ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
ЯК ПРАВИЛЬНО СКЛАСТИ РЕЗЮМЕ
14.06.2010 / Газета: Червоний промінь / № 24, 25 / Тираж: 1300

Сьогодні ми поговоримо про резюме, яке останнім часом стало обов'язковим атрибутом процесу працевлаштування претендента на певне робоче місце. Такий підхід набуває більшого розповсюдження в нашій державі. Це обумовлено тим, що характерною рисою функціонування ринку праці є гостра конкуренція між претендентами на кожне робоче місце. В конкурентній боротьбі перемагають не тільки більш кваліфіковані та добросовісні працівники, а й ті, які зуміли добре представити свої переваги як майбутнього працівника певної організації на етапі відбору претендентів на робоче місце. При підборі працівників певні цілі переслідують і роботодавці. Вони мають знайти такого працівника, який би найбільш повно відповідав вимогам конкретного робочого місця. Крім того, кожна організація може ефективно працювати не тільки при наявності високопрофесійного персоналу, а й тоді, коли увесь персонал працює з повною віддачею. Тому керівництву установи або організації треба мати найбільш повне уявлення про професійні та особисті якості претендентів на робочі місця. Інформація такого характеру має міститися в резюме. Воно стає невід'ємною складовою частиною пошуку підходящої роботи та подальшого працевлаштування і переслідує мету представити кандидата на певне робоче місце в найбільш позитивному плані, продемонструвати його переваги перед іншими шукачами роботи. «Золоті правила» написання резюме Цілеспрямованість. Усе вказане в резюме повинно відповідати вимогам вакансії, на яку ви претендуєте. Резюме має ілюструвати твою відповідність на посаду. Остерігайтеся надмірної деталізації та зайвої автобіографічної інформації.

Лаконізм. Оптимальний обсяг резюме — одна сторінка. Вказуйте профільний досвід роботи, наголошуючи лише на основних обов'язках, навиках та вміннях. Лаконічне резюме — як анотація до книжки — мінімум інформації для зацікавлення та спонукання до зустрічі на співбесіді.

Структурованість. Щоб прочитати резюме, роботодавець витрачає приблизно дві хвилини — схематично, зрозуміло та чітко вкажіть свої ділові якості, досвід роботи, організації, в яких ви працювали.

Доказовість. Наведіть конкретні результати своєї попередньої роботи, акцентуйте увагу на своїх досягненнях, не бійтеся наводити цифри та відсотки. Пам'ятайте, що інформація, вказана в резюме, має бути достовірною.

Дизайн. Не використовуйте таблиць та малюнків, нечитабельних шрифтів. Не робіть вигадливо і красиво -робіть зручно та практично. Щоб розставити акценти -виділіть назви організацій, займані посади, професійні якості.

Бездоганність. Прочитайте написане резюме вголос — щоб пересвідчитися в його переконливості та безпомилковості.

Корисна порада: готове до надсилання резюме дайте прочитати людині, яка добре володіє мовою, якою воно складене. Свіжий погляд, тим паче знавця, не зашкодить.

В районному центрі зайнятості темі резюме присвячені семінари техніки пошуку роботи, на яких безробітним надається кваліфікована допомога в складанні резюме. Резюме, які складаються на даних семінарах, розміщуються в спеціально відведеному куточку для ознайомлення з ними роботодавців, які відвідують центр зайнятості. Протягом минулого року спеціалістами районного центру зайнятості було проведено 73 таких семінари, в яких взяли участь 814 безробітних та 10 осіб з числа зайнятого населення.

Якщо ви хочете навчитися правильно складати резюме, дістати поради щодо його структури та змісту, навіть якщо ви не зареєстровані в центрі зайнятості, рекомендуємо відвідати один із семінарів з пошуку роботи, де відпрацьовується техніка його написання. Також відвідувачі центру зайнятості мають можливість скористатися комп'ютером вільного доступу для розміщення власного резюме в Інтернеті.

Автор: Ольга СТОВБУН, спеціаліст відділу надання соціальних послуг районного центру зайнятості


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту