Починаючи з 2006 року, в Україні запроваджено розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття». Цей вид діяльності став можливими завдяки обміну інформацією між службою зайнятості, Державною податковою адміністрацією та Пенсійним фондом України. На підставі даних, отриманих в результаті обміну між зазначеними установами, є можливість виявити громадян, які одночасно перебувають на обліку в службі зайнятості в якості безробітних, отримуючи матеріальне забезпечення і соціальні послуги та намагаючись приховати інформацію, здійснюють певний вид діяльності на підприємствах, установах, організаціях не тільки в межах нашого району, а й по всій Україні.
Хочу нагадати, що безробітний несе відповідальність за достовірність інформації з приводу незайнятості та попереджається про необхідність своєчасного інформування центру зайнятості про своє працевлаштування на постійну, тимчасову роботу, про виконання роботи за цивільно-правовою угодою, здійснення підприємницької діяльності тощо. Невиконання безробітним обов'язку повідомити відповідні відомості та зловживання ними тягне за собою стягнення з цієї особи відповідно до законодавства України суми виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг. А суми коштів, що підлягають поверненню, можуть різнитись від декілька сот до декілька тисяч гривень.
Наведу кілька реальних випадків незаконного отримання допомоги по безробіттю:
Безробітні громадяни П., Ч. ,Т., У, перебуваючи на обліку в районному центрі зайнятості та отримуючи допомогу по безробіттю, працевлаштувались на 3 дні до однієї з організацій району та отримали дохід у вигляді заробітної плати. Внаслідок обміну даних з Державною податковою інспекцією та перевірки організації, де працювали безробітні, встановлено факт працевлаштування та отримання доходу цими особами. Результатом такої діяльності є повернення допомоги по безробіттю з дня працевлаштування до закінчення виплати даної допомоги.
Безробітний гр. Р, перебуваючи на обліку в районному центрі зайнятості та отримуючи допомогу по безробіттю, на підставі укладеного договору цивільно-правового характеру терміном на 2 дні надав певний вид послуг установі. Отримавши дані ДПА, з'ясувалося, що Р. під час перебування на обліку отримав доходи. Після перевірки в цій установі підтверджено факт отримання доходу безробітним Р. Результатом також є повернення допомоги по безробіттю з дня працевлаштування до закінчення виплати даної допомоги.
Безробітний П., підписуючи заяву про надання статусу безробітного, підтвердив факт, що не зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності. Проте під час звірки з державним реєстратором з'ясовано, що П. на момент звернення до служби зайнятості не припинив державну реєстрацію фізичної особи-підприємця, а тому не міг отримати статус безробітного. Під час перебування на обліку в статусі безробітного особа отримала допомогу по безробіттю. На підставі отриманих даних особі нараховано кошти для повернення за весь період перебування на обліку.
Безробітна Є., перебуваючи на обліку в центрі зайнятості, тимчасово заміщувала відсутнього працівника однієї з організацій району, не повідомивши про це центр зайнятості, тобто приховала факт свого перебування в трудових відносинах. Як результат необхідність повернення коштів, отриманих як допомога по безробіттю.
Безробітна С, працюючи в установі, перебувала в трудових відносинах з іншим підприємством за сумісництвом. Звільняючись з основного місця роботи, продовжувала працювати за сумісництвом. Звернулась до центру зайнятості з метою пошуку роботи, не повідомивши зазначену інформацію, та отримала матеріальне забезпечення у вигляді допомоги по безробіттю. Шляхом обміну інформацією з ДПА та в результаті перевірки підприємства встановлено факт отримання доходів на цьому підприємстві. В результаті сума матеріального забезпечення за весь період перебування на обліку в якості безробітної підлягала поверненню.
Тому, перебуваючи на обліку в службі зайнятості, обов'язково дотримуйтеся своїх обов'язків як безробітний, повідомляйте спеціалістів про своє працевлаштування та пам'ятайте, що несете відповідальність за достовірність поданої вами інформації.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |