Районний день освіти 10 червня гостинно, яскраво приймав Цюрупинськ. У минулому році символічний Факел-естафету міський голова Людмила Зарічна доставила з Великих Копанів.
Наше місто раділо й квітло від ще одного світлого свята Юні, Знань, Допитливості, Спритності.
Центральна вулиця Гвардійська традиційно приймала парад. На ній шикувалися загони козацьких формувань із навчальних закладів району. А парад приймали голова районної державної адміністрації Дмитро Осіпов, голова районної ради Василь Плотніков, міський голова Людмила Зарічна, помічник-консультант народного депутата України Олексія Журавка Людмила Баутіна, керівники козацьких формувань, начальник відділу освіти райдержадміністрації Людмила Назаренко. Старалися юні козачатар усіх шкіл району. Кожен загін проголосив свій девіз, але зміст був один: ми — патріоти рідної України.
Вітаючи учасників Дня освіти, Дмитро Осіпов, зокрема, відзначив: «День освіти Цюрупинщини став гарною традицією в нашому районі та свідченням того, що Цюрупинська районна державна адміністрація спільно з районною радою, депутатським корпусом, місцевими органами самоврядування приділяє належну увагу розвитку освітянської галузі.
Ми пишаємося тим, що 597 учнів шкіл району завершують навчальний рік з балами високого рівня, 83% випускників стали учасниками зовнішнього незалежного тестування.
Серед педагогічного загалу району 27% учителів за результатами атестації підтвердили та здобули вищу кваліфікаційну категорію, троє з них стали лауреатами Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року».
Саме творчий небайдужий вихователь здатен виховувати справжніх сучасних героїв. Громада району горда тим, що в Міжнародний День захисту дітей серед тих, кому Президент України Віктор Янукович вручив державні нагороди за особисту мужність і героїзм, є учень Козачелагерської загальноосвітньої школи Вадим Бекетов, а Віктор Карагод, учень Новомаячківської школи І-ІІ ступенів став стипендіатом Всеукраїнського проекту «Маленький українець».
Василь Плотніков у привітанні від районної ради наголосив, що «своїми перемогами та відзнаками юні цюрупинчани складають конкуренцію учням провідних навчальних закладів Херсонщини». Побажав і надалі досягати вершин науки, загартовувати найкращі риси громадянина-патріота.
Традиційно квіти до пам'ятника Тарасу Григоровичу Шевченку поклала делегація учнів — кращих лідерів шкільного самоврядування.
Солістка вокальної студії «Пролісок» Валентина Гуцева та танцювальна група хореографічного ансамблю «Улыбка» Центру дитячої та юнацької творчості привітали композицією «Моя Україна» учасників та гостей свята.
Начальник відділу освіти райдержадміністрації оголосила, що нинішнє свято проходить в рамках програми з громадянської освіти — виховання патріотизму. Виконуючи цю освітню програму, сформувалася громадська організація «Районний ресурсний Центр громадянської освіти та виховання», яка вже набула законодавчого статусу.
Нагадаю, що програма громадянської освіти та виховання привнесена в районні навчальні заклади з СЗОШ № 2. Взагалі цим навчальним роком підбиваються підсумки чотирьох пріоритетних напрямків в освіті та вихованні, які були оголошені відділом освіти райдержадміністрації у 2007 році. (Завдяки Людмилі Назаренко — Е.С.).
А сам День освіти пройшов у різноманітних змаганнях ІІ-го районного етапу гри «Джура».
Вперед, до перемог! Старт Дню освіти дано.
Для тематичного продовження цього свята кращого місця, ніж Цюрупинська дитячо-юнацька спортивна школа відділу освіти, що поруч з цюрупинською Конкою, мабуть, і не знайти. Тут, як прокоментувала Людмила Назаренко, начальник відділу освіти РДА, обдаровані школярі звітували про свої здобутки разом з учителями. Об'єднати зусилляувихованні молодої зміни на кращих традиціях славних предків мали можливість і різні козацькі формування, козаки Кінбурнського полку та РКТ «Олешківська Січ». Саме за сприяння перших проводилося змагання зі стрільби з пневматичної гвинтівки «Соколине око». З положення лежачи, по три юних представники від кожної з команд, і хлопці, і дівчата після інструктажу козаків по п'ять разів влучали у мішень. Саме цей вид спорту завдяки підтримці цього козацького осередку давно прописався у спортивному клубі для всіх охочих в одному з підвальних приміщень Цюрупинської спеціалізованої школи № 4. За найвлучнішу стрільбу в особистих заліках нагороди отримали усі, а перехідний кубок дістався команді Клинівської ЗОШ.
На казацькій «чайці», прототипі судна, на якому в давнину веслували запорозькі козаки, в присутності на-ставників-педагогів кожна з команд прагнула якнайшвидше подолати дистанцію від стартового містка до буйка і назад. Ці такі собі міні-регати найкраще загітували за водні види спорту. Навіть Людмила Назаренко під час вручення нагород їх переможцям зізналася: «Я дала собі слободо наступного, також тематичного, Дня освіти навчитися веслувати». Найшвидше, як виявилося, веслували на козацькій «чайці» юні веслярі з Козачелагерської ЗОШ, що теж живуть біля Конки. Другою була команда Цюрупинської СЗОШ № 4, третьою — Ювілейненська ЗОШ. Коли останніх з призерської трійки запитали, інтригуючи: «Невже й біля Ювілейного якась річка є для тренування веслярів?», почули те, на що й очікували: «Північно-Кримський канал в степу для нас теж річка». Цим видом змагань в усьому добре поопікувалися козаки РКТ «Олешківська Січ».
А тим часом у спортивному залі ДЮСШ проходила туристично-краєзнавча вікторина «Моя мала батьківщина». Як годиться, оцінювали знання юних краєзнавців методисти відділу освіти. Запитання для найшвидших правильних письмових відповідей підготував і озвучував відповідальний за туристично-краєзнавчу роботу в Центрі дитячої та юнацької творчості Ігор Чернявський. Найлегше, мабуть, було відповісти на запитання: «Як називали хлопчиків з багатодітних сімей та сиріт, котрих віддавали на виховання до Січі?». Так, звичайно, джурами, у дусі яких проводилися і тутешні змагання. А найбільшим островом на Херсонщині, як правильно відповіли найобізнаніші, є Джарилгач. Переможцем вікторини стала команда Цюрупинської СЗОШ № 4.
Найазартніше змагалися перетягувальники каната. У підмогу команді з п'яти учнів був і їх учитель. Як жартома сказала Людмила Назаренко, задля того, аби поспостерігати за таким азартним видовищем, всі справи облишиш. Перетягли усіх своїх суперників учні Костогризівської ЗОШ. Козачелагерська учнівська команда була другою, з Цюрупинської СЗОШ № 4 7 третьою.
Перше загальнокомандне місце вибороли школярі Цюрупинської спеціалізованої школи № 4, друге — Костогризівської ЗОШ, третє — Козачелагерської ЗОШ. У позаконкурсному виконанні популярних українських пісень, своєрідному «караоке», перемогли пісенним завзяттям усі. Нагороди дісталися теж усім найактивнішим. А команді Цюрупинської СЗОШ № 4, як найсильнішій, ще й подарунок від народного депутата Олексія Журавка (туристичний намет), який передала його помічник-консультант Людмила Баутіна.
Урочисто передано факел-естафету організаторам наступного Дня освіти в районі — Миколі Швайковському, Брилівському селищному голові. Якою буде тематична своєрідність того свята, поки що невідомо. Та є певність, підкреслила Людмила Назаренко наостанок, що вияв учнівських талантів буде у такому ж дружньому і видовищному колі, і освітянам з вихованцями буде чим усіх подивувати на радість.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |