ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Розслаблятися не варто
14.06.2010 / Газета: Голопристанський вісник / № 24 / Тираж: 2200

Виїзне засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу проходило минулого четверга на базі нашого району. На ньому слухалося питання щодо стану виконання заходів та завдань відповідних обласних програм у Голопристанському та Чаплинському районах. У районному Будинку культури зібралися члени районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, заступники голів райдержадміністрацій і головні лікарі центральних райлікарень з Каховки, Цюрупинська, Скадовська. Заступник начальника управління охорони здоров'я облдержадміністрації Н.М. Марченко, відкриваючи засідання, зазначила, що Голопристанський район в плані боротьби з туберкульозом — кращий, робота ради з питань протидії цьому захворюванню — теж. А от у Чаплинському — протилежне. Власне, в цьому пересвідчилися й присутні, коли заслухали інформації голів обох рад — Т.П. Роман і Н.В. Білоущенко. Було що порівняти, обмінятися досвідом. Якщо у Чаплинському районі проблема туберкульозу і ВІЛ-інфекції/СНІДу досі визначена як медична, нею займається тільки лікарня, то в нас у громадськості свідомість з цього приводу за останні роки переломлена, і тому залучається до роботи широкий загал керівників, спеціалістів, служб, організацій і установ, активісти. Направляюча роль на досягнення успіхів і більшого числа виявлення хворих належить адміністрації ЦРЛ, про що було неодноразово підкреслено у виступах. Власне, вибудувана цілісна комплексна програма в районі, виконання якої постійно контролюється як районною радою з протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, так і депутатами районної ради. Водночас, більше уваги стало приділятись наявності подібних сільських програм з метою підвищення відповідальності за здоров'я жителів територіальних громад.

Головний лікар центральної райлікарні Л.В. Бритвін розповів про здійснення соціальної підтримки хворих на туберкульоз (у вигляді харчових наборів), котрі не мають претензій до процесу лікування зі сторони медпрацівників на амбулаторному етапі. А його колега з Каховської ЦРЛ 0.0. Віттіх переконав присутніх, що подібне заохочення має проводити не лікувальний заклад, а управління праці і соціального захисту населення РДА, як це і є на сьогодні в Каховському районі.

Головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру В.М. Бурятинський звернув увагу керівників районів на дві проблеми, що полягають у самостійності кожного району подбати про закупівлю туберкуліну, необхідного для проведення щеплень дитячого населення, оскільки централізованого забезпечення ним не передбачається, а 20-30 дітей щороку в області хворіють на туберкульоз. І має бути соціальна підтримка хворих на амбулаторному лікуванні.

У рекомендаціях обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу зазначено, що у районних програмах і Чаплинки, і Голої Пристані не відображені заходи щодо заохочення медичних працівників, які надають допомогу хворим на туберкульоз.

І хоч наш район в цілому виглядав як лідер, розслаблятися в роботі протидії туберкульозу не варто — маємо ще ряд проблем, які можемо вирішити лише спільними діями.

Автор: Людмила ЄРЕМЕНКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.008
Перейти на повну версію сайту