У центрі єдиної в Європі пустелі «Олешківські піски», яка з початку цього року має статус національного природного парку, на одному гектарі площі знаходиться близько 10 вибухонебезпечних предметів. До розрекламованої унікальної ділянки землі, яка повинна була стати осередком зеленого туризму в області, влада планує вже найближчим часом максимально обмежити доступ відвідувачів. Про це повідомив журналістам заступник голови облдержадміністрації Олексій Беспалов під час позачергового засідання обласної постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
— Національний парк має вісім ділянок, одна з яких — на території колишнього авіаційного полігона «Херсон». На жаль, з 2008 року масштабні роботи з очищення цієї території від вибухонебезпечних предметів не відбувалися, — сказав Олексій Беспалов. — На сьогодні розміновано менше 1% площі колишнього полігона, на частині якого місцеві жителі шукають металолом, випасають худобу, збирають гриби, а туристи відпочивають.
Присутній на засіданні комісії начальник відділу бойового забезпечення, заступник начальника штабу з бойового забезпечення військ Повітряного командування «Південь» Ігор Білоус ще раз наголосив на необхідності заборонити бажаючим відвідувати парк до 2013 року — визначеного терміну повного розмінування території.
— Під час останніх робіт щодо знешкодження на території колишнього полігона було виявлено 1180 одиниць боєприпасів загальною масою 650 тонн, — повідомив Ігор Білоус. — На цьому полігоні інертних та навчальних бомб не використовували. Усі вибухонебезпечні знахідки бойові й перебувають у зведеному стані.
Враховуючи небезпечність великої частини території пустелі, члени комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій звернулися до влади області з проханням вже найближчим часом створити дирекцію національного природного парку «Олешківські піски». Саме вона, на думку членів комісії, повинна забезпечити обмеження доступу відвідувачів та звернеться до КМУ з клопотанням прискорити фінансування робіт з розмінування території.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |