Професія медика складна і. багатогранна. Велика честь бути медичним працівником, зберігати та зміцнювати здоров'я людей. Велика честь, але й велика відповідальність. Як і в будь-якій іншій справі, успіх в кінцевому результаті визначають люди. Наша професія пов'язана з найбільш цінним — життям, і потребує не лише спеціальних знань, вміння, навиків, але й високих душевних якостей, моральної чистоти, духовного благородства, чуйності, милосердя та любові до людей.
В лікувально-профілактичних закладах району працюють 204 чоловіка, з них 23 лікаря, 96 середніх медичних працівників. Рівень кваліфікації медиків району є досить високим: З лікаря мають вищу категорію, 14 — першу, другу — 2. Вищу категорію мають також 9 середніх медичних працівників, 44 — першу, другу-13.
Переважна більшість медиків району — це чуйні, досвідчені, віддані своїй справі і клятві Гіппократа люди. Показують приклад самовідданого служіння охороні здоров'я операційна медична сестра хірургічного відділення ЦРЛ Наталія Іванівна Удод, медична сестра поліклініки Людмила Василівна Гусак, завідуюча Нижньорогачицьким ФАПом Наталія Іванівна Григоренко, дільничний лікар-терапевт поліклініки Петро Васильович Керекелиця, завідуюча терапевтичним відділенням Людмила Микитівна Копійко, лікар-невропатолог Людмила Григорівна Загрунна, завідуюча інфекційним відділенням Тамара Миколаївна Мігель, дільничний лікар-педіатр Оксана Миколаївна Мельник, лікар-стоматолог Первомаївської лікарської амбулаторії ЗПСМ Ольга Миколаївна Ісько, медична сестра гінекологічного відділення — Лариса Іванівна Заїчко, підсобний робітник Ген-надій Миколайович Яковлев, молодша медсестра дитячого відділення Інна Миколаївна Сєдіна, медична сестра дитячого відділення Олена Леонідівна Давидко, медична сестра інфекційного відділення Ольга Миколаївна Ничик, молодша медична сестра інфекційного відділення Інна Володимирівна Семенова, медична сестра хірургічного відділення Тетяна Анатоліївна Сіденко, молодша медична сестра поліклініки Валентина Віталіївна Калабіна, рентген-лаборант На-талія Олексіївна Ничик, сестра медична педіатрична Ольга Володимирівна Молчанова, медична сестра офтальмологічного кабінету поліклініки Олена В'ячеславівна Бадира, фельдшер-лаборант Ушкальської лікарської амбулаторії ЗПСМ Віра Семенівна Петренко та інші.
Багато років працювали в лікувально-профілактичних закладах району, .віддали благородній справі — боротьбі за життя і здоров'я наші ветерани, які нині знаходяться на заслуженому відпочинку: Є.І. Таванцева, В.І. Петрушевська, В.П Рожик, М.І. Литовченко, Л.В. Ткач, Н.Є. Дмитренко, М.К. Байша, М.Ф. Фурса, В.П. Орел, Н.В. Олійник, І.К. Мельник, Л.І. Ганжа, Л.І. Завгорбдня, А.Ф. Гончаренко та інші. Багато наших ветеранів і сьогодні в строю, продовжують нести почесну варту медичного працівника. Це завідуюча дитячим відділенням В.Г. Мартюк, головний лікар Ушкальської сільської лікарської амбулаторії П.К. Губарєв, фельдшер швидкої медичної допомоги В.М. Жованик, медстатист В.А. Кобзар, медсестра терапевтичного відділення В.І. Вертегел та інші. Маючи багатий життєвий та професійний досвід, вони передають свої професійні знання молоді, прищеплюють їм любов і гордість за нашу професію їх девіз — нести радість людям і бути прикладом для молодих.
Світла і вічна пам'ять медикам, які вже пішли з життя: В.Ф. Кучеренку, Г.О. Гузенку, В.І. Вакулюку, Л.П. Марковській, М.В. Анікіній, К.Є. Галушко, Н.Ф. Лісовій, Л.І. Мельник, Н.С. Закревській, Л.О. Коржук, Н.М. Лисенко та іншим. На жаль, важко назвати всіх, хто вірою і правдою працював і працює в ім'я здоров'я людей.
День медичного працівника — не тільки свято, але й день підведення підсумків. В районі низька інфекційна захворюваність. Раціонально використовується ліжковий фонд райлікарні, поліпшились показники охоплення профілактичними медичними оглядами населення. Виготовлена проектно-кошторисна документація на проведення газифікації районної лікарні. Розпочатий у 2007 році, продовжується капітальний ремонт інфекційного відділення. У 2009 році на нього було виділено 47,7 тис. гривень.
У І кварталі 2010 року центральна районна лікарня втримала за рахунок державного бюджету по програмі центральної закупівлі обладнання для закладів охорони здоров'я ультразвуковий апарат діагностичний вартістю 571 тис. 878 грн., монітор реанімаційний хірургічний вартістю 34 тис. 078 грн., електрокардіограф трьох-канальний вартістю 15 тис. 952 грн. Крім того згідно цієї програми отримано в район 5 приладів для визначення рівня глюкози в крові вартістю по 558 грн. Від Партії регіонів, як спонсорську допомогу, отримано електрокардіограф вартістю 5900 гривень. Холодильним обладнанням забезпечені всі фельдшерсько-акушерські пункти району. У районі на засадах сімейної медицини функціонує з 1 січня 2004 року Первомаївська лікарська амбулаторія. З, 1 травня 2009 року Ушкальська сільська лікарська амбулаторія також згідно рішення сесії Ушкальської сільської ради набула статусу амбулаторії загальної практики — сімейної медицини.
Однак невирішених питань і проблем накопичилось також чимало. Не акредитовані в районі: Ушкальська СЛА (будівля амбулаторії потребує капітального ремонту), Бабинський ФАП (відсутність телефонізації та сухожарової шафи) і Георгіївський ФАП (відсутність телефонізації та неукомплектованість посади фельдшера в 2008-2009 p.p.). У центральній районній лікарні вакантні посади лікаря-лаборанта та лікаря-офтальмолога. Неукомплектований середнім медичним працівником з 1.10.09 Кожум'яцький ФАП.
Більшу частину в структурі бюджетного фінансування складає заробітна плата, на всі інші витрати для забезпечення життєдіяльності виділяються фінансів вкрай недостатньо. Медична техніка та обладнання медичних установ на 90% морально застаріла. Значна частина обладнання відпрацювала вже 20-25 років, що вдвічі-втричі перевищує її технічний ресурс. Потребують поліпшення медикаментозне забезпечення та харчування стаціонарних хворих у центральній районній лікарні. Нормативні витрати на продукти харчування та медикаменти на один ліжко-день стаціонарного хворого складають відповідно 10 грн. та 12 грн. У зв'язку з недостатнім фінансуванням Верхньорогачицької ЦРЛ фактичні витрати на продукти на 1 ліжко-день за 2009 рік склали 2,1 грн., у І кварталі 2010 року — 5,68 грн., на медикаменти за 2009 рік-1,7 грн., у І кварталі 2010 року — 2,24грн.
Дестабілізує роботу медичних закладів невизначеність, коли ст. 49 Конституції України проголошує безоплатність медичної допомоги, а реалії нашого життя зовсім інші. Через недостатнє бюджетне фінансування галузі люди змушені лікуватися здебільшого за власні кошти. Для покращення медичного обслуговування вишукуємо альтернативні джерела фінансування. Це кошти за деякі платні медичні послуги, за оренду приміщень, благодійна допомога юридичних та фізичних осіб, кошти районного соціального фонду. У 2009 році ЦРЛ було надано гуманітарну допомогу насумуу38,8тис. грн., за І квартал 2010 року — 14,4 тис. грн. Благодійні внески за 2009 рік склали 85,7 тис. грн., за І квартал 2010 року — 18,9тис. грн. Велика подяка населенню району, яке з розумінням ситуації в охороні здоров'я бере участь в благодійній діяльності. Висловлюємо слова щирої вдячності керівникам фермерських господарств СІ. Борозенцю, Л.Г. Морозовій, О.М. Македону, Н.В. Іщенку, М.А. Лаговському, приватному підприємцю О.Ю. Павлішину, керівнику СТОВ «Таврія» 1.1. Капсамуну та іншим.
У переддень нашого професійного свята дякую всім своїм колегам за їх невтомну працю, за щирість сердець, ентузіазм, людяність, душевність .та витримку. Бажаю всім міцного здоров'я, щастя та добробуту, родинного затишку, оптимізму, поваги і любові людей, усіляких гараздів, нових вагомих здобутків у справі охорони здоров'я населення. Зі святом!
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.017Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |