ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Вівчарські жнива в розпалі
21.06.2010 / Газета: Слава праці / № 24 / Тираж: 1880

У вівчарських господарствах району — ВАТ «Червоний чабан» та ЗАТ АПО «Красний чабан»- повним ходом йде стрижка овець. Це один з трудомістких та відповідальних процесів, від організації якого залежить якість і деякою мірою кількість настриженої вовни. Тому цю роботу доручено найвідповідальнішим людям. На протязі багатьох років керівником стригального є дуже досвідчена та відповідальна жінка Головачова Ніна Іванівна, під її чітким керівництвом всі процеси проходять злагоджено та організовано.

Найвідповідальніша робота в стригалів, їх працює чотири, всі вони з багаторічним стажем Дергачов Сергій Олександрович — механізатор, але більше ніж 20 разів бере участь у стрижці. Єлісєєв Володимир Іванович — водій КАМАЗа, в стрижці овець не нова людина. Тороп Микола — тракторист, але не відстав від своїх колег, за робочий день стриже більше 40 овець. Гула Степан — не є працівником господарства, але з задоволенням погодився допомагати. Всі стригалі працюють самовіддано, змагаючись один з одним, і кожного дня стрижуть по 40-50 голів овець.

Від стригальних агрегатів руно потрапляє на класирувальний стіл, де ним займаються не менш досвідчені Петрук Ольга Михайлівна та Дричевич Любов Іванівна. Дуже організовано працюють люди, які зайняті на зважуванні, маркуванні, повторному класуванні та інших роботах:

Дергачева Віра, Клименко Катерина, Чорновіл Людмила, Дичок Валентина.

Відповідально виконують свою роботу і пресувальники батько та син Шарапови — Олександр та Ельдар. Стригальний пункт працює від дизельної електростанції, яку обслуговує пенсіонер, дуже сумлінна людина, Брунь Яків Павлович.

Вже пострижено 670 голів (ст. чабан Плагов Віктор Іванович, чабан Хопта Юрій). Настриг 4,5 — 4,8 кг немитої вовни.

Зараз ведеться стрижка вівцематок (ст.. чабан Томашко Олег Григорович, чабани: Жеребченко Владислав, Сосноський Михайло, Матвійчик Микола. Настриг становить 5,5-5,8 кг.

Після цього підляжуть остриженню вівцематки старшого чабана Ставицького Олександра Івановича, чабанів Ставицького Миколи (сина Олександра Івановича) та Платова Миколи, очікується настриг 6,0-6,5 кг.

Наостанок будуть пострижені барани-плідники, очікується по 10-12 кг з голови, та рем.молодняк по 7,5-9 кг. їх доглядають ст.. чабан Троян Анатолій Миколайович, чабани: Стародубцев Олександр, Зубай Сергій.

Всього в обох господарствах підлягає стрижці 2450 голів, очікується одержати 12-13 тонн висококласної вовни.

Високі показники по настригу вовни отримані завдяки невтомній праці чабанів та спеціалістів господарства. Серед спеціалістів слід відзначити роботу головного зоотехніка Ямкового Євгена Васильовича та головного зоотехніка-селекціонера Масюткіна Андрія Миколайовича.

Переймається проблемами вівчарства і керівник Дзяткевич Віктор Анатолійович, вболіває його душа за те, що унікальні племінні тварини, з високими якісними показниками вовни, переживають сьогодні не найкращі часи. Але незважаючи на всі негаразди, всі ці люди працюють і мріють про кращі перспективи цієї галузі. Бо не можна жити без мрій!

Автор: Заступник начальника управління агропромислового розвитку Ірина БОЙКО


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту