Варварське знищення паркової зони, так само як і хижацька вирубка дерев, у нашому місті носять характер епідемії. Боротьба громадських організацій і жителів Херсона за збереження «зелених легенів» міста вже схожа на громадянську війну
Абсолютно очевидно, як в цій ситуації повинна діяти міська влада, яка відстоює інтереси громади. Проте, «зелене» питання залишається і на сьогоднішній день одним із найбільш животрепетних. У Херсоні зелені зони весь час знаходяться під загрозою — заради комерційних об'єктів дерева зносять десятками, якщо не сотнями, і це не дивлячись на те, що будівництво, а також відведення землі в парках заборонене не тільки законодавством України, але й рішенням 25 сесії міськради Херсона від 18 лютого 2009 року за підписом міського голови Володимира Сальдо.
Як же тоді виходить, що заборона є — а землевідведення здійснюється? І здійснюється саме під будівництво! Виявляється, в нашому місті 5 гектарів дубового гаю коштують 500 тисяч гривень, майже 40 соток землі в парку імені Ленінського комсомолу (у самому центрі міста!) можна придбати за 150 тисяч гривень!
«Бути такого не може, — вигукне приголомшений читач, -ринкова вартість такого ласого шматочка міської території тягне на півмільйона справжніх хрустких зелених доларів!»
Таки так, таки тягне. Мимоволі здивуєшся щедрості деяких народних обранців. Адже саме вони, під керівництвом міського голови, розпоряджаються земельними ресурсами. І це на фоні того, що Херсону катастрофічно не вистачає коштів на вирішення комунальних і соціальних проблем.
Складається враження, що влада потурає підприємцям, що самовільно захоплюють території.
- Нещодавно я дізнався, що на засіданні постійної депутатської земельної комісії, — розповідає керівник громадянської ініціативи «Херсонський форум» Андрій Ревтов, — розглядали питання, яке стосується самозахоплення земельної ділянки власниками кафе «Олександр-Шанц» в парку імені Ленінського комсомолу (протокол засідання земельної комісії №189 від 1 червня 2010 року). Протягом двох годин депутати сперечалися про те, скільки грошей повинен заплатити підприємець як внесок в розвиток інфраструктури зате, щоб сесія узаконила йому самозахоплення майже 40 соток землі в парку. Почали з того, що бізнесмен готовий перерахувати 20 тисяч гривень. Ця сума викликала сміх, оскільки серед депутатів багато підприємців. Хтось запропонував мільйон, хтось 150 тисяч гривень. Торги, а інакше це не назвеш поки, наскільки мені відомо, закінчилися на сумі 250 тисяч гривень! Звідки взялася ця сума, як її прораховували?! Якщо відомо, що ринкова вартість сотки землі не менше 14 тисяч доларів, а ніяк не 3750 гривень, як вирішили депутати!
- Виходить, — дивується пан Ревтов, — що будь-який громадянин може обгородити ділянку землі в парку, покласти плитку або залити фундамент, а потім узаконити все це за копійки, не беручи участі ні вконкурсі, ні ваукціоні, якце передбачає ст. 115 Земельного кодексу України?! І це заохочується міською владою!
Панове можновладці, а вам не образливо за те, що забудовники ігнорують ухвалені вами рішення? Навіщо ж ви закриваєте на це очі? Навіщо скаржитеся на відсутність коштів в бюджеті, віддаючи землю за копійки? Чому знову віддаєте цю тему на відкуп громадськості: помітять — не помітять, прокатить — не прокатить? Помітили. Не вперше, і, думається, не востаннє.
- Саме тому «Херсонський форум» має намір разом з партією «Зелені» 24 червня, о 18:00, провести мітинг біля кафе «Олександр-Шанц» в парку імені Ленінського комсомолу. Мизапрошуємо всіх небайдужих городян, представників політичних партій і громадських організацій приєднатися до нас. Наші вимоги прості — земля повинна відводитися за реальною ціною, влада повинна виконувати ухвалені нею ж рішення, що стосуються заборони будівництва в парках. Вона повинна піклуватися про екологію і інтереси виборців не на словах, а на ділі! А від міського голови Володимира Сальдо ми вимагаємо не виносити на сесію міськради питання про надання в оренду ділянки землі в парку імені Ленінського комсомолу власника^ кафе «Олександр-Шанц» поки' згідно із Законами України, не будуть з'ясовані всі обставини будівництва і реальна ціна за цю ділянку. Зі свого боку ми обіцяємо, Володимире Васильовичу, що розібратися в цій ситуації вам допоможе прокуратура, куди ми направляємо звернення, — підкреслює Андрій Ревтов.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.013Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |