ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
«Амстор», ще раз «Амстор»…
01.07.2010 / Газета: Новий день / № 27 / Тираж: 36600

Чергова сесія Херсонської міської ради вкотре підтвердила вкрай низький коефіцієнт корисної дії місцевих слуг народу: із 53 питань порядку денного пленарного засідання вони розглянули лише 8, з яких половину не прийняли.

Як завжди, півдня витрачено на затвердження порядку денного, а після обідньої перерви депутати нарешті взялися за розгляд проблем міської громади. Почали з питання: будувати чи не будувати торговельно-розважальний центр «Амстор» у дубовому гаю біля автовокзалу? Депутат Алла Беліченко запропонувала скасувати попереднє рішення міськради від 13 жовтня 2009 року, яким було дозволено ВАТ «Амстор» (Донецьк) готувати документи для його будівництва. Із 40 зареєстрованих депутатів за цю пропозицію проголосували лише 15, двоє утрималися, а 23 — взагалі не голосували.

Після перерви вирішили голосувати повторно, тим паче, що депутатів набралося вже 43. За скасування рішення міськради проголосували вже 22 депутати, утримався один, а 20 — знову голосування проігнорували. Отож, тепер у «Амстора» є всі права на оренду п'яти гектарів землі для будівництва ТРЦ, який дозволить, за словами його прихильників, і херсонцям мати свій найсучасніший центр дозвілля, а не їздити заради цього в сусідній Миколаїв...

Цікавий нюанс: мер Херсона Володимир Сальдо зауважив на сесії, що має звернення від 38 громадських організацій, які підтримують ідею будівництва розважального комплексу. Щоправда, вимогу депутатів оголосити список «прохачів» міський голова проігнорував. А ось новий губернатор Херсонщини не змовчав.

— Останнім часом ми стали свідками зростання соціального напруження. Підтвердженням тому є численні звернення громадян до обласної державної адміністрації з приводу прийняття вами незаконних рішень щодо «відчуження» певних природоохоронних та рекреаційних територій загальногромадського користування в оренду або приватну власність, — звернувся Микола Костяк до депутатів міської ради та до міського голови особисто. — Про незаконність цих рішень свідчать відповіді правоохоронних та природоохоронних установ, протести прокуратур, судові позови тощо. Дивує несприйняття цих фактів депутатським корпусом, оскільки це дискредитує владу, дає громаді можливість небезпідставно трактувати такі дії, як корупцію.

Губернатор запропонував терміново провести інвентаризацію зелених насаджень, парків та скверів Херсона, а також розробити та оприлюднити програму їх збереження та примноження на найближчі 2—3 роки.

Окрім цього, Микола Костяк вважає, що потрібно накласти тимчасовий (до розробки, погодження та затвердження чіткої програми збереження та примноження площ зелених насаджень в місті) мораторій на рішення про оренду тих чи інших природоохоронних та рекреаційних територій. Одночасно він запропонував провести на належному фаховому, науковому та громадському рівнях обговорення принципових засад розбудови міста, зважаючи на те, що Херсон розташований на Дніпрі, який у своїй нижній течії захищений кількома законами державного та міждержавного рівня.

«Лише за таких умов ми зможемо у правовому полі знайти толерантні рішення та зробити місто привабливим і життєдайним. Сподіваюсь на розуміння законних вимог громади нашого міста, свідомість та відповідальність депутатів за його подальшу долю та забезпечення належних, на рівні європейських стандартів, умов життя майбутніх поколінь херсонців», — сказав Микола Михайлович..

Однак депутати не захотіли зробити Херсон «привабливим та життєдайним». У них свої думки з цього приводу. Прихильники «Амстора» запевняють, що «жодне дерево не буде зрубаним, адже будівництво заплановане на пустирі, а всі акції протесту профінансовані власниками місцевих супермаркетів, які бояться конкуренції».

Після того, як депутати витратили свої сили на захист «Амстора», сподіватися на те, що вони встигнуть розглянути решту запланованих питань, не доводилося. Так воно і сталося. Не були затверджені: рішення «Про результати виконання завдань Програми економічного і соціального розвитку м. Херсона за 2009 рік та Стратегічного плану економічного розвитку міста Херсона за підсумками 2009 року», пропозиція про надання горезвісним «дубкам» статусу рекреаційної зони, а також зміни до Програми стабілізації роботи ліфтового господарства Херсона на 2007—2010 роки. Пощастило комплексній Програмі реформування житлово-го-комунального господарства Херсона на 2010—2014 роки, звіту про виконання тимчасового бюджету на перший квартал-року, Програмі запобігання та реагування на надзвичайні ситуації техногенного і природного характеру на 2010—2015 роки, а також змінам до міської програми «Соціальний захист».

Після цього депутати почали масово розбігатися з сесійної зали. Через відсутність кворуму у роботі сесії була оголошена перерва до 29 червня. Цікаво, скільки часу знадобиться нашим обранцям, щоб розглянути решту 45 важливих питань, пов'язаних із життєдіяльністю обласного центру?

Автор: Анатолій ЯЇЦЬКИЙ


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту