Як вже повідомлялося, керівництво міста, згорнувши проведення прес-конференцій, остаточно відмовилося від співпраці з міськими ЗМІ. Особливо воно уникало розголосу результатів перевірки обласним КРУ, проведеної за період роботи бюджетних організацій міста продовж останніх трьох років.
Щоб належний чином поінформувати своїх читачів, газета «Ділові Новини» вимушена була звернутися до прес-служби обласних ревізорів з відповідним запитом.
Інформація прес-служби КРУ в Херсонській області друкується нижче мовою оригіналу, без змін і доповнень.
Газета висловлює сподівання, що влада, яка приховала результати ревізії, хоча б надасть коментар щодо своєї вражаючої безгосподарності.
Нова Каховка: фінансові втрати на 6,5 мільйона гривень!
Фінансова дисципліна у місті Нова Каховка залишається болючим питанням для місцевих чиновників. Ревізія виконання бюджету, проведена за період з травня 2007 по березень 2010 років, виявила серйозні прогалини управлінської роботи: зафіксовано низку порушень і неефективних управлінських рішень на загальну суму понад 6,5 млн. грн.
Так, міськрада уклала договори на купівлю-продаж земельних ділянок, при виконанні яких бюджети недоотримали майже 72 тис. грн. Причина цього криється в ненарахуванні та недоотриманні чималої суми у вигляді пені за прострочення терміну сплати за землю та непроведенні індексації під час продажу ділянок за умов розстрочення платежів. Багато невирішених питань залишається за посадовцями. Чому ж місцева скарбниця слабко наповнюється грошима? Як зупинити втрату чималих надходжень?
В результаті перевірки виявлено, що орендарі майна громади не сплатили своєчасно близько 95 тис. грн. до міського бюджету. Порушення в обліку майна вилилося в суму майже 740 тис. грн. До місцевої казни не надійшли доходи за відчуження комунального майна на суму близько 600 тис. грн.
Без проведення тендерних процедур витрачено кошти на оренду службових автомобілів з водієм та отримання послуг з теплопостачання більш ніж на 2 млн. грн.
Тверда «двійка»—за дотримання державних гарантій з оплати праці та інших соціальних виплат. Недбалі керівники часто не по-господарськи обходяться з бюджетними сумами на оплату праці: загалом понад 384 тис. грн. незаконно спрямовано на виплату зарплати. Так, педагогам безпідставно доплачено за шкідливі умови праці на загальну суму понад 23 тис. грн., а на додаткові відпустки освітян без підстав витрачено майже ЗО тис. грн.
На утримання позаштатних посад лікарня «щедро» видала більш ніж 61 тис. фн. Молодший медичний персонал не отримав близько 65 тис. грн. за використання в роботі дезінфікуючих засобів. Таврійським виконкомом необґрунтовано отримано коштів на загальну суму понад 68 тис. грн. для оплати праці кочегарів та гардеробників, які, до речі, працюють не весь рік, а посезонно.
Водіям ЦМ лікарні зайво виплачено понад 28 тис. грн.. за невірно визначену кваліфікацію. Виявлено й факти завищення кількості штатних посад відділу культури. Крім того, сумісникам лікарні та відділу освіти необґрунтовано видано на руки загалом десятки тисяч гривень. Більш ніж 102 тис. грн. переплачено Пенсійному фонду від суми оплати праці інвалідів бюджетних установ. Отже, зусиллями державних контролерів виправлено серйозні недоліки з нарахувань різного роду надбавок, донараховано добові за відрядження згідно з вимогами чинного законодавства.
Мають місце і такі негативні факти: з причини вилучення автономної котельні з балансу лікарні, на теплопостачання перевитрачено понад 398 тис. грн.. КРУ також зафіксовано факт завищення підрядниками вартості виконаних робіт по реконструкції Палацу культури та поліклініки на загальну суму понад 58 тис. грн.
Повноцінне та збалансоване харчування дітей в садках залежить від асортименту необхідних продуктів, їх кількості та якості. Заклади не брали плату з батьків за дні відсутності їхніх дітей в групах без поважних причин. Ось чому більш ніж 185 тис. грн. додатково не пішло на харчування дошкільнят.
Гортаючи ревізійні справи, напрошується висновок: інспектування ревізорів напряму впливає на фінансові відносини. Мова йдеться, передусім, про повне відшкодування винуватцями фінансових порушень. КРУ ініціювало застосування 16 фінансових санкцій (призупинення та зупинення операцій з коштами, зменшення бюджетних асигнувань за допущені правопорушення). За прорахунки у веденні бухгалтерського обліку, нехтування вимогами бюджетного і тендерного законодавства на горе-посадовців складено 25 адміністративних протоколів. Матеріали ревізії передано правоохоронним органам.
P.S. Громадяни знають, що з контрольно-ревізійною службою спілкуються не лише в ході проведення інспектування. Телефон довіри державних контролерів: 26-36-28 є незамінним для аналізу даних про ризикові операції у фінансово-господарській діяльності кожного населеного пункту чи району Херсонщини.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |