Нелегко обрати майбутню професію, яка стане основним видом роботи на все життя. А вибір вищого навчального закладу — крок не менш складний та відповідальний. Скільки сьогодні коштує навчання, на які напрями легше вступити та чи працевлаштовують університети своїх випускників? Знайти відповіді на ці та інші запитання цьогорічним абітурієнтам спробує допомогти кореспондент «Нового дня», під час розмов з представниками найбільших вишів області. Сьогодні ми знайомимося з Херсонським державним університетом. Рік заснування 1917-й. Ректор — професор Юрій Іванович Бєляєв. А представить вуз відповідальний секретар приймальної комісії Галина ПОЛЯКОВА.
— Структура нашого університету складається з 4 інститутів та 6 факультетів, у яких здійснюється навчання за 34 напрямами освіти. Понад 60% з них — педагогічні, — розповідає Галина Полякова. — В університеті працюють 30 докторів наук, професорів та 250 кандидатів наук, доцентів. Загалом науково-педагогічний персонал — понад 500 осіб. Чимало з них авторитетних та знаних науковців не лише в Україні, а й за кордоном. На денній, заочній та екстернатній формах в університеті здобувають освіту 7700 осіб. Понад 70% студентів стаціонару навчаються на бюджеті. Відповідно, вони не сплачують за навчання і можуть отримувати стипендію.
— Скільки сьогодні коштує навчання?
— Вартість коливається від 3700 до 9000 гривень на рік. Найдорожчий напрям підготовки — іноземна філологія. За досконале вивчення кількох іноземних мов студенту контрактної форми доведеться сплатити від 7 до 9 тисяч гривень на рік. Також дорогий напрям правознавство — понад 8 тисяч, журналістика коштує — 7420 грн., психологія — 7 тисяч грн. Найдешевше навчатися на фізиці — 3700 гривень на рік та на мистецьких спеціальностях (хореографія, музика тощо) — близько 4 тис. гривень. Недоборів студентів у групи ніколи не було. Ми завжди стовідсотково виконуємо державне замовлення. На більшість спеціальностей традиційно високий конкурс. Наприклад, на право у минулому році було 20 заявок на одне бюджетне місце, 18 заявок — на психологію. Достатньо конкурсними традиційно є такі напрями підготовки: історія, інформатика, екологія.
— На який напрям підготовки найменший конкурс і найбільше бюджетних місць? Куди легше вступити?
— Абітурієнти часто помиляються, коли вважають, що головне для них — безплатно здобути вищу освіту і неважливо, за яким напрямом чи спеціальністю. Вступивши туди, де менший конкурс чи більше бюджетних місць, абітурієнт ризикує зробити серйозну помилку в житті: йому може не сподобатися чи видатися заскладним навчання, а майбутня робота не приноситиме задоволення. Втім, якщо це цікаво, то минулого року найменший конкурс зафіксований на фізику — півтори заявки на місце. Також в університеті низький конкурс на технологічні спеціальності (трудове навчання) — 2 заявки на місце. 2—3 особи традиційно претендують на бюджетне місце з хімії та біології.
Виходить, що найлегше вступити на фізику: конкурс малий, а місць бюджетного замовлення багато. З чим це пов'язано? Думаю, що в багатьох школах області бракує досвідчених вчителів фізики. Школярів відповідно не навчили і не закохали у цю доволі складну дисципліну.
Останніми роками держава також багато замовляє фахівців з математики та інших природничих наук. А от найменше безплатних місць — на правові та економічні напрями підготовки.
— Чи допомагає університет пра-цевлаштуватися випускникам?
— Звичайно. Відділ практики, працевлаштування та сертифікованих програм стовідсотково влаштовує на роботу випускників бюджетної форми навчання. Допомагаємо знайти роботу і випускникам контрактної форми.
— Скільки гуртожитків має ХДУ? І який відсоток першокурсників може забезпечити проживанням?
—Унасдвадев'ятиповерховихтаодинп'я-типоверховий гуртожитки, у яких університет може розмістити до 70% першокурсників. Враховуючи, що частина студентів місцеві, а дехто й сам хоче жити в орендованих квартирах, з поселенням бажаючих першокурсників проблем, як правило, не виникає.
— Підкажіть, будь ласка, тим абітурієнтам, котрі ще не визначилися, куди вступати, які переваги ХДУ над іншими вишами області?
— Можу з упевненістю сказати, що у нашому вузі найбільша кількість .напрямів підготовки. Достатньо потужна матеріально-технічна база. Заслуговує на повагу й те, що університет активно співпрацює з іноземними партнерами (понад 20 світових вишів). Закінчивши ХДУ, студент зможе знайти престижну роботу й реалізувати увесь свій внутрішній потенціал. З конкретними запитаннями щодо особливостей цьогорічної вступної кампанії просимо звертатися до спеціалістів приймальної комісії та на сайт вишу www. university.kherson .ua
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.010Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |