ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Не коли просять, а коли косять
05.07.2010 / Газета: Трудова слава / № 26 / Тираж: 4714

На останньому засіданні колегії при голові райдержадміністрації було розглянуто три питання, головне з яких — проведення жнив

Цьогорічні погодні умови ускладнили збирання ранніх зернових та зернобобових культур: спочатку аграрії пройшли випробування спекою, тепер — дощами. Годі й сподіватися на вагомий ужинок і якісне зерно, проте слід докласти максимум зусиль, аби зібрати вирощений урожай, на сьогодні-це найважливіше завдання, таку думку висловив голова райдержадміністрації Петро Збаровський.

Про стан підготовки до жнив детально доповів начальник управління агропромислового розвитку Юрій Чепой. Збиратимуть ранні зернові культури, згідно з робочим планом, на площі 60890 гектарів (у тому числі озимі — на 38119,6, ярі — на 22771 га). На жнивах буде задіяно 179 власних комбайнів та ще 48 залучать з інших регіонів країни. Наразі укладені договори із чотирма фірмами на роботу 17 зернозбиральних комбайнів у семи господарствах району.

Пораховано, що дизельного палива для збирання ранніх зернових і технічних культур треба 1766 тонн, наразі господарства Забезпечені ним на 69% (у наявності -1220 тонн). Для приймання зерна нового врожаю підготовлені всі елеватори (їх у районі 24) та складські приміщення.

Інженер відділу якості й технічного контролю доріг Василь Косенко зазначив: аби безвтратно доставити до них вирощене — стовідсотково поремонтовані тверді покриття доріг між населеними пунктами району, протяжністю 199 км. Держава виділила також резервні кошти на виконання термінових ремонтних робіт.

З початку червня райвідділ головного управління МНС перевіряє, як убезпечилися господарства від пожеж: чи здійснили вони обкоси та оборювання край доріг і у полі; чи обробили дерев'яні споруди зернотоків, чи забезпечена зернозбиральна техніка засобами пожежогасіння? Поки що перевірки тривають і деякі керівники господарств уже отримали приписи на усунення недоліків. Голова райдержадміністрації звернув особливу увагу членів колегії на недопущення спалювання стерні після жнив, що нищить родючий гумус і десятки дерев у лісосмугах. Отже, кожен випадок спалювання має розслідуватися.

Наступне питання, яке розглядалося на колегії — про хід виконання програми розвитку малого підприємництва в районі, затвердженої рішенням сесії райради від ЗО січня 2009 року. Начальник управління економіки райдержадміністрації Наталія Солтановська охарактеризувала стан підприємництва у районі. На 1 червня 2010 року налічується 2043суб'єкти малого підприємництва (на початку року їх було 2064), з них: 102 малі підприємства, 1777 фізичних осіб, 164 фермерських господарства. Зменшення кількості суб'єктів підприємницької діяльності пов'язано, насамперед, із зниженням купівельної спроможності населення в умовах фінансової кризи, а також з відсутністю дотацій на започаткування й розвиток підприємництва.

Районним бюджетом на 2010 рік передбачено фінансування заходів програми розвитку малого підприємництва на 2009-2010 роки у сумі 34,0 тис.грн., які станом на 17 червня 2010 року не використані. Кошти планується спрямувати на організацію участі суб'єктів малого підприємництва в обласних та всеукраїнських виставках-ярмарках, проведення конкурсу «Кращий підприємець року» та урочистих заходів з нагоди Дня підприємця.

Наталя Новак, начальник податкової інспекції у Новотроїцькому районі констатувала: через зменшення кількості суб'єктів підприємництва упродовж п'яти місяців поточного року до бюджетів усіх рівнів надійшло доходів від сплати єдиного податку підприємцями-фізичними особами на суму 232,7 тис.грн., що на 4,9 % менше, ніж за відповідний період 2009 року. Частка надходжень від малого бізнесу до бюджетів усіх рівнів складає 2,2%. Робота зі зверненнями громадян проводиться на належному рівні — звітувала з третього питання засідання колегії Галина Гостева, начальник управління праці та соцзахисту населення. Усі звернення розглядаються вчасно, спеціалісти управління дають на них повні й аргументовані відповіді.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту