ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Питання вивчається
21.06.2010 / Газета: Трудова слава / № 24 / Тираж: 4714

Якщо у бюджеті чкалівської сільради не знайдеться коштів на фінансування роботи дитсадків, з 2 серпня вони призупинять свою роботу?

Про катастрофічну ситуацію у чкалівській дошкільній освіті наша газета писала у минулому номері. У бюджеті сільради, нагадаємо, закінчуються кошти, на фінансування роботи дитсадків у Чкаловому, Воскресенському, Ковильному та Двійному. З проханням прокоментувати ситуацію ми звернулись до чкалівського сільського голови Володимира Сапрона.

«Неналежне фінансування дошкільної освіти дійсно є найгострішою проблемою, — повідомив Володимир Вікторович. — Бюджет у цьому році — замалий. Але ми прийняли такий, бо не прийняти не мали права». Гроші на дитсадки, за словами голови, збирали по крихтах. Проте ледве назбирали половину суми, якої вистачить до 2 серпня. З того дня всі чотири дитсадка мають призупинити свою роботу до кінця року. Так вирішили на сесії сільської ради. «Я зробив все законно, — запевняє Володимир Сапрон. — Про призупинення роботи працівників повідомив за 2 місяці, як того вимагає 2 пункт 39 статті Кодексу законів України про працю. З 2 серпня працівники садків матимуть право оформитись, як безробітні, у центрі зайнятості і отримувати допомогу».

Працівники трьох дитсадків, за словами голови, підписались, що з рішенням сесії ознайомлені, і лише «берізківці відмовились, оскільки вважають, що призупинення роботи дитсадків є незаконним. Тоді Володимир Вікторович з двома депутатами та працівником сільради навідався до «Берізки» і, за його словами, добився підписів працівників під словами, що вони попереджені про призупинення роботи садка. Проте завідуюча дитсадком Світлана Краснікова і члени батьківського комітету «Берізки» почали боротись з незаконним, на їхню думку, розпорядженням, обходячи кабінети високопосадовців (вони, «Наприклад, вже побували у голови райдержадміністрації). Це дуже дивує голову. «Я теж не зацікавлений у тому, аби дитсадки не працювали, — запевняє Володимир Сапрон. — Шукатиму гроші на продовження їхньої роботи». Про те, що голова не збирається закривати дитсадки, редакцію повідомила і методист райметодкабінету відділу освіти Людмила ГРАБКО, яка у складі спеціальної комісії вивчала ситуацію на місці. Людмила Вікторівна також не підтримує дій завідуючої «Берізки». Каже, що Світлана Вікторівна пропонує, аби зекономити гроші, закрити дитсадки на відділках і возити дітлахів до центрального дитсадка. Проте, по-перше, привезти маленьку дитину за кілька кілометрів — проблема. По-друге, якщо возити, то возити до Воскресенського ДНЗ, оскільки він, за словами методиста, більше відповідає вимогам: там, наприклад, тепліше взимку. «Ні про який підвіз не йдеться, — запевняє Володимир Сапрон. — Якщо дитсадки призупинять роботу, то зразу всі. У нас немає провідних чи не провідних, гірших чи кращих. Вони всі однакові. Володимир Вікторович каже,)що повідомив про ситуацію, що склалась, голову райдержадміністрації. Петро Збаровський, за його словами, обіцяв вивчити питання і повідомити про висновки.

Поки ж питання вивчається, ми вирішили поцікавитись, чи правомірні дії чкалівської влади з точки зору закону. Допомогти у цьому попросили приватного юриста Григорія ЛОГВИНЕНКА. Григорій Юхимович повідомив, що стаття 49-2 «Порядок вивільнення працівників» Кодексу законів України про працю дійсно вказує на те, що про наступне вивільнення працівників персонально попереджають не пізніше ніж за два місяці. Тут все, як кажуть, бездоганно. Проте є й інший бік справи. Конституція України, яка, це нам зі школи відомо, є основним законом держави і має найвищу юридичну силу, вказує: «Стаття 53. Кожен має право на освіту. Повна загальна середня освіта є обов'язковою. Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої... освіти в державних і комунальних навчальних закладах; розвиток дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної... освіти, різних форм навчання...»Є ще й Закон України «Про дошкільну освіту», який говорить, цитуємо: «Держава визнає пріоритетну роль дошкільної освіти та створює належні умови для її здобуття»(ст.З, п. 1). Отже, батьки, за словами юриста, можуть оскаржити рішення сесії сільської ради у порядку адміністративного судочинства. Для цього треба подати позовну заяву до Херсонського окружного адміністративного суду. Безгрошів'я, за словами Григорія Юхимовича, не є підставою для невиконання сільською радою обов'язків, покладених на неї законодавством. Іншими словами, посадовцям треба шукати гроші для вирішення проблеми. На те народ й делегував їх у владу.

Автор: Андрій БЕЙНИК


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту