ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Тоді з одного процента -і газ, і ФАП
14.06.2010 / Газета: Вісник Олешшя / № 47-48 / Тираж: 3416

28 травня районна земельна комісія під керівництвом голови райдержадміністрації Дмитра Осіпова пояснювала, чому повинні бути переглянуті та змінені процентні ставки орендної плати за землі державної та комунальної власності згідно з новим законодавством. Для тих, хто приїхав «на комісію», пояснення вийшли переконливими — на практиці (а закон діє з 1 січня минулого року і дозволяє збільшення ставки до 12 процентів) з'ясувалось, що орендна плата потребує серйозного перегляду та змін. І більшість погодилася з цим.

Та для декого просте запитання голови РДА: «Скільки ще «сидіти» на 1 проценті?» — викликало цілу дискусію. У хід пішли навіть докори, що, мовляв, у такий спосіб хтось обкатує свої політичні лд-зунги. Та годі! Ніякої політики — тільки економіка і бюджет.

Атмосфера нагнітилась, коли вирішили виявити інтерес до спілки об'єднання громадян «Долина», яка згідно з договором з РДА орендує земельні ділянки загальною площею 125,31 гектара для випасання худоби та сінокосіння в адміністративних межах Цюрупинської міської ради. Ця спілка вже кілька років діє в Сагах. Влада пішла їй назустріч, не тільки виділивши таку кількість землі, а й встановила на перші три роки мінімальну ставку орендної плати в 1 процент від нормативної грошової оцінки.

На засідання комісії лідери спілки привели із собою з десяток обурених членів — власників худоби, які посилаючись на нестачу грошей, заявили, що нова орендна плата в 3 проценти (а можна і 12!) непосильна для них. Але й для бюджету, наголосив Д.Осіпов, нинішня ставка — «дороге задоволення».

Голова РДА нагадав, що саме з бюджету району Сагам надана допомога в газифікації села. «Але щоб із бюджету щось узяти, передовсім туди треба щось покласти», — зауважив Д.Осіпов. А присутній на засіданні земельної комісії голова районної ради В.Плотніков зазначив, що, за його підрахунками, це не такі вже й великі гроші -«по бугелю молока на рік від кожного власника корови», — по-селянськи просто і дохідливо пояснив Василь Фадейович.

Зразу після засідання комісії члени спілки остаточно визначились: скаржитись далі. Судячи із заяв їх лідерів, вони мають намір письмово звернутися до голови ОДА А.Гриценка. Така позиція «Долини», відверто кажучи, дещо дивує. Можна зрозуміти що за цією спілкою стоять інтереси власників худоби. А інтереси району? Зрештою, своїх же сіл? Чому вони не враховують цього? При тому, що земельна комісія визначила цілком прийнятну процентну ставку орендної плати. І в межах закону.

Тим більше, що крити, тобто платити, є чим: згідно з нині діючим договором оренди навіть отой процент виплачувався із затримкою.

За інформацією податкової інспекції, заборгованість з оренди земель державної та комунальної власності на 1 травня 2010 року становить 92,11 тис. грн. — відповідно по юридичних особах 11,5 тис. і фізичних — 80,6 тис. грн.

Без всяких дебатів погодилось на перегляд орендної плати в розмірі навіть не 3, а 5 процентів від нормативної грошової оцінки TOB «Сигма-агроінвест», яке за договором з РДА орендує земельну ділянку площею 50,91 гав адміністративних межах Козачелагерської сільради.

За інформацією районного відділу земельних ресурсів, на 19.05.2010 року за рахунок укладання 17 нових договорів оренди земель запасу та резервного фонду додаткові надходження в бюджет району складуть 212,7тис. грн.

Завдяки переукладанню 18 договорів оренди земель державної та комунальної власності в бюджет району очікуються надходження в сумі 298,9 тис. грн. Принагідно зауважити, що до перегляду становили всього 50,7 тис. грн. Тобто, надходження збільшаться майже на 250 тис. грн.

Ще 9 договорів оренди перебувають у стадії погодження додаткової угоди, повідомили нам з райвідділу земельних ресурсів. Якщо до перегляду надходження в бюджет району від дії цих договорів становили 57,2 тис. грн., то після їх переоформлення збільшаться до 216,1 тис. грн.

- Загалом додаткові надходження в бюджет району від укладання нових та перегляду діючих договорів оренди земель державної та комунальної власності у 2010 році мають становити 619,8 тисяч гривень, — підсумувала результати засідання земельної комісії начальник фінансового управління райдержадміністрації Майя Карпеш. — Ці кошти підуть на соціально-економічний розвиток самих місцевих територіальних громад.

А якщо хтось бажає залишитися «суверенним» — тоді й газ, і ФАП, і Будинок культури — з одного процента.

Автор: Анатолій ПОЛУФАКІН


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.011
Перейти на повну версію сайту