ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Прихватизовані береги
14.06.2010 / Газета: Вісник Олешшя / № 47-48 / Тираж: 3416

У минулому номері нашої газети опублікована стаття „Розворот на 180 градусів», у якій мова йде про забудову річкового берега в м.Цюрупинську. Тему продовжують Козачі Лагері. Делегація жителів цього села у складі десяти чоловік завітала до голови райдержадміністрації Дмитра Осіпова у пошуках справедливості: їхній односелець, одержавши в оренду на березі річки 23 сотки землі під сінокіс, „перелицював» її на дачну ділянку: посадив фруктові дерева, встановив гойдалки, огородив. Тепер хазяйнує, наче вдома. До річки, каже „делегація», не підійти, а „хазяїн» зверхньо зауважує, що у нього все „схвачено аж отам» — показує пальцем угору Виконуюча обов'язки сільського голови Наталія Ткаченко, з якою ми зустрілись у виконкомі Козачелагерської сільради, в принципі, поділяє позицію скаржників, але зауважує, що громадянин, на якого скаржаться, далеко не виняток. Більше того, підкреслює в.о. сільського голови, жителі села, чиї садиби виходять до річки, давним давно позагороджували левади: одні використовують їх як сінокоси, інші — садять городину. Так що „оскаржений» чоловік такий, як і інші. Просто на всіх всього (у даному випадку річкового берега) не вистачає.

Із сільським землевпорядником Ігорем Онищенком знайомимось із ситуацією безпосередньо на місці. Дійсно, ділянка огороджена. Дійсно сінокосом вона може вважатись умовно. Ділянка пристосована для господарських потреб: тут тобі й іржаві вантажівки стоять, і човни, і причал обладнано.

Такий собі додатковий .задній» двір. Але на самому березі річки. Тобто, у рекреаційній зоні. Яка повинна бути вільною для доступу будь-кому.

Запитую у в.о. сільського голови, а потім і у землевпорядника: аякже бути із дотриманням водного законодавства? На що одержую просту відповідь: якщо дотримуватись законодавства, а особливо внесених до нього змін і доповнень, у відповідності з якими від урізу води треба відступити 100 метрів, то люди не матимуть городів.

Тобто, відповіді на поставлене питання нема. її може дати або суд, або й сама місцева рада: якщо ділянка використовується не за призначенням або з порушенням умов, на яких була виділена користувачеві, вона у відповідності із чинним законодавством і з дотриманням передбачених законом процедур, може бути вилучена.

P.S. Депутат районної ради Наталія Шинкарецька, виступаючи на сесії районної ради 4 червня у „Різному», попросила створення комісії по розслідуванню випадку із огородженням сінокосу та вжиття заходів до порушника. Радник голови районної ради Валерій Луценко дав пояснення з цього приводу щодо процедури, яка передбачена законодавством у подібних випадках. Депутат районної ради Борис Прищепа, який напередодні побував на місці події, запропонував діяти у відповідності із законодавством щодо всіх громадян, які „залізли» у водоохоронну зону.

Автор: Борис ПРИЩЕПА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту