Повернути майно територіальної громади колишній орендар погоджується після виплати відшкодування йому витрат на ремонт приміщення. Як це передбачено договором про оренду
У НАВМИСНОМУ рейдерстві звинуватив Бериславську районну раду генеральний директор місцевої агрофірми «Прогрес» Олексій Іванов. У свою чергу, райрада звинувачує Іванова в перешкоджанні користуванню комунальним майном. Приводом для такого «обміну люб'язностями» стало завершення ЗО травня ц. р. дії договору оренди на приміщення кінотеатру «Іскра», розташованого у центрі Бе-рислава, укладеного у 1995 році. Передавати це майно власнику орендар відмовився, попросивши відшкодувати йому 3,256 млн. грн., витрачені на реконструкцію та ремонт майнового комплексу «Іскри». І заявив, що кінотеатр... не є власністю орендодавця.
— З метою раціонального використання спільної власності територіальних громад району на 34-й сесії Бе-риславської райради було прийнято рішення про здійснення заходів щодо повернення кінотеатру орендодавцю — відповідно до терміну, визначеного договором оренди. Були направлені листи орендареві з проханням провести відповідні роботи, створено комісію з повернення орендованого майнового комплексу, — доповів на спільному засіданні постійних депутатських комісій з підготовки 39-ї сесії районної ради начальник юридичного відділу виконавчого апарату Бериславської райради Олександр Чечин. — 28 травня відбулося перше засідання комісії, до якої Олексій Іванов надіслав лист з вимогами, до вирішення яких він не повертатиме об'єкт і утримуватиме його у себе. Також він не надав вільного доступу до кінотеатру членам комісії. Ми змогли переглянути лише приміщення продовольчого магазину, який, відповідно до договору суборенди, працює в окремому приміщенні кінотеатру.
На другому засіданні комісії 2 червня прийнято рішення — звернутися з позовом до Господарського суду з вимогою припинення перешкод у користуванні комунальним майном громади з боку фірми «Прогрес». Також, перевіривши всі документи, комісія не знайшла підстав для відшкодування витрат на капітальні ремонти орендареві. Тож ці вимоги фірми «Прогрес» вирішено залишити без задоволення.
— Це питання постало не сьогодні і не вчора, — пояснив депутатам Олексій Іванов. — Ще півтора роки тому до мене почали приїжджати молодики з Нової Каховки з проханням віддати кінотеатр їм в оренду. Відтоді пішли неприємності: вони сказали, що заберуть кінотеатр безоплатно, і розпочалися безкінечні перевірки. Виникає питання: кому це потрібно? Адже у бюджеті району не закладено жодної копійки на утримання кінотеатру! Це робиться, щоб спихнути його комусь за тиждень і за копійки! У той же час фірма «Прогрес» понесла значні витрати на будівлю. Ще в акті прийому-передачі об'єкта 1995 року було вказано, що кінотеатр не підлягає експлуатації. Я відремонтував стіни, зробив каналізацію, покрівлю.
— Хто б із вас, депутатів, погодився вкласти в об'єкт 3 мільйони гривень, знаючи, що його через 15 років у вас відберуть? Райрада попросту займається рей-дерством, — продовжив Олексій Іванов. — Не моя вина, що до кінотеатру перестали ходити люди. Не моя вина, що двоє підлітків підпалили там двері, а я їх пожалів, щоб не посадили.
Пояснюючи своє право на відшкодування витрат на ремонт, Олексій Іванов продемонстрував депутатам копію акта, підписаного заступником голови Бери-славської райради А. С. Мартиненком у 1995 році. В ньому вказано, що «кошти, витрачені на реконструкцію та капремонт кінотеатру, за рішенням сесії райради будуть відшкодовані орендареві; цей акт є невід'ємною часткою договору оренди кінотеатру і діє як доповнення до договору оренди». І підкреслив, що просить хоча б часткового відшкодування цих витрат. Також він зазначив, що районна рада не має свідоцтва на право власності на цей об'єкт. «Є закон, за яким майно переходить у право власності, якщо я 15 років мав його в оренді», — додав він. Але ці слова директора фірми «Прогрес» викликали сміх як у депутатів, так і у присутніх.
— Ми робили запит до обласного архіву, проте ніякого підтвердження про наявність рішення виконавчого комітету районної ради про відшкодування витрат на реконструкцію, про яке згадує Мартиненко, ми не знайшли, — зазначив Олександр Чечин.
— Кінотеатр «Іскра» є об'єктом комунальної власності району і є у відповідному переліку, затвердженому районною радою. Якщо ж посилатися на відсутність свідоцтва на право власності, то вони відсутні у школах, ФАПах, лікарнях району. Але це не означає, що вони громаді району вже не належать! — зазначила депутат райради від Блоку Литвина Тетяна Алябова. — Ні відшкодування коштів на його ремонт, ні договір оренди та всі ці листи не дають права претендувати на кінотеатр. Іванову і райраді необхідно було своєчасно внести відповідні зміни до діючого договору, чого зроблено не було. Тож усі вимоги тепер уже колишнього орендаря «Іскри» треба вирішувати виключно у судовому порядку, а не в сесійній залі.
— Якщо кінотеатр був у такому занедбаному стані у 1995 році, навіщо ж ви його брали в оренду? І чому у Новій Каховці місцевий кінотеатр давно і успішно працює, а у нас ні? — запитали в Іванова інші депутати. Проте значна частина місцевих парламентарів стала на його захист.
— Цей кінотеатр на початку 1990-х був у дуже занедбаному стані. Якби не Іванов, посеред міста давно стояли б руїни, — вважає депутат обласної ради від Партії регіонів Маргарита Климович. — «Прогрес»- був тоді чи не єдиною успішною фірмою району, до якої всі ходили з простягнутою рукою. Іванов не відмовляв нікому і погодився взяти кінотеатр в оренду і вкласти чималі кошти на реконструкцію. Сьогодні ж район повинен утримувати цей об'єкт власним коштом або ж поновлювати договір оренди.
— Ще навесні ми направили листа рай-держадміністрації з проханням викласти своє бачення з використання кінотеатру. Але відповіді досі не отримали, — розповіла заступник голови райради Тамара Ру-довська. — Щодо поновлення договору оренди, то, відповідно до чинного законодавства, вона надається на конкурсній основі. І якщо райрада прийме рішення про передачу об'єкта в оренду, Олексій Іванов зможе взяти участь у конкурсі на загальних засадах.
Директор фірми «Прогрес» заявив, що збирається подавати позов до суду для відшкодування своїх витрат на реконструкцію. Але згодом заявив про відкликання свого листа з тими ж вимогами до районної ради. Тому до розгляду цього питання на сесії справа не дійшла, і свою крапку в ній тепер має поставити суд.
P. S. Подібні майнові суперечки більше шести років тривали між фірмою «Прогрес» і Бериславською міською радою. Нещодавно крапку в них поставив Вищий Господарський суд України. За його, постановою, всі майнові претензії міської ради до фірми «Прогрес» визнані неправомірними. Право власності на приміщення банно-прального комплексу і чотирьох магазинів закріплено за агрофірмою «Прогрес». Питається: хіба рішення депутатів 1995 року для депутатів нинішніх не є обов'язковими?
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |