«Невмируща ріка пам'яті
Так називатиметься книга про наших земляків, які воювали на фронтах Великої Вітчизняної
До відзначення 65-ої річниці Перемоги радянського народу у-Великій Вітчизняній війні райдержадміністрацією було, розроблено низку заходів. Серед них — проведення історично-краєзнавчої акції серед учнів навчальних закладів по збиранню матеріалів про учасників бойових дій, котрі мешкають у районі. Акцію радо підтримали і вчителі, і учні. Координаторами її стали методист районного будинку юнацької та дитячої творчості Наталія Шевченко та педагог-організатор БДЮТ Ірина Шульга.
На сьогоднішній день зібрано інформацію про життєвий та бойовий шлях 217 ветеранів, які воювали на фронтах Великої Вітчизняної. Це ще не всі. Коли буде опитано останнього воїна, у світ вийде книга «Невмируща ріка пам'яті. Напевно, це станеться напередодні річниці визволення району від фашистів, яка відзначатиметься у жовтні.
Переосмислити ставлення до цивільного захисту
дали змогу керівникам спеціальні заняття
У райдержадміністрації приведено заняття з питань цивільної оборони. Змістовно, з демонстрацією наочних посібників та мультимедійних систем прочитали лекції викладачі обласних курсі» цивільного захисту В.В. Жук та Г. І. Діневич. Слухачі поставили багато запитань і були вдячні за докладні відповіді.
Мети проведення навчань досягнуто: керівники різних рівнів переосмислили своє ставлення до цивільного захисту населення, зможуть підійти більш професійно до розробки заходів по попередженню і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, провести просвітницько-роз'яснювальну роботу серед населення.
Літо. «Нелегалів» більшає
Минулого тижня податківці району провели прес-конференцію на тему «Легалізація найманої праці».
У ній взяли участь суб'єкти господарювання — підприємці району. їм пояснили порядок отримання довідок на найманих працівників, заміни одного працівника іншим, участі у підприємницькій діяльності членів сім'ї. Попередили їх і про відповідальність за неоформлених працівників.
Тема легалізації найманої праці особливо актуальна зараз, коли чимало заробітчан-сезонників працюють на полях фермерів, торгують на лотках. Роботодавці, аби не сплачувати податки, приховують найманців. Якщо податківці виявлять таких — підприємець повинен сплатити 50% ставки єдиного податку за місяць, навіть якщо «нелегал» працював один день. За неналежне ведення обліку підприємець може бути оштрафований на суму від 51 до 136 грн.
Подарували надію на життя
Новотроїцькі міліціонери здали кров для потреб хворих дітей
Тисячі хворих маленьких українців потребують підтримки і допомоги. Для багатьох з них єдиним шансом на життя є переливання крові. Тому з метою створення «банку крові для своєчасного надання допомоги хворим дітям керівництво МВС України запропонувало працівникам міліції, пенсіонерам органів внутрішніх справ і членам їхніх сімей започаткувати проведення благодійної акції під девізом «Подаруй дітям надію на життя». Під час акції правоохоронцям пропонують здати кров для потреб хворих дітей.
Коли начальник райвідділу міліції Іван Козелець на традиційній планірці розповів про цю акцію підлеглим, серед них не знайшлось жодного байдужого: здати кров для потреб хворих дітей виявили бажання всі без винятку. Символічно, що перша група правоохоронців завітала до відділення переливання крові райлікарні саме у Всесвітній день донора. Ми вважаємо, що найбільшою нагородою за нашу ініціативу слугуватиме чиєсь врятоване життя.
З водозабезпеченням — порядок
Днями у Новопокровці включили в роботу дві башти Рожновського, що дозволило вирішити проблему водозабезпечення села.
Новопокровка залишалася проблемним по забезпеченню водою селом упродовж кількох останніх років. Причина банальна: для реконструкції сільської , системи водопостачання не знаходилося коштів. Зрушити справу з мертвої точки вдалося завдяки тому, що сільрада виборола право участі у спільному Проекті ЄС та Програмі розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».
Саме за рахунок Проекту забезпечено фінансування половини витрат на реконструкцію, що склало 55564 гривні. Частка сільради становила 12500, райради — 36063 гривні. Громадське об'єднання «Сяйво Новопокровки» мало вкласти у реконструкцію системи водопостачання 11803 гривні (це по двадцять гривень з кожного дорослого мешканця села). Однак, хоча згоду на участь у Проекті давала вся громада, частина новопокровців відмовилася сплачувати гроші. Голова сільради В. А. Кучер змушена була шукати кошти у спонсорів. Допомогло орендне сільгосппідприємство «Дніпро-Білогір'я», його внесок — 2600 гривень — дозволив повністю розрахуватися з підрядниками.
Завдяки тому, що встановили дві нові башти і водопровідна мережа закільцьована, вода надходить в усі двори села. Подають її вісім годин на добу — зранку та ввечері. За цей час новопокровці встигають не лише забезпечити себе водою для господарських потреб, а й городи полити.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.019Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |