ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Не «винних» треба шукати, а кошти...
21.06.2010 / Газета: Каховська зоря / № 49-50 / Тираж: 8000

Непроста ситуація із газопостачанням днями виникла у Чорнянці: через зношеність та несправність газового устаткування тут понад 100 сімей залишилися без блакитного палива.

Начальник Каховсько? філії ВАТ «Херсонгаз» депутат міської ради Валерій Коняєв провів з цього приводу нараду з представниками Чорнянської сільської територіальної громади (дивно тільки, чому в ній не взяв участь сільський голова С.Мась?). Розмова вийшла складною і довгою, чорнянці весь час намагалися знайти «крайніх і винних» у комунальному неподобстві, а не конструктивні шляхи розв'язання газопостачальної проблеми.

Як пояснив Валерій Коняєв, колишній заможний колгосп імені Леніна ще у 80-ті роки минулого сторіччя провів від села Плодове (м.Нова Каховка) до Чорнянки підвідний газопровід високого тиску довжиною 11,8 кілометра, здійснив повну газифікацію села і поставив все це господарство на свій баланс. Угоду на технічне обслуговування всієї газомережі села теж було укладено з місцевим колгоспом. Після ліквідації колгоспу імені Леніна весь Чорнянський газокомплекс залишився безгосподарним. Не зовсім зрозуміло, як і на якій підставі Каховська філія ВАТ «Херсонгаз» його протягом тривалого часу обслуговувала, але врешті-решт сесія Чорнянської сільської ради цілком логічно вирішила прийняти все газове господарство на баланс сільської ради. Одночасно чорнянці мусили привести свій газокомплекс у належний технічний стан, укласти з експлуатаційниками, тобто з Каховською філією «Херсонгазу», відповідний договір і передати свою газомережу на баланс каховських газовиків. На жаль, цього не було зроблено.

Починаючи з 2001-го року, Каховська філія «Херсонгазу» неодноразово зверталася і до райдержадміністрації, і до Чорнянської сільської ради і з проханнями, і з вимогами усунути поламки і «слабкі місця» в сільській газомережі і передати її, нарешті, на баланс Каховської філії для здійснення надійного технічного обслуговування та експлуатації сільського газового господарства. . Результат цілком очікуваний: зношеність устаткування призвела до того, що нещодавно самовільно відключився газорозподільчий пункт, який забезпечував блакитним паливом 134 сім'ї с. Чорнянка. Потрібне нове устаткування, бо всі спроби, каховських газоексплуатаційників відновити стабільну роботу застарілого ГРП лишилися марними. На купівлю ж нового ГРП потрібно 18,5 тис.грн.

- Зима вже не за горами, — зауважує Валерій Коняєв. — Наша філія, готуючись до нового опалювального сезону, розробила невідкладні технічні заходи щодо приведення Чорнянської газової мережі у належний стан. Однак практично сільрада здійсненням цих заходів не займається. Надходять від неї лише обіцянки та відписки. А йдеться про необхідність замінити застаріле обладнання, виконати інші роботи, і тільки після цього газопровід і газову мережу Чорнявки ми зможемо прийняти на свій баланс, тобто взяти на себе всю відповідальність за якісну експлуатацію газового господарства села.

Іншими словами, Чорнянській сільраді, сільській територіальній громаді конче потрібно, аби бути з природним газом, шукати кошти. До цього нехитрого висновку під кінець наради дійшли й самі чорнянські представники. Варіантів багато: обласний фонд «Власний дім», фінансова підтримка місцевих спонсорів, районний та обласний бюджети ... Важливо тільки не згаяти цінний час.

Але, схоже, іншої думки дотримується Чорнянський сільський голова Сергій Мась: саме в ці дні від його оперативних рішень залежить нинішнє і завтрашнє газове «благополуччя» сотень сімей чорнянців, натомість Сергій Петрович несподівано для керівництва району кинув напризволяще всі справи і пішов у відпустку, негайно відбувши в кримському напрямку.

Автор: Валерій ЛУГАНСЬКИЙ


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту