Так називався захід, проведений районною службою зайнятості спільно з районною державною адміністрацією для випускників району.
Хто не бажає своїй дитині щасливої долі? Причому, у свідомості батьків ця щаслива доля тісно пов'язана з отриманням престижної спеціальності в одному з вищих навчальних закладів. Вони згодні відмовляти собі в найнеобхіднішому, тільки б оплатити навчання сина чи доньки. Хоча досвід останніх років свідчить: за отриманою спеціальністю змогли працевлаштуватися не більше 40 відсотків випускників ВУЗів. Продавці з дипломами юристів, машиністи чи електрики з дипломами інженерів, обліковці з дипломами фінансистів нерідке явище і в нашому районі.
Разом з тим, потреба у, висококваліфікованих робітниках залишається досить гострою і в цілому по країні, і в районі. Ось тільки не престижні серед молоді сьогодні робітничі спеціальності» «Марафон професій» — перший і, хочеться сподіватися, успішний крок до ознайомлення випускників з можливостями професійно-технічних училищ та коледжів області, які готують висококваліфікованих робітників та молодших спеціалістів.
Свої навчальні заклади презентували педагоги і студенти семи навчальних закладів: вищого професійно-технічного училища № 17, медичного училища, професійно-технічного училища №27 міста Генічеськ, професійно-технічного училища №22 смт Велика Лепетиха, Державної каховської технічної школи, Новокаховського коледжу Таврійського державного агротехнологічного університету, Херсонського вищого професійного училища ресторанного господарства. У більшості перелічених училищ навчання безкоштовне, є гуртожитки, студентам виплачують стипендію. А ПТУ №22, №27 та Каховська технічна школа, окрім того, забезпечують безкоштовним триразовим гарячим харчуванням. Після презентації випускники мали можливість безпосередньо поспілкуватися з викладачами та студентами, дізнатися про умови зарахування на навчання, строки і особливості навчання за різними спеціальностями, працевлаштування.
Зацікавлено вислухали присутні виступ голови районної державної адміністрації П. М. Збаровського. Для багатьох інформація про те, що свою трудову діяльність Петро Миколайович починав з навчання в ПТУ і кілька років працював робітником, стала справжньою несподіванкою. Наочний приклад того, що для цілеспрямованої людини здобуття робітничої спеціальності може стати першою надійною сходинкою в професійній кар'єрі, спонукав багатьох присутніх переглянути своє ставлення до професійно-технічних училищ.
Начальник районного центру зайнятості І. В. Збаровська пообіцяла присутнім, що такі марафони професій стануть традиційними. Можливо, доцільно запрошувати на них не лише випускників шкіл, а й їхніх батьків.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.009Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |