Наша місцева влада вже звикла ставній простих громадян «перед фактом» щодо вирішення будь-якої проблеми — попереджувати заздалегідь у чиновників не виходить. Ось так і сталося 17 червня в приміщенні обласної державної адміністрації на позачерговому засіданні обласної постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Під час засідання розглядалися питання щодо виконання Указу Президента України «Про створення національного природного парку «Олешківські піски».
Як з'ясувалося, план щодо створення нового парку розрахований аж до 2020 року. Та наразі територію, на якій має розміщуватись парк, не можна назвати безпечною. Відповідно до вищезазначеного Указу Міністерство оборони України разом із Херсонською обласною державною адміністрацією протягом 2010 — 2013 років мають вжити заходів щодо вивільнення земельних ділянок колишнього авіаційного полігону «Херсон» від вибухонебезпечних предметів з метою подальшої передачі цих земель у постійне користування національному природному парку «Олешківські піски» (на сьогоднішній день «звільнено» від вибухонебезпечних предметів менше 1% площі цієї території). Це пов'язано з тим, що роботи з очищення полігону не фінансувались. У зв'язку з цим членами комісії було вирішено направити клопотання до Кабінету Міністрів України щодо прискорення вирішення проблеми фінансування даних заходів.
Окремим питанням у роботі комісії стало вирішення проблеми відвідування населенням колишнього авіаційного полігону. Зараз там заборонено проведення екскурсій та туристичних походів, але сама територія полігону не охороняється. Тому органи місцевого самоврядування застерігають громадян від відвідування цієї ділянки лісу (полігон знаходився з боку автошляху Херсон-Мелітополь за селищем Пролетарка та Козачі Лагері, з боку траси на Джанкой поблизу селищ Раденськ та Великі Копані.
Зовнішня межа полігону проходить біля села Нова Маячка). І Військові наголошують на тому, що учбових боєприпасів на цьому полігоні не використовували, тому небезпека для пересічних громадян дуже велика. «Главная опасность авиационных боеприпасов заключается в том, что они Вчень мощные по своему содержимому. На этом полине применялись авиационные боеприпасы кассетного типа, они очень небольших размеров, с теннисный мяч, а количество поражающих элементов в них очень большое г увечья от таких боеприпасов очень тяжелые, — говорить начальник відділу бойового забезпечення повітряного Командування «Південь» Ігор Білоус. — За счет того, что все они находятся в песке под действием природных факторов — сработать может любой механизм даже от простого прикосновения. Поэтому эти боеприпасы очень опасны для жизни и мы просим граждан не заходить на эту территорию».
Якщо ж ви випадково потрапили на територію колишнього полігону «Херсон» і знайшли там щось схоже на боєприпас, військові радять ні у якому разі не розкладати багаття неподалік від того місця; не бити, не розбирати, не пересувати знайдений предмет з місця на місце; і навіть не роздивлятися його. Треба лише, залишивши на цьому місці будь-яку яскраву позначку і негайно повідомивши про знахідку до УМВС України, чи органи місцевого самоврядування — покинути небезпечну зону.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.008Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |