– Це сталося позаминулої неділі пізно ввечері, – розповіла «Ч» ветлікар і завідувачка Улянівським ветеринарним пунктом Надія Волченкова. – Лисиця забігла з поля на подвір’я одного із жителів села. З того боку двір не обгороджений, його охороняв великий собака. Він добряче лисицю пом’яв, так що вона далеко від двору не змогла відійти. На ранок прибіг до мене господар, розповів, що сталося, і спитав поради.
Лисицю застрелили і зразки тканини відправили на експертизу. Пізніше надійшло підтвердження про те, що вона була хворою. Довелося застрелити пса, який контактував із нею, а також провести дезинфекцію подвір’я, щоб врятувати людям життя. Собаку та будку спалили.
Того ж дня були щеплені всі коти та собаки на цій вулиці. А тепер буду проводити щеплення домашніх тварин у всьому селі.
– Це буде щось коштувати людям?
– Вакцину держава дає безплатно. А от шприц, вату, спирт треба купити.
– Як давно в Улянівці траплялись подібні випадки?
– Я 25 років живу в цьому селі і добре пам’ятаю, що останній випадок на території ради було зафіксовано в Андріївці у 1990 році.
– Собаку обов’язково потрібно було вбивати?
– Так. Вилікувати сказ практично неможливо. І піддавати загрозі людське життя ми не маємо права. Бо найголовніше – здоров’я людей.
Коментар лікаря.
– Сказ – це гостре інфекційне захворювання, при якому вражажається центральна нервова система і яке завжди закінчується смертю, – розповів позаштатний лікар-рабіолог ЦРЛ Віталій Березовський. – У природі постійно присутнє вогнище сказу.
– Тобто у місті і в районі є скажені лисиці та собаки, які загрожують здоров’ю людей?
– Сотні бродячих собак – тому підтвердження. У цих зграях циркулює вірус сказу. Він передається від однієї тварини до іншої, а в стані агресії при укусі – людині. І якщо постраждалий не звернеться до лікарні або звернеться із запізненням, летальний результат неминучий.
– Звучить дуже песимістично…
– За останній місяць з приводу покусаних ран до Скадовської ЦРЛ звернулося 15 осіб. Чотирьом з них призначено повний курс антира-бічних щеплень у зв’язку з тим, що тварини, які їх покусали, загинули, і сказ був лабораторно підтверджений. Така висока кількість звернень з приводу укусів тваринами спостерігається у районі вперше.
– Які ваші рекомендації нашим читачам у подібних ситуаціях?
– Не контактуйте з бродячими тваринами. Захистіть від цього контакту дітей. У разі ж отримання ран, подряпин або ж при ослюненні негайно промийте пошкоджене місце мильним розчином і звертайтеся до лікувальної установи. Цією простою дією ви захистите себе і своїх близьких від смертельно небезпечного захворювання – сказу.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |