69 років тому жителів СРСР приголомшила звістка про напад фашистської Німеччини... почалася Велика Вітчизняна війна. Для України ці роки стали часом людського горя, страждань, і втрат. Мільйони життів наших співвітчизників забрала війна, і тому 22 червня ми відзначаємо як День скорботи, День пам'яті по загиблих.
Багато хто з нас знає про війну з книг, розповідей бабусь і дідусів. Дитинство і юність людей старшого покоління назавжди залишилися обпалені роками військових випробувань. Історія цих кривавих подій передається з покоління в покоління, разом з нею передається і біль, пережитий нашим народом в роки Великої Вітчизняної війни.
«Этот день для меня значит очень многое. 22 июня 1941 было тяжёлым днём, много жертв, но в конце концов была ведь победа, наш народ сплотился, часть территории пришлось отдать, но мы победили1. Помню тот день, я на Военном жил, по радио выступал Молотов Вячеслав Михайлович и плачущим голосом говорил, что немцы нарушили договор, началась война! Я фронтовик, я воевал, на войне получил контузию, осколочное ранение в голову», — ділився своїми спогадами ветеран Великої Вітчизняної війни Сергій Лонський.
У цей день у нашому місті відбулося урочисте покладання квітів до пам'ятника Невідомому солдату.
«Ветеранам всегда низкий уклон и огромное спасибо за самопожертвование в те годы, очень тяжелые годы войны. Молодёжи я хочу пожелать одного, чтоб 22 июня на нашей земле никогда не повторилось, пожелать чтоб мы хранили память и чтили все те героические поступки, которые были совершены в годы Великой Отечественной. Мы преодолели врага и победили, вот этим давайте все вместе гордиться», — сказав під час жалобного мітингу мер Херсона Володимир Сальдо.
Сьогодні навіть важко уявити масштаб випробувань, болю і горя, що випали на долю минулих поколінь. Ось чому в День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні ми згадуємо усіх тих, хто лишився на полі брані, кого замучили у концентраційних таборах, кого розстріляли, хто жертвував своїм дорогоцінним життям, аби наша вітчизна була вільною від будь-якого завойовника.
Наш святий обов'язок — оберігати спокій і злагоду задля майбутнього, задля світлої пам'яті тих, хто ціною свого життя йшов до великої перемоги. Схилімо голову перед мільйонами невинних жертв, яких забрала війна. Слава їм і вічна пам'ять!
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |