Ось і «промайнули 100 перших днів президентської каденції Віктора Януковича. Цей час показав, що Україна здатна адекватно реагувати на непрості виклики сучасності. Президент Янукович стартував рішуче, проявивши політичну волю та принциповість у багатьох питаннях розбудови нашої держави. Завдяки цьому, Україна подолала політичну нестабільність, котра була причиною кризи суспільної довіри до влади. Обраний Президентом України курс на глибокі реформи та системну модернізацію країни став прикладом реальної зацікавленості глави держави у виводі з кризи та відновленню економічних процесів в нашій країні.
Нещодавно Президент України оголосив про початок першого етапу реформ. Про це він заявив 2 червня, під час другого засідання Комітету з економічних реформ. Також «була презентована Програма економічних реформ, над якою працювали вітчизняні та закордонні професіонали-екс-перти. Головне, чим відрізняється запропонована Програма від низки попередніх — наявністю чіткої методології її втілення в життя. За цілями і пріоритетними напрямками слідують конкретні інструменти досягнення та індикатори ефективності, аналізуючи які можна буде оцінювати результат. До того ж є чітка регламентація процесу реалізації Програми по трьох етапах — до кінця 2010 року, 2011-2012 рр., 2013-2014 рр.
Говорячи про основні засади Програми, потрібно відзначити, що реалізація поставлених в ній завдань дозволить Україні значно прискорити економічний розвиток та посісти вже протягом 3-4 років більш високі місця у провідних економічних рейтингах. Зокрема, на думку відомого економіста зі славою реформатора, Віктора Пинзеника, Програма економічних реформ є професійним, грамотним документом, який дає відповіді на ключові виклики сьогодення.
Головною метою нової концепції економічних реформ є підвищення якості життя українських громадян та створення конкурентноздатної економіки. Досягнути поставлену мету планується за рахунок стабілізації державного бюджету, зменшення тиску на бізнес, підвищення стандартів життя, модернізації інфраструктури та базових секторів економіки. Особливо важливим є питанйя реформи системи соціального захисту. В країні, де 30% населення перебуває за межею бідності, таке рішення президента виглядає стратегічно важливим.
Враховуючи те, що існуюча в Україні система соціального захисту населення є надмірно складною і непрозорою, планується підвищити охоплення соціальним захистом незаможних верств при раціональному використанні бюджетних коштів. Для досягнення таких цілей потрібно посилити адресний характер надання соціальних послуг, запровадити стимули ефективного використання ресурсів соціальної допомоги, підвищити ефективність управлінських рішень у системі соціального захисту.
Окрім економічного розвитку Президент Янукович не забуває і про вітчизняне судочинство. Верховна Рада вже прийняла за основу поданий главою держави законопроект «Про судоустрій і статус суддів». Ним пропонується скоротити терміни розгляду справ у судах. Зокрема, терміни касаційного розгляду справ пропонується скоротити вдвічі, строк оскарження судових рішень — з ЗО до 10 днів. Передбачається скорочення кількості суддів Верховного Суду з 95 до 20 осіб, Верховний Суд буде розглядати лише ті справи, за якими інші вищі судові інстанції прийняли суперечливі рішення. Призначення суддів пропонується здійснювати за результатами анонімного екзамену у Вищій кваліфікаційній комісії.
100 днів Президента України Віктора Януковича не пройшли даремно. Влада працює енергійно за визначеним Президентом алгоритмом. Від хаосу і злиднів Україна поступово повертається до спокою та добробуту.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |