На червневому засіданні колегії при голові райдержадаміністрації розглядалося питання «Про стан взаємодії органів виконавчої влади з правоохоронними органами щодо профілактики правопорушень і боротьби з організованою злочинністю та корупцією».
На жаль, за кілька останніх років наш район так і не зумів досягти прогресу ані у профілактиці злочинності, ані у боротьбі з правопорушеннями. І це не дивно, адже падати завжди легше, ніж підніматися.
І все ж, з інформації начальника райвідділу внутрішніх справ підполковника міліції Черненка П.Г., який працює на цій посаді не так давно, стало відомо, що за рівнем зростання злочинності наш район серед інших в одній підгрупі виглядає дещо краще, ніж, скажімо, Нововоронцовський (тут ріст складає 80%), у Чаплинському — 54%, у Новотроїцькому — 45%, у нас — в межах 40%. Почасти криміналу побільшало через зміну законодавства. Тепер підставою для порушення кримінальної справи може бути сума завданого матеріального збитку 68 гривень, а не 800, як раніше. До того ж, майже у 2,5 рази зросла кількість крадіжок порівняно з аналогічним періодом минулого року, в тому числі і з/проникненням у приміщення. Пограбувань, щоправда, стало менше наполовину.
На щастя, не сталося за п'ять місяців нинішнього року вбивств, зґвалтувань, вимагання, незаконного заволодіння транспортними засобами. Знизився на 75% рівень ДТП, немає й смертельних випадків при дорожніх пригодах.
Однак, керівництво райвідділу, як і району, турбує та ситуація, що у кримінальних справах фігурує все більше неповнолітніх. Кількість злочинів, скоєна ними подвоїлася. А загалом побільшало тяжких злочинів, також — скоєних у складі злочинних груп, і тими, хто уже відбував покарання. Хоча й зріс показник їх розкриття.
Усі ці цифри говорять про недостатню профілактичну роботу, а надто — з молоддю та неповнолітніми особами.
Райвідділ внутрішніх справ основну увагу приділяє виявленню злочинів у сфері економіки: приватизація, земельні відносини, банківська справа, бюджет.
Також пріоритетний напрям — незаконний обіг наркотиків. За п'ять місяців 2010 року вилучено 1,5 кілограма наркотичних речовин. Вдалося перекрити канап постачання наркотиків на територію району із Західної України. Свою увагу правоохоронці концентрують на тих, хто займається розповсюдженням наркотичних речовин та їх збутом.
Поділився керівник райвідділу і планами на майбутнє. Найголовніше — не допустити росту злочинності, особливо у місцях масового відпочинку в період курортного сезону. Для цього в Хорлах діятиме стаціонарний пункт охорони правопорядку. Неухильна увага приділятиметься неповнолітнім, у яких зараз канікули. Припинятиметься незаконна діяльність пунктів приймання металобрухту, вестиметься боротьба з самогоноварінням, у цьому потрібне сприяння сільських рад. Уже вилучено 37 гральних автоматів. Робота ведеться і вестиметься по всіх напрямах.
У прийянтому на колегії розпорядженні з цього важливого питання вказано, що у районі не запроваджено спільні виїзди представників влади та правоохоронних органів в населені пункти з метою звітування перед громадськістю. Лише Каланчацька, Гаврилівська, Новоолександрівська та Олександрівська ради розглянули на засіданнях виконкомів питання стану профілактики злочинності у своїх населених пунктах.
Загалом, визнано недостатньою роботу управлінь та відділів районної державної адміністрації, виконкомів сільських, селищних рад по взаємодії з правоохоронними органами.
Рекомендовано РВ УМВС, відділенню податкової інспекції, відділу земельних ресурсів, район-лій санітарно-епідемічній службі, управлінню юстиції, центральній районній лікарні, підрозділу кримінально-виконавчої інспекції, а також управлінням, відділам та службам районної державної адміністрації, до повноважень яких входять питання координації взаємодії з правоохоронними органами, виконкомам сільських і селищних рад забезпечити реалізацію плану заходів щодо взаємодії місцевих органів виконавчої влади та правоохоронних органів, запровадити системну взаємозвітність і ширше висвітлювати діяльність правоохоронних органів по забезпеченню законності та правопорядку на сторінках районної газети, звертаючи особливу увагу на профілактичну роботу.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |