 20 питань. Крім того, до розгляду в «Різному» внесено кілька депутатських запитів. Також секретар міської ради озвучив заяву Віталія Єрофєєва про вступ до депутатської групи «Наш дім Каховка», до якої входять Андрій Дяченко й Ігор Хомінець.

Знову — справи лікарняні

За пропозицією депутата Сергія Чуприни «медичне» питання було внесено в порядок денний і розглянуто в першу чергу з тим, щоб у перерві підготувати рішення сесії.

О.Карасевич доповів, що за дорученням міськради було надіслано звернення в різні інстанції, відбулася й зустріч з головою облдержадміністрації: Анатолій Гриценко пообіцяв взяти цю справу під особистий контроль і прийняти рішення з проблем Каховської ЦРЛ.

С.Чуприна наполягав на тому, що далі зволікати не можна: штат хірургів скорочується, лапароскопічна апаратура і досі не працює, ніхто нічого не робить для вирішення проблеми. А тому необхідно ситуацію, що склалася в Каховці, довести до відома нового обласного керівництва.

Дайош інвестиції

Начальник відділу економіки та розвитку міста Наталя Карасевич доповіла про хід виконання стратегічного плану підвищення конкурентоспроможності Таврійського об'єднання територіальних громад. В основу її виступу лягла інформація про конференцію з питань інвестиційної стратегії України, що відбулася у Криму (у ній брали участь фахівці, задіяні в програмах розвитку міст). На загальному фоні Каховка є досить привабливим для надходження інвестицій містом, єдина вада — відсутність сприятливого інвестиційного клімату, зазначила доповідач.

Не скривдіть ветеранів

Депутати міської ради одностайно затвердили ряд міських програм: розвитку футболу, «Призовна дільниця», підтримки діяльності громадського формування з охорони порядку «Щит», підтримки діяльності органів самоорганізації населення (старших кварталів та багатоповерхових будинків).

А от коли мова зайшла про програму підтримки діяльності громадських організацій та інвалідів, виникли питання. І не тому, що депутати — проти фінансування цих громадських організацій. Мова йде про його збільшення, і Сергій Чуприна резонно запитав: «За рахунок чого?» Занепокоєння голови міської ради ветеранів Олександри Дарної розділили Валерій Коняєв і Олег Причина, рішуче виступивши на захист тих, хто потребує уваги і турботи. Розраховувати на виділення додаткових коштів за підсумками виконання бюджету — справа непевна. Тому прийнято рішення додати на підтримку ради ветеранів півтори тисячі гривень з міського бюджету. А про те, як використовуються ці кошти громадськими організаціями, доповіла начальник управління праці та соціального захисту населення Валентина Шелестова.

Комуналка: плани і реалії

Предметом детального розгляду у сесійній залі стала інформація про хід виконання Стратегічних планів комунальних підприємств «Каховський водоканал» і «Котельщик».

«Як використовуються кошти, виділені на їхній розвиток?»- запитала депутат Галина Захарченко.

Начальник відділу міського господарства Віктор Нагорний повідомив, що КП «Котельщик» використало 553,9 тисячі гривень на виготовлення проектно-кошторисної документації по будівництву семи автономних котелень для опалення шкіл, дитсадків, міського Палацу культури «Меліоратор» і житлових будинків по вул. Першотравневій і КЛібкнехта (114-118). Згідно з постановою Кабінету Міністрів України планувалося виділення з державного бюджету 8,5 мільйона гривень на це будівництво, подано відповідні документи до облдержадміністрації і Кабміну щодо поновлення фінансування.

З міського ж бюджету «Котельщику» в порядку спів-фінансування будівництва модульних котелень виділено 400 тисяч гривень, ще 12 тисяч — на заміну двох ділянок теплотраси.

«Каховводоканалу» на виконання плану капітальних інвестицій кошти з місцевого та державного бюджетів не виділялися. Власних же ресурсів виявилося замало, щоб виконати план повністю. Цього року намічено використати 408 тисяч гривень на устаткування свердловин перетворювачами частоти і 237 тисяч — на заміну насосів, тобто виконання заходів з енергозбереження.

5 чи 49?

Іноді пересічне питання набуває масштабу проблеми. Так сталося, коли зайшла мова про розробку технічної документа ції щодо відведення земельної ділянки на умовах оренди для будівництва. Річ у тім, що забудовник подав заяву про довгострокову оренду. А в проекті рішення з'явився термін «короткострокова» (тобто 5 років). Це й викликало обурення депутата Віктора Погорілого. Відповідь начальника відділу земельних ресурсів Олени Івченко: «У нас не прийнято надавати дозвіл на довгострокову оренду» лише збурила пристрасті.

- Складається враження, що ми хочемо мордувати людей кожні 5 років. Тому Каховка схожа на руїну і не розвивається, бо хто вкладатиме гроші в розвиток міста, якщо термін оренди земельної ділянки лише 5 років? — такі узагальнення зробив депутат Леонід Волосковець.

Зрештою, було прийнято соломонове рішення: термін оренди вилучено взагалі.

«Лісова казка» як предмет торгу

Клопотання ВАТ «Каховський дитячий оздоровчий табір «Лісова казка» про викуп земельної ділянки, на якій розташовані об'єкти нерухомого майна, також викликало дискусію у сесійній залі.

У депутатів виникло питання: чому тут 3,2 гектара землі коштують всього лиш 990 тисяч гривень, тоді як ділянка, майже втричі менша за площею, на східній околиці міста, що знаходиться в користуванні ВАТ «КЗЗСО», обійдеться в півмільйона. Тим самим під сумнів поставлено вірність експертної оцінки зеленого куточка міста, який депутати захотіли висловити фахівцю, котрий її готував: «Чому така різниця?»

Доводи опонентів, що експертна оцінка здійснюється за певною методикою і її виконавець несе повну відповідальність за її вірність, не справили ніякого враження.

- Експертна оцінка здійснена за кошт міського бюджету, отже — ми маємо право отримати повний звіт про виконану роботу, — наполягали депутати. А далі — висновки:

- Якщо наша думка нічого не важить, навіщо тоді й голосувати і приймати такі рішення? Ми маємо право на сумнів!

На аргумент, що оцінка залишиться незмінною, відповіли рішуче: Зате наша совість буде чистою». Тож більшістю голосів питання було знято з розгляду з тим, щоб його вивчити на спільному засіданні депутатських комісій за участю експерта-оцінювача.

Камо грядеши?

А найдовше тривала полеміка, розпочата ще на попередній сесії, з приводу співпраці з концерном «Комунальні системи України»: чи потрібна вона місту?

Спочатку голова профільної депутатської комісії Віктор Погорілий поставив перед керівникамитеплопоста-чальних організацій Анатолієм Березанем і Володимиром Богдановим, яких запросили на сесію, питання:«Чи справляться вони з опаленням без сторонньої допомоги?»

Відтак з'ясувалося, що обох найбільше тривожать фінансові питання. Так, КП «Котельщик» має 3 мільйони гривень боргу по оплаті спожитого газу, податках та ін. Населення підприємству заборгувало 3,7 мільйона, з них половину — за останній опалювальний сезон. З переходом на автономку стан теплотрас і опалювальних мереж втрачає свою актуальність. Крім того, вже готова техдокументація на 9 автономних котелень. «Каховтеплокомуненерго» має свій чіткий план розвитку, реалізація якого потребує багатомільйонних вкладень в реконструкцію і модернізацію котелень, і ті ж самі борги. Обидва директори підприємств були одностайні в тому, що залишати все так, як є, ні в якому разі не можна. Треба рухатися вперед і досконально, на фаховому рівні, вивчати пропонований для наслідування досвід.

За співпрацю і проти нерозважливого заперечення чужого досвіду категорично висловився начальник КВУ «Каховський водоканал» Володимир Скороход: «Головне — дати людям тепло».

- Навіщо рятувати стару систему централізованого | опалення? Треба допомогти людям встановити індивідуальне, яке дає гарячу воду та є значно дешевшим за централізоване. Крім того, передавши комуналку в приватні руки, місто втратить всі важелі впливу на неї, — категорично налаштований депутат Андрій Дяченко, апелюючи до досвіду Нової Каховки.

- «Комунальні системи України» монополізують виробництво і подачу тепла, але не забезпечать городян гарячою водою. Крім того, хто не платить за опалення зараз, не платитиме й потім. Як бути з ними? Скоріш за все приватник у них відбере квартири, — продовжив Віталій Срофєєв.

Риску під дискусією підвів депутат Микола Манзик: — Потрібні варіанти — щоб було із чого вибирати. Давайте дамо можливість розробити ще один варіант, тим більше, що це нам нічого не коштуватиме.

Більшістю голосів депутати висловилися за співпрацю з концерном «Комунальні системи України».

«Не пущать!»

Сесія розглянула звернення депутатів міської ради стосовно встановлення земельного сервітуту на земельну ділянку між землевласником КП «Райагробуд» та землекористувачем, приватним підприємцем. Як з'ясувалося, приватний підприємець опинився на острові, оскільки потрапити на своє підприємство він може хіба що повітряним шляхом. А все через те, що землевласник заборонив проїзд через свою територію.

У депутатів виникло питання: як таке могло статися? І погляди їхні звернулися до начальника відділу земельних ресурсів О.Івченко. Але та була переконана у власній правоті: земельна ділянка приватизована за згоди землекористувача, який тепер від цього потерпає.

Але ні депутати, ні міський голова не погодилися з таким бюрократичним підходом й переклали відповідальність за ситуацію, що сталася, на керівника відділу земресурсів.

Сесія своїм рішенням могла лише рекомендувати землевласнику й землекористувачу укласти договір земельного сервітуту. В іншому разі спір вирішується в судовому порядку.

У «Різному» А.Дяченко висловив своє обурення з приводу того, що директор КП «Наш дім» О.Потоскуєв відмовив йому як депутату надати інформацію про кількість скарг і заявок, які надійшли від жителів міста протягом опалювального сезону. Причина відмови: «Ви не маєте права використовувати депутатський мандат в особистих цілях».

А.Дяченка підтримав В.Погорілий: «Ви порушуєте статус депутата!»

У кооперативу забирають будинок?

Саме з цього приводу здійняли тривогу члени кооперативу «Каховський-5» і звернулися з нею до міської ради. їхнє звернення озвучив депутат Павло Філіпчук. їм стало відомо, що, оскільки членам кооперативу відшкодовано втрати, дім переходить у власність держави.

- Ми чекали на ці квартири 20 років! І чи зможемо купити квартиру за отримані гроші? Ні! До того ж сплачено нам лише 42 відсотки належної суми, — висловила біль 70 членів кооперативу депутат Галина Соломахіна.

Міський голова О.Карасевич запевнив, що дім у кооперативу ніхто не забере.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту