В Україні стартує інноваційний соціальний проект, покликаний об'єднати більше 1000 сімей — приватних сільгосптоваровиробників — шляхом створення таких собі молочних товариств на території Херсонської, Кіровоградської, Запорізької областей та АР Крим, — про це журналістам повідомили організатори проекту з компанії «Данон».
Вартість вищезгаданого дворічного проекту -1 млн євро. «Розділять» ЦІ кошти між собою 23 відібрані кооперативи, з яких 4-з Херсонщини: Берис-лавського, Голопристанського, Ве-ликолепетиського та Скадовського районів.
«Правоустановчі документи у нас вже всі оформлені. Зараз ми готуємо приміщення для охолодження молока, на ремонт ми вже отримали майже 63 тисячі грн. від проекту. Після ремонту ми будемо встановлювати охолоджувач для молока і з 1 вересня плануємо, розпочати прийом молока від членів кооперативу», — розповідає голова кооперативу «Марфуша» з села Новомиколаївка Скадвоського району, Ганна Куценко.
Стати на заваді членам «Марфуші» можуть проблеми з електроенергією, яку обіцяють підключити до молокоприймального пункту не швидше, аніж за півроку.
Останній факт, до речі, неабияк вразив представників фірми-проектанта, іноземців. В головах представників цивілізованих країн, напевно, не вкладалося: як це, півроку приєднувати дроти до будівлі?
Тим часом, 1-го вересня та першої здачі молока на завод-замовник з нетерпінням чекають марфушівці — всі мешканці села Новомиколаївка, а це — близько 200 осіб.
Один з колег журналістів, коментуючи цей факт навіть відмітив: «Цікаво, а на хабарі іноземці-інвестори скільки грошей виділили? Невже вони вважають, що без цього обійдеться?».
До речі, щодо грошей: якщо поділити виділені на проект гроші, а саме 1 млн евро, на кількість відібраних для участі у проекті кооперативів — 23, то виходить, що на один кооператив протягом 2-х років буде виділено 43,5 тис евро. Як не фути, сума чимала. Гроші ці мають бути витрачені кооперативами на ванни-охолоджувачі для молока, аналізатори якості молока, обладнання для організації пунктів штучного запліднення великої рогатої худоби, .насіння для окультурення пасовищ. Також, як обіцяють організатори, в рамках проекту 250 сімей отримають сучасні доїльні апарати, і : ще 1000 сімей пройдуть тренінги з І раціонального догляду за тварина-; ми, органічного землеробства та основ бізнес-планування.
Для покращення якості молока : та збільшення його кількості у селян є стимул: від цих показників І залежатиме закупівельна ціна на молоко.
Рожевих окулярів у організаторів проекту немає, розпочинаючи роботу вони розуміють: «Досягти європейських стандартів якості молока буде неможливо, принаймні за 2 роки точно, а от значно покращити існуючі показники — реальне завдання, до реалізації якого і варто прагнути».
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.009Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |