Більшість чоловіків впевнені, що жінка легким порухом руки може занапастити будь-яку справу, бо занадто залежна від своїх емоцій, інтуїції, переживань та настроїв. А отже, їй нічого не варто перетворити бізнес на базар, а політичну дискусію на істерику. Суспільна ж думка пропонує жінці єдину альтернативу-стати дружиною, мамою, хранителькою «домашнього вогнища».
Останнім часом все більше жінок започатковують власний бізнес. Аналіз їх діяльності довів, що жінки в бізнесі більш дисципліновані, обов'язкові, хоча їм дуже важко вижити в світі «чоловічого» бізнесу.
Було б справедливо, аби держава надавала деякі пільги «жіночому» бізнесу, як це відбувається в ряді розвинених країн. Держава повинна сприяти участі жінок у підприємницькій діяльності, по-перше, тому що без цієї підтримки жінки не можуть на рівних з чоловіками займатися бізнесом, а по-друге, тому, Що в українському суспільстві підприємництво асоціюється винятково з чоловічою половиною людства.
Більше половини українських бізнес-леді зайняті в сфері сільськогосподарського виробництва, а останні соціологічні дослідження свідчать, що вони є кращими інвесторами. Підтвердженням тому є керівник TOB «Батьківщина-555» Тетяна Іванівна Яровенко — фінансист за фахом, романтик — за станом душі і бізнес-леді аграрної галузі за непедбачуваних обставин.
Корінна одеситка ще декілька років тому й гадки не мала, що буде займатися сільським господарством на Херсонщині, стане керівником господарства, і що свої земельні паї, а це — 1460 га землі, їй віддадуть у обробіток більше 100 жителів Дем'янівської та Вербівської сільських рад.
За короткий час Тетяні Іванівні вдалося згуртувати навколо себе колектив однодумців. За її словами вона має надійних помічників в особі агронома — Наталі Володимирівни Павлюковської, фінансиста — Інни Павлівни Рогожиної, бухгалтера — Наталі Василівни Фатєєвої. Як бачите, керівна ланка TOB «Батьківщина-555» — жінки, і за два роки цей жіночий колектив зупинив падіння виробництва в занедбаному господарстві, й нині воно набирає обертів.
Напередодні проведення зернозбиральної кампанії на підприємстві підготовлено техніку, до речі, власну, обладнано зернотік, майданчики для зберігання зерна та ін., як тільки розпогодиться, в поле вийдуть комбайни. З Цього року площа збирання в TOB «Батьківщина-555» становить 570 га, а це — пшениці — 389 га, озимого ячменю — 88 га, ярового ячменю — 110 га. Мають ще й посіви соняшнику й площі, відведені під пар.
Тож можемо лише зауважити, що поєднання знань з основ управління, вміння приймати стратегічні рішення та природні якості й навички практичної діяльності дозволяють жінкам бути успішними у створенні свого бізнесу. І побажаємо жіночій команді з TЦB «Батьківщина-555» утриматися на плаву у світі «чоловічого» бізнесу і з Божою допомогою отримати гарний урожай.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |