ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Винний мінімум зростає
10.06.2010 / Газета: Новий день / № 24 / Тираж: 36600

Здавна славиться Херсонщина своїми винами та коньяками, що користуються попитом далеко за межами України. Таврійські алкогольні напої купують до столу в Росії, Білорусі, Польщі, а також в магазинах безмитної торгівлі різних авіакомпаній.

— Сьогодні в нашій області нараховується 14 платників акцизного збору. З них фактично сплачують до бюджету акциз тільки 8 виробників алкогольних напоїв. Три підприємства — виробники первинного виноробства мають пільги. Ще три підприємства не мають обсягів виробництва, — повідомила Тетяна Мігас, начальник управління оподаткування юридичних осіб ДПА у Херсонській області.

Більше половини виноробної продукції (55%) Херсонщини складає коньяк. Торговельні марки ВАТ «АПФ Таврія» і ВАТ «Цюрупинське» покупці легко впізнають на полицях магазинів. У менших обсягах виробляються вина сухі (17%) та кріплені (15,2%). Тож надходження акцизного збору, в основному? формується лише за рахунок виноробної продукції.

— При цьому не всі підприємства Херсонщини самостійно переробляють свої виноматеріали на готову продукцію. Деякі направляють сировину до торговельної мережі інших виробників, майже половину, — уточнює Тетяна Мігас. — Відтак, цьогоріч бюджет уже втратив близько 2,8 млн. гривень акцизу.

Незважаючи на це, за 5 місяців до держбюджету від Херсонської області надійшло 13,2 млн. грн. акцизного збору. Бюджетні призначення з акцизного збору виконано на 114,5%. Відстежується збільшення надходжень цього збору порівняно з відповідним періодом минулого року на 5,4 млн. грн. За питомою вагою у надходженнях до держбюджету по області акцизний збір посів третє місце.

— Єдине, що турбує, — це тіньовий обіг алкогольних напоїв, продукції сумнівної якості та невстановленого походження, — наголошує Тетяна Мігас. — Підпільний ринок перешкоджає легальним підприємствам нарощувати обсяги виробництва. Негативно впливає він і на надходження до бюджету. Серед дієвих заходів боротьби з фальсифікатом — поступове підвищення ставок акцизного збору. Наразі в Україні ставки акцизного збору ледве сягають 20%, тоді як у європейських країнах частка акцизу складає 60% вартості товару.

Від поступового підвищення ставок акцизного збору уряд очікує додаткових надходжень до бюджету, захищаючи вітчизняних виробників високоякісних натуральних ї марочних вин та споживачів цієї продукції.

Автор: Анатолій ЯІЦЬКИЙ


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.009
Перейти на повну версію сайту